Skocz do zawartości

Davis

Użytkownicy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutralna

O Davis

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pogubiłem się trochę w zadaniu 4.5. Cały czas wyskakuje błąd. Dopiero gdy usunę: Serial.println("Masz jeszcze " + proby + " proby"); program można uruchomić. Po wciśnięciu przycisku na ekranie pojawia się komunikat podaj liczbę. Po wprowadzeniu liczby i wciśnięciu enter nic się nie dzieje i program już dalej nie działa. Oto mój program: #define czerwona 10 #define zolta 9 #define zielona 8 #define przycisk 7 int ustalonaWartosc=0; String wybranaLiczba_string=""; int wybranaLiczba=0; int proby=2; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(czerwona,OUTPUT); pinMode(zolta,OUTP
 2. @Treker dzięki, już sobie poradziłem. Komputer nie wykrywał płytki, teraz jest już w porządku.
 3. Nie mogę wgrać żadnego programu na płytkę. Za każdym razem pojawia się taki komunikat.
 4. @jas123 prawdopodobnie popełniłeś ten sam błąd co ja i dlatego wyszły Ci takie wyniki. Powinno Ci wyjść 2 z hakiem ok. 2,5 V w obu wypadkach. Błąd polega na tym, że prawdopodobnie wpiąłeś tak jak ja początkowo 3 nóżkę szeregowo z rezystorem zamiast środkową i stąd otrzymane przez Ciebie wyniki. Moim zdaniem układ LM385Z-2,5 powinien być wpięty tak: 1 i 3 nóżka do (-) a środkowa szeregowo z rezystorem.
 5. @Treker kombinowałem z tym układem i niestety nie udało mi się rozwiązać problemu. Zamówiłem zestaw Arduino i tam też jest serwo. Jak paczka dojdzie to sprawdzę czy ten nowy mechanizm działa i dam znać. Życzę Ci Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.
 6. Mój układ z serwomechanizmem nie działa. Serwo ani drgnie.Może ktoś znajdzie coś co przeoczyłem.
 7. @Gieneq dzięki za radę. Dioda była wpięta prawidłowo. Winowajcę znalazłem wśród kabli, który nie stykał wystarczająco mocno w jednym miejscu.
 8. Niby układ mam podłączony dobrze, ale gdy następuje przełączenie z diody czerwonej na zieloną to dioda zielona świeci cały czas i nie załącza się już czerwona (kondensator 1000uF). Tak ma być, czy jednak istnieje możliwość, że coś pomieszałem w układzie?
 9. @Treker wtedy dioda elegancko świeci. Ale dobra nie było tematu. Dziś usiadłem do tego na spokojnie, zacząłem kombinować i działa. Nie potrafię ci powiedzieć co zrobiłem, ale liczy się ostateczny efekt. Na zaznaczonych miejscach dioda wyraźnie świeciła. W przypadku BC546 delikatnie świeciła już trochę wcześniej ale było to bardzo niewyraźne światło.
 10. Mój układ nie chce działać. Męczę się z tym już drugi dzień i nie wiem czy coś źle podłączyłem czy jest inny powód. Na zdjęciu jest tranzystor BC546 a MPSA29 wpinam na odwrót i przy żadnym dioda nie chce zaświecić niezależnie jak bardzo przesuwam przewód po linii.
 11. @Treker Czerwoną sondę przyłożyłem do wejścia (+) a czarną do (-) i dokonałem pomiaru napięcia w sytuacji gdy po zmianie ustawień potencjometru dioda świeci i nie świeci. Kierowałem się załączonym schematem (przepraszam za nie najlepszą jakość). Mam wątpliwości czy dobrze rozumiem co zachodzi w tym układzie.
 12. Po zmierzeniu woltomierzem wyszło gdy dioda świeci: -0,42 V a gdy nie: 0,50 V. Czyli wychodzi na to, że gdy świeci na wejściu odwracającym (-) jest większe napięcie a gdy nie świeci to z kolei napięcie jest większe na wejściu nieodwracającym (+). Bynajmniej tak to rozumiem, że ma to związek z napięciem różnicowym a konkretnie ze znakiem przed pomiarem na woltomierzu.
 13. W tej zagadce o zależności chodzi o to, że im większa indukcyjność dławika tym większa jest jego rezystancja?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.