Skocz do zawartości

aerograf7

Użytkownicy
 • Zawartość

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje

 • Płeć
  Brak informacji
 • Programuję w
  Python, C, Arduino

Ostatnio na profilu byli

1 129 wyświetleń profilu

aerograf7's Achievements

3/10

3/10 (3/10)

8

Reputacja

 1. @mateusz797 Jaką masz płytkę?
 2. @henryxxl wp w stanie niskim chroni pamięć przed zapisem.Podłącz je do Vcc.Sam się na to nabiłem tydzień temu.
 3. @Kenshin W C/C++ liczby binarne zapisujesz np. 0b01010101.
 4. @_P4W3L_ Powodzenia wesołych świąt!
 5. @_P4W3L_ kursów/tutoriali o C dla AVR po polsku tak za bardzo nie ma (albo nie znalazłem jest nawet "ukryty" Forbotowy ale jest bardzo niekompletny). Możesz użyć Arduino IDE do zaprogramowania "gołego" AVRa. A co do projektowania i budowania płytek to umiejętność czytania datasheetów i opanowania jakiegoś programu CAD do projektowania PCB. Polecam Easy EDA. Osobiście nigdy nie miałem potrzeby wytrawiania bądź zamawiania PCB, ale prototypy warto składać na płytce prototypowej lub lutować na uniwersalnej.
 6. @_P4W3L_ możesz użyć np. ATmega 32u4 (taki jak w Leonardo i Micro oraz ma wbudowany kontroler USB 2.0) i zaprogramować używając swojego Arduino z wgranym "ArduinoISP". Program możesz napisać w Arduino IDE (Dużo wbudowanych bibliotek, a ogromnej wydajności chyba nie potrzebujesz) tak jak pod Leonardo lub Micro. Aby użyć takiego "czystego" AVR musisz zaprojektować swoją płytkę lub użyć jakiegoś sprawdzonego projektu.
 7. @ceiem R5 i R6 nie jest podłączony do żadnej diody więc nie spalisz. Przez te rezystory płynie prąd załączający bazy tranzystorów.
 8. Ja programuje (dobrze) w C oraz Pythonie. Swoją drogą @Cydek ile masz lat? Ja 13.
 9. @ceiem Z 100k wolniej a z 50k szybciej.
 10. @ceiem Powinno zadziałać tylko częstotliwość migania będzie mniejsza.
 11. @bardgang Wiesz do czego służą nawiasy klamrowe?
 12. @bardgang to ↓ nie ma prawa działać if(klawisz1,2){ if (x==0 &&klawisz1 == 'g') { x++; } else if (x==1 && klawisz1 == 'a') { x++; }else if (x==2 && klawisz2 == 'm') { x++; }else if(x==3 && klawisz1 =='e'){ x++; lcd.clear(); lcd.setCursor(0,0); lcd.print("Witaj w grze saper"); lcd.setCursor(0,1); lcd.print("nacisni F1 by zaczac"); while (digitalRead(40)==HIGH) {} lcd.clear(); lcd.setCursor(5,0); lcd.print("####"); lcd.setCursor(5,1); lcd.print("####"); lcd.setCursor(5,2); lcd.print("####"); lcd.setCursor(5,3); lcd.print("####"); I TUTAJ MA BYĆ IF TYLKO CZY TAK SIĘ DA? } } } } A to ↓ już tak if(klawisz1,2){ if (x==0 &&klawisz1 == 'g') { x++; } else if (x==1 && klawisz1 == 'a') { x++; }else if (x==2 && klawisz2 == 'm') { x++; }else if(x==3 && klawisz1 =='e'){ x++; lcd.clear(); lcd.setCursor(0,0); lcd.print("Witaj w grze saper"); lcd.setCursor(0,1); lcd.print("nacisni F1 by zaczac"); while (digitalRead(40)==HIGH) { lcd.clear(); lcd.setCursor(5,0); lcd.print("####"); lcd.setCursor(5,1); lcd.print("####"); lcd.setCursor(5,2); lcd.print("####"); lcd.setCursor(5,3); lcd.print("####"); I TUTAJ MA BYĆ IF TYLKO CZY TAK SIĘ DA? } } } } Przeanalizuj sobie co robisz źle.
 13. @Bazuka1988 Ten prąd to maksymalny prąd jaki możemy pobrać z pinu komparatora, np. ESP będzie pobierało maksymalnie ~10uA Zmniejszając napięcie zmniejszasz pobór prądu Aby zmienić napięcie z hc-sr04 wystarczy prosty bufor na tranzystorze Możesz użyć napięcia wyprowadzonego z ESP jeśli takie jest wyprowadzone, a jeśli nie to zastosuj tą swoją przetwornice tylko ustaw napięcie na 5v Sygnały od enkoderów tak samo jak hc-sr04 przez tranzystorowy bufor Życzę ukończenia projektu! W razie problemów pytaj.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.