Skocz do zawartości

Czes

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Czes

 • Ranga
  2/10
 1. Dzięki za podpowiedź. Poszedłem we wskazanym kierunku. Ale czuję ze szybko nie wrócę.
 2. Zapisałem w katalogu 'Pulpit' coby mieć ikonkę pliku na pod reką. Kliknięcie ikonki uruchamia aplikację Thonny wyposażoną w przyciski RUN i STOP załączania i wyłączania skryptu Pythona i to działa. Mało tego - można tam dokonywać edycji i zapisywania treści skryptu z tym że w przypadku gdy ten plik był wcześniej utworzony przy pomocy 'nano' na konsoli root'a to się nie da zapisywać pliku (brak uprawnień). Jak widzę sumie to można pisać te skrypty pod Tekst Edytor'em i zapisywać menedżerem plików. A uruchamianie ustawić na Pythona. Wygodne. No ale co do punktu drugiego, czyli m
 3. Kiedy mamy już w konsoli maliny ten przykładowy program sterujący diodami itp. napisany w Pythonie3 to jak zrobić żeby go jakoś sensownie zapisać w systemie plików i sensownie móc uruchomić jedną komendą bądź kliknięciem? Ewentualnie żeby się uruchamiał po włączeniu napięcia na malinę. Byłoby jeszcze lepiej gdyby można go było "zintegrować" z malinowym serwerem i móc kontrolować komendami z internetu. Być może to jest głupie zapytanie ale jakoś nie znalazłem informacji na ten temat.
 4. W hipermarketach. Kupisowałem n.p. jako środek do czyszczenia pistoletu do piany poliuretanowej albo jako środek myjący do klejonych rur pcv.
 5. Czes

  RPi, Windows 10 loT

  Tylko że na malinowym linuksie nie uruchomimy aplikacji windowsowych typu "exe" (chyba ze sie mylę?) A mam takową potrzebę a konkretnie jest to aplikacja monitorująca falownik fotowoltaiki. Producent urzadzenia zapewnia tylko wsparcie windowsowe. Zreszta jest wiele tego typu sytuacji nie dajacych uzytkownikowi wyboru. Rozwiazaniem tego problemu byłoby wypalenie na dodatkowej karty systemowej dla maliny w Windowsie. Próbowałem. Poleglem. Póki co.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.