Skocz do zawartości

ArduPiotr

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O ArduPiotr

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Arduino IDE było wzorowane na processingu dlatego podobieństwo. Można zrobić prosty radar wykorzystujący Arduino, ultradźwiękowego pomiaru odległości i właśnie processingu.
 2. Witam, dzięki za podpowiedzi. Arduino ma wgrany czysty kod, ba od początku gdy testuję ESP ma wgrany czysty kod bo wiedziałem że tak ma być. Pomimo podłączenia wszystkiego tak jak podpowiedzieliście to błąd występuje nadal. Zamówiłem już nowszą wersje z wgranym firmwarem AT. Dziękuje wszystkim za pomoc ale szczerze już mam dość od tygodnia siedzenia nad płytką za 9 zł. Tak jak powiedziałem kupuje nową, nowszą. Kiedyś może sam dla siebie w nią jeszcze zerknę, może jest uszkodzona a ja tracę tylko na nią czas. Więc jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc ale raczej nie będę drążył dalej tematu. Jeszcze raz dzięki!
 3. Witam, w moim ESP niema żadnego kodu oprócz oprogramowania AT. Chodzi mi tylko o to aby ESP odpisało mi z powrotem "OK" gdy napiszę mu "AT". Reszta to odpowiedni kod w arduino i biblioteka (Gdyby działało). Teraz testuję to podpięte do arduino nano bez żadnego kodu w środku (Pusty kod). Doszedł do mnie stabilizator. Podłączam identycznie jak na schemacie z tego filmiku z taką zmianą że mam trochę inny stabilizator ale podane napięcie jest takie same jak na schemacie. ESP nadal miga i na porcie szeregowym nadal dostaje takie same błędy jak wysłałem na początku. W takim razie usunąłem problem z zasilaniem ale i tak nic z tego. Sprawdzam na wszystkich częstotliwościach ale odpisać "OK" to ono nie chce. Jeśli chodzi o rezystor to nwm jaki. Też 10k czy inny? Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
 4. Reset odpięty od masy, więc niema możliwości aby był ręcznie resetowany. Dzisiaj przyjeżdża do mnie moduł zasilanie płytek stykowych z zewnętrznego zasilacza. Wyciągnę z niego 3,3V i zobaczymy czy będzie poprawa. Dzięki za pomoc!
 5. Witam, dzięki z odpowiedź, niestety na chwilę obecną nie mam jak zasilić ESP z 3,3V z innego źródła jak arduino. Jeżeli ono nie wystarcza to odpiszę czy problem został rozwiązany gdy uda mi się zdobyć odpowiednie zasilanie. Dziękuję za pomoc!
 6. Dobra widzę o co chodzi. Niestety musisz to tych funkcji użyć kilku różnych przycisków. Np: - do przodu - 2 -tył - 8 - lewo - 4 -prawo - 6 -góra lewo - 1 -góra prawo - 3 -dół lewo - 7 -dół prawo - 9 I wtedy w programie odpowiednio do wybranego kierunku piszesz jak ma się zachować L298. Powodzenia!
 7. Wgrany nowy firmware AT, płytka zwykła ESP8266-01. Taka czarna od chińczyka z niebieską diodą.
 8. Spróbuj zrobić kolejne funkcje które mają w sobie zawarte kilka warunków. Teraz masz np:. że gny naciskasz przycisk odpowiadający ruchowi do przodu to arduino wykona tylko to polecenie (jazda do przodu), resztę ignoruje. Zrób np że jeżeli masz naciśnięty taki i taki przycisk to jedź tam. Twój: case 551542815: //jakiś program np jazda w prawo itd.. Mój: case 551542815 && i jeszcze jakiś: //jakiś program Czyli masz program który rozpoznaje czy naciskasz tylko jeden przycisk czy kilka. Gdy naciskasz jeden to dostajesz tylko te przycisk, gdy 2 to dostajesz 2 kody w hexa. Czyli gdy masz naciśnięte 2 przyciski to ma wykonać połączony program. Np: naciskasz górny i prawy to kod wie że nie naciskasz ich osobno tylko razem i wtedy dopasuj resztę programu. Wiem że kiepsko wytłumaczone bo to nie jest moja mocna strona, jak nie rozumiesz to napisz to postaram się to lepiej powiedzieć i może wyślę przykład.
 9. Witam, od kilku dni próbuję podziałać coś z moim ESP8266. Chodzi mi o to aby wgrać do niego obsługę komend AT abym mógł go połączyć z Arduino i sterować nim za pomocą Blynka. Broblem w tym że w żaden sposób nie mogę tego zrobić. Gdy chcę przetestować wpisując "AT" w monitorze portu szeregowego to nie mogę tego zrobić bo ESP jak głupie wali cały czas czymś takim jak na zdj. Dioda od ESP cały czas szybko miga. Proszę o pomoc bo już nie mam siły.
 10. Witam, pisanie bibliotek do arduino nie jest łatwe. Tu link do poradnika który mówi o tworzeniu bibliotek do arduino. https://www.alanzucconi.com/2016/05/11/libraries-for-arduino/ Pozdrawiam, powodzenia
 11. Witam, dzięki za odpowiedź. L298N bo akurat taki dostałem, silniki 5V przekładnia 1:48, pobór prądu ok 180mA. To takie te żółte z allegro.
 12. Witam Mam pytanie odnośnie zasilania silników 5V (2 silniki). Otóż zbudowałem robota który takowe silniki posiada. Aktualnie sterowany jest przez arduino i przekaźnik. Arduino oraz same silniki są zasilane z power banka. Teraz chciałbym przekaźnik zmienić na układ sterowania silnikami dc L298N. Problem z tym że na układzie występuje strata 2V. Ja z mojego power banka mogę uzyskać 5V. Stąd moje pytanie czy mogę do zasilania silników użyć przetwornicy XL6009? W ramach dopowiedzenia power bank ma 2 USB które mogą równocześnie ładować. Jedno 1A na arduino i jedno 2.1A na silniki. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
×
×
 • Utwórz nowe...