Skocz do zawartości

JaKuBxD2

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O JaKuBxD2

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 31.10.1992

Informacje

 1. marek1707 - mój mentorze - wszystko działa jak należy dzięki wielkie !!!!
 2. Tak, masy są wspólne dla 5V i 12V, masa podłączona do anod diod, a +12V do katod.
 3. Katody są podłączone do +12V, silniki zasilam 12V(VS), a logika to 5V(VCC), rezystory to 50Ohm. Za "parę" rozumiem wyjścia output1 i output2 oraz output3 i output4
 4. Wrzuciłem jak proponowałeś program i dalej to samo, na jednej parze (-7V i 7V) na drugiej (6V i -6V) silnik nie kręci
 5. Witam, mam problem z mostkiem L298. Podłączony jest wg. schematu: Na wejścia IN są podawane stany wysokie z Atmega8, na wejścia Enable podawane są sygnały PWM - sprawdzone - działają - ustawione na 255. Problem jest gdy silnik jest podłączony do jednej z pary wyjść (output1 i output2) słychać że coś tam cyka w silniku ale nie daje rady obrócić. Gdy połączy się output1 z jednym złączem silnika, a drugie złącze z masą to silnik kręci. Dlaczego silnik nie kręci przy podłączeniu jak na przykładzie w PDF L298? Kod programu $regfile = "m8def.dat" $crystal = 8000000 Config Portd.5 = Output Config Portd.6 = Output Config Portd.7 = Output Config Portb.0 = Output Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Compare A Pwm = Clear Down , Prescale = 1 Pwm1a = 200 ' enableA dla l298 Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Compare B Pwm = Clear Down , Prescale = 1 Pwm1b = 200 'enableB dla l298 I2 Alias Portd.5 'wejscie2 dla l298 I1 Alias Portd.6 'wejscie1 dla l298 I3 Alias Portd.7 'wejscie3 dla l298 I4 Alias Portb.0 'wejscie4 dla l298 I1 = 1 I2 = 0 Do Loop
 6. Takie wejście jakie masz w programatorze (USB typ B) jest to standardowe wejście w wielu drukarkach czy skanerach na USB do komputerów, popytaj nie o przejściówke a o kabel USB do drukarki z wtyczkami typu A i typu B na kablu, do dostania w każdym sklepie komputerowym.
 7. Witam mam do sprzedania nową wyprodukowaną domowym sposobem płytę idealną dla początkujących robotyków opartą o mikrokontroler attiny2313 zawierającą: - moduł zasilający oparty o stabilizator napięcia LM7805 dający napięcie wyjściowe 5V zawiera diodę sygnalizującą działanie układu, - moduł mostka H zrealizowanego za pomocą scalonego mostka L293D, - mikrokontroler Attiny2313, - wyprowadzenia ISP programatora STK200, - 7 wyjść programowalnych mikrokontrolera, - wyprowadzenia pinów TXD i RXD mikrokontrolera zapewniających komunikację, - dodatkowy kwarc 10Mhz do wykorzsytania przez programistę, - programowalna dioda kontrolna, - dodatkowy przycisk programowalny. Fotki płyty poniżej: Układ zmontowany, przetestowany i sprawdzony z wgranym programem testowym, Idealnie nadaje się dla osób które chcą spróbować swoich sił w pracy z mikrokontrolerami Płyta wykonana domowym sposobem. Cena 40 zł, zainteresowanych proszę o kontakt na gg.
 8. Witam, zaprojektowałem płytę główną nowego robota tylko nie wiem czy jest to poprawne elektrycznie. Poniżej zamieszczam projekt z eagle i opis elementów:, Led 1 - kontrolka modułów zdalnego sterowania. Led 2 - kontrolka pracy układu. SV1 - wejście odbiornika. SV2 - wejście nadajnika. SV3 - wejście programatora. S1 - przycisk resetu. S2, S3 - przyciski programowe. IC2 - to układ L293DNE i tu moje pytanie czy w takim podłączeniu się nada i zadziała ? Do zasilania silników sterującego i napędowego chcę użyć zewnętrznego pakietu 6V i podłączyć w miejsce VCC2 układu L293DNE, ze wspólną masą całej elektroniki tak można ? No i pozostaje moje pytanie czy tak jak to jest narysowane czy ma to rację bytu i oczywiście jakieś szanse na uruchomienie po montażu ? Projekt: PS. Wiem że to trochę poplątane bo nie za bardzo znam się na projektowaniu tego typu rzeczy . __________ Komentarz dodany przez: Nawyk Przeniosłem i zmieniłem nazwę tematu. Proszę tego typu pytania zadawać w tym dziale.
 9. Kurcze, faktycznie podanie większego napięcia pomogło Dzięki
 10. Witam, mam problem z podłączeniem układu MC34151 w SMD ponieważ w Datasheet jest napisane że nóżki 2,4 to wyjścia a wyjścia to 5,7 i jest problem bo podłączając napięcie do ukłądu 5V i dając napięcie na jedno z wejść na wyjściach nie pojawia się napięcie :/ Podłączam to jak na schemacie, czy jest coś o czym nie wiem, czy coś robie źle ? Sory za taki schemat ale nie miałem czasu na wykonanie lepszego a Syg. z attiny to są odpowiednio zaprogramowane wyjścia attiny na stan wysoki albo niski.
 11. Hmmm... nie znam się za bardzo na tym ale tak sugeruję (może komuś nasunę pomysł), 1. Ultra czuły czujnik zmian napięcia - jako, że mięśnie do kurczenia potrzebują impulsów elektrycznych - pomysł wg. mnie mało realny, ale może dla kogoś innego nie. 2. Sztuczne ramię z potencjometrem albo innym przełącznikiem, które idealnie dopasowane mogłoby wyczuwać najmniejsze ruchy na przegubie - ruchy wywołane mięśniami. Pozdrawiam, Jakub.
 12. Witam, jestem początkujący jeśli chodzi o stosowanie mikrokontrolerów w elektronice, jakieś podstawy elektroniki posiadam. Mam kilka pytań jeśli chodzi o uC Attiny 2313: 1. Które nóżki w Attiny 2313 są wejściami, a które wyjściami ? 2. Czy można podłączyć 6 czujników do tego uC ? 3. Ew. ile można ? 4. Czy można kasować już wgrany program ? - Jeżeli jest np. błędny. 5. Ile razy można wgrywać program ? 6. Czy nóżka "reset" słóży tylko w momencie programowania czy to jest coś na wzór że jak sie uC zawiesi to można tak go zrestartować ? Przepraszam jeżeli pytania były już wałkowane na forum, ale jestem początkujący w tym temacie i nie znalazłem na te pytania odpowiedzi.
×
×
 • Utwórz nowe...