Skocz do zawartości

Kodziak

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Kodziak

 • Ranga
  1/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. #include <FastLED.h> // Druga biblioteka sterowania diodami #define PIN 2 // Pin do sterowania diodami #define NUMPIXELS 30 // Ilosc diod #define COLOR_ORDER RGB #define LED_TYPE WS2811 #define MAX_BRIGHTNESS 255 char OdebraneDane[20]; int indeks=0; char data; float Dioda_R = 0; // wartosc jasnosci dla diod czerwonych float Dioda_G = 0; // wartosc jasnosci dla diod zielonych float Dioda_B = 100; // wartosc jasnosci dla diod niebieskich char znak =""; int x=6; CRGB led[NUMPIXELS]; void setup() { Serial.begin(9600); FastLED.setBrightness(MAX_BRIGHTNESS); FastLED.addLeds<NEOPIXEL, PIN>(led, NUMPIXELS); FastLED.clear(); } void loop() { wybor_funkcji(); } void wybor_funkcji() { if (Serial.available() > 0 ) { if (Serial.read() == 'f') { x = 0; } Serial.println(x); } delay(200); while (x == 0){ ustawienie_koloru(); } } void ustawienie_koloru() { while (1 == 1) { x=8; Serial.print("ustawienie koloru:"); Serial.println(indeks); if (Serial.available() > 0 ) { delay(200); do{ Serial.print("przerwa"); znak = (char)Serial.read(); OdebraneDane[indeks] = znak; indeks++; } while(znak != '\n'); OdebraneDane[indeks] = 0; indeks=0; delay(200); } } } Powyżej zamieściłem kod o którym mowa. Zamieszczę również zdjęcie bloków z MIT app inventor. Aplikacja ma służyć do sterowania LED'ami. Z niewiadomej dla mnie przyczyny po wysłaniu kilka razy informacji do bluetooth poprzez moduł HC-05 wyskakuje błąd "516 - broken pipe". Aplikacja mobilna była tworzona w MIT app inventor oraz w kotlinie (android studio). Wciąż ten sam problem. Wiem, że broken pipe występuje ze względu na problem z połączeniem użytkownik-odbiorca. W blokach w MIT app inventor zamieściłem fragment, który łączy mnie z powrotem z arduino. Niestety jest to połowiczne rozwiązanie, bo ponowne łączenie trwa z 6 sekund (co jest irytujące). Ciekawe, że kiedy korzystam z aplikacji RoboRemo, wszystko działa jak należy... Ktoś miał podobny problem? Ktoś wie jak go rozwiązać?
 2. Hej macizet! Dzięki za podjęcie się tematu! Sprawdzałem na dwóch arduino. Na jednym Chińczyku (ma wlutowaną ATmega328P) i jednej oryginalnej(ma w zaciskach ATmega328P-P U). Z oscylatora nie korzystałem, wykorzystywałem oscylator wewnętrzny, korzystając ze wskazówek zawartych w tym filmie: Z kondensatorów również nie korzystałem. Reset wpinałem raz w jeden pin, innym razem w drugi, żeby się upewnić, czy nie robię czegoś źle. Dokupiłem dzisiaj jeszcze dwie ATmega 328 P U, żeby się upewnić, czy tej pierwszej po prostu nie spaliłem. Problem jest ten sam. Mogę wgrać program z dwa razy, później wgrany program działa, ale nie mogę wgrać niczego nowego. Dzisiaj wgrywałem jeszcze te programy bezpośrednio z arduino i osobno, za pomocą układu. Cały czas problem pozostaje ten sam. Kiedy wpinam ATmega'ę do arduino, wyskakują te same próby załadowania programu i.... nic.
 3. Tak jak w temacie. Sytuacja wygląda tak: "Wypaliłem" mikrokontroler za pomocą arduino i dla przetestowania wgrałem na niego prosty program który migał diodą. Wszystko działało. W celach testowych zmieniałem prędkość włączania się i wyłączania tejże diody. Po trzecim wgraniu programu, wgrany na mikrokontroler program działał, ale nie mogłem już wgrać żadnego innego programu. Szukałem problemów na stykach, czytałem różne wątki, zmieniałem ustawienia programatora, włożyłem ATMEG'ę bezpośrednio do innego arduino. Nic nie działa. Za każdym razem ten sam komunikat. Arduino nie może połączyć się z mikrokontrolerem. Być może ktoś już spotkał się z podobną sytuacją i byłby w stanie mi pomóc. (załączam zdjęcia z błędami i sposób podpięcia przewodów) Z góry dziękuję, Konrad
×
×
 • Utwórz nowe...