Skocz do zawartości

Famous_Deer

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Famous_Deer

 1. Bo to prawda wystarczyło wywalić diodę, ja opisałem dlaczego wylutowałem również kondensator. Opisałem schemat mojego działania, ponieważ nikt nie był w stanie mi pomóc więc musiałem sam szukać problemu, fakt żeby nie podłączać zasilania AC uwzględnia mój pierwszy post.
 2. Podłączyłem przewód USB do ładowarki telefonu o wyjściu 5V, następnie tym samym przewodem podpiąłem arduino przez co wyczułem wydzielanie się sporej ilości ciepła w okolicy zewnętrznego zasilania. Po przeanalizowaniu schematu ze strony arduino stwierdziłem że winowajcą na 90% jest dioda, więc wylutowałem ją wraz z kondensatorem, który znajdował się obok niej ( w moim przypadku była to konieczność ze względu dosyć sporej wielkości grot lutownicy). Schemat arduino oraz zdjęcie z elementem który należy wylutować wstawiam w załączniku (czerwone kółko, na schemacie jest to lewy górny róg dioda D1 M
 3. Temat uważam za zamknięty udało mi się znaleźć winowajce.
 4. Podpinając przez USB świeci się dioda LED "ON" oraz "L" ale komputer tego nie widzi
 5. Witam, Mam problem i to dosyć spory, ponieważ zepsułem swoje arduino leonardo w taki sposób, że podłączyłem zły zasilacz i zamiast DC, arduino otrzymało 12V AC. Zwracam się z pomocą gdzie szukać problemu i czy w ogóle istnieje możliwość naprawy. Chciałbym sam naprawić uszkodzony element. Dlatego też pisze na forum o pomoc od czego zacząć sprawdzanie czy dany element jest okej czy też nie. Oczywiście o ile jest możliwość wskrzeszenia tego maleństwa. Z góry dzięki za pomoc :). Ja osobiście na pierwszy rzut oka nie widzę żadnych zmian ale wrzucam zdjęcie dla osób które może coś dostrzegą.
 6. @daniel89 Problem był taki że nie wiedziałem o jaki plik chodzi, nigdy nie robiłem czegoś takiego
 7. @daniel89 Po tym jak wrzuciłem plik konfiguracyjny, nie było już żadnych problemów
 8. @Jamik rozumiem. Nie wiedziałem o tym, jestem świeżakiem w tych sprawach. @daniel89 Dziękuje wszystko działa
 9. @Jamik Nie, po prostu program nie widzi go Plus chce wiedzieć na przyszłość
 10. Kurcze aż mi głupio dalej cb pytać @daniel89 bo nie rozumiem co z tym zrobić to jest z tego pierwszego linka: Pin connections: 328/2560 - 32u4 GND - GND 5V - 5V MOSI - MOSI MISO - MISO SCK - SCK PIN 10 - 32u4 RESET HoodLoader2 Fuses: low_fuses=0xFF high_fuses=0xD8 (boot to Bootloader) extended_fuses=0xFC (no HWBE) unlock_bits=0x3F lock_bits=0x2F DFU Fuses: low_fuses=0xFF high_fuses=0xD9 (boot to program) extended_fuses=0xC4 (with HWBE) unlock_bits=0x3F lock_bits=0x2F Original Fuses: low_fuses=0xEF high_fuses=0xD8 (boot to bootloader) extended_fuses=0xCB (no HWBE) unlock_bits=
 11. Tak wygląda moja płyta w której chce wypalić bootloader Jak pisałem wyżej to nie jest orginalne arduino
 12. Co znaczy że z za dużą prędkością ? i jak ją zmniejszyć ? @daniel89 Jeżeli chodzi o mikrokontroler to jest to : ATmega 328P U-TH 354730 1841B35
 13. Ten drugi Tak wygląda moje połączenie Arduino nano nie jest orginalnym arudino
 14. Komunikat błędu wygląda następująco: Arduino:1.8.9 (Windows Store 1.8.21.0) (Windows 10), Płytka:"Arduino Nano, ATmega328P" avrdude: Yikes! Invalid device signature. Double check connections and try again, or use -F to override this check. Błąd przy wgrywaniu bootloadera.
 15. Witam, Mam następujący problem. Mianowicie chce wypalić bootloader w "arduino" nano przy pomocy arduino leonardo, lecz po uruchomieniu wypalania otrzymuje taki komunikat błędu i nie wiem co z tym zrobić sprawdzałem połączenia. Połączenia do "arduino" nano robiłem przy pomocy zdjęcia poniżej. Arduino:1.8.9 (Windows Store 1.8.21.0) (Windows 10), Płytka:"Arduino Nano, ATmega328P" avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM6": Nie mo�na odnale�� okre�lonego pliku. Błąd przy wgrywaniu bootloadera.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.