Skocz do zawartości

Bsatola

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O Bsatola

 • Ranga
  2/10
 1. @Treker Wiem, kursy z Forbota są wyjątkowe :). Ale chodzi mi właśnie o książki z ciekawymi projektami oraz dodatkową teorią, które pomogą mi lepiej poznać i zrozumieć elektronikę oraz jej zastosowania. Już sprawdziłem i część książek mnie zainteresowała :), dziękuję za pomoc.
 2. Cześć, to mój pierwszy samodzielny wątek na forum, więc przepraszam za wszelkie niedociągnięcia. Niedawno ukończyłem pierwszą część kursu elektroniki Forbota, a zestaw do drugiej części jest już u mnie w domu. Regularnie oglądam także filmy na kanale RS Elektronika na Youtubie. Naprawdę złapałem bakcyla na punkcie elektroniki i stąd ten temat. Mianowicie szukam jakiejś ciekawej książki na temat elektroniki itp. , może wykraczać poza podstawowe zagadnięcia. Chodzi po prostu o ciekawą, lekturę, z której będę mógł dowiedzieć się jeszcze więcej na temat elementów elektronicznych, ich działania oraz obwodów które można z ich pomocą stworzyć. Proszę o wpisywanie tytułów książek poniżej, zapraszam także do podzielenia się recenzją na ich temat.
 3. @Treker Po prostu z ciekawości chciałem sprawdzić jaki jest opór tych diod. A sondy przykładam bezpośrednio do diod tak jak przy pomiarze napięcia przewodzenia diody w kursie, dokładnie tak jak na zdjęciu jedną sondę do jednego wyprowadzenia i drugą do drugiego. I wiem, że nie jest mi to do niczego potrzebne na tak niskim poziomie, ale po prostu zależy mi na zrozumieniu świata elektroniki, dlatego zadaję tego typu pytania.
 4. Jak zmierzyć rezystancję diody świecącej? I czy to normalne, że korzystając z multimetru w trybie do mierzenia napięcia przewodzenia diody jestem w stanie je zmierzyć na diodzie prostowniczej, a na LED już nie?
 5. Cześć, mam pytanie co do analogii wodnej dotyczącej napięcia. Dlaczego "napięcie" na tym obrazku jest mierzone od poziomu wody w drugim zbiorniku, a nie od poziomu dolnego progu śluzy? Przecież z tego wynika, że gdyby wysokość wody nie dosięgałaby do progu śluzy, wciąż występowałoby "napięcie", ale nie płynąłby "prąd". //Już znam odpowiedź na to pytanie i wg. mojego źródła ta analogia jest poprawna.
×
×
 • Utwórz nowe...