Skocz do zawartości

DeK

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O DeK

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  wszechstronne

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jakie parametry są kluczowe dla doboru odpowiedniego mosfeta? Załóżmy, że prąd jaki pobiera serwo podczas obciążenia to 1000mA, jak w oparciu o tą wartość należy dobrać mosfet? Napięcie jakim serwo może być zasilane, według specyfikacji to 4.8V~6V.
 2. Tak w Botlandzie, sądziłem, że stanowicie jeden organizm Zaworu nie mam jeszcze podpiętego bo wymaga to zrobienia specjalnego mocowania więc tutaj nie jestem w stanie określić faktycznego obciążenia jakie generuje serwo w połączeniu z zaworem. Najwyżej kupiłbym po prostu szerszy zakres mosfetów by mieć w razie czego możliwość dopasowania. Jedyne co mnie martwi to fakt, że według podpięcia jak na rysunku nie działa poprawnie. Czy zatem wspomniany BF245A jest niewłaściwy? Nie dobierałem go świadomie po prostu taki znalazłem w domu.
 3. Witam, jestem nowy Z elektroniką miałem do czynienia na poziomie bardzo amatorskim, dopiero teraz staram się nauczyć czegoś w tym temacie przy okazji próby realizacji projektu opartego na Arduino, które stało się motywatorem do poszerzenia wiedzy. Stąd też moja obecność na forum. Forum zacząłem przeglądać od jakiegoś czasu i podoba mi się kultura jaka tutaj panuje zatem witam wszystkich i pozdrawiam.
 4. Serwo kupiłem u Was w sklepie, a w zasadzie to trzy Ze specyfikacji jaką znalazłem w sieci wynika, że w trybie bezczynności pobiera przy 4,8V 5mA, a przy 6V 7mA. Przy pracy bez obciążenia na 4,8V 160 mA, na 6V 190mA. Przy obciążeniu 4,8V 1500 mA, a przy 6V 2000mA. Ale pomiarów jeszcze nie robiłem. Mam w zasadzie dwa zawory jeden z tworzywa, który pracuje dość lekko i jeden stalowy, który pracuje ciężko i chyba zastosuję to z tworzywa, mimo, że ma znacznie mniejszy przepływ. Próbowałem wstępnie mimo braku rezystorów odpalić na wspomnianym mosfecie ale serwo dostaje zasilanie mimo ustawienia sygnału z pinu 8 na LOW.
 5. Posiadam serwo FS5109M któremu chcę odcinać zasilanie za pomocą mosfetu. Na razie zrobiłem rysunek i wstępnie podłączyłem wszystko niestety nie dysponuję rezystorami, które muszę dopiero zamówić. Proszę o rzucenie okiem na rysunek i ewentualne poprawki. Docelowo serwo ma otwierać zawór i planem jest stworzenie dość energooszczędnego rozwiązania ewentualnie dodanie ładowania ogniwami słonecznymi. Na razie sterowanie odbywa się za pośrednictwem przycisku na potrzeby testowania. Pierwsze naciśnięcie obraca serwo (otwiera zawór), drugie naciśnięcie powraca na pozycję pierwotną (zamyka zawór). Jaki byłby najlepszy mosfet do tego celu? Dysponuję BF245A, ewentualnie mogę dokupić coś innego przy okazji zamówienia rezystorów.
×
×
 • Utwórz nowe...