Skocz do zawartości

Davis

Użytkownicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralna

O Davis

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @Treker dzięki, już sobie poradziłem. Komputer nie wykrywał płytki, teraz jest już w porządku.
 2. Nie mogę wgrać żadnego programu na płytkę. Za każdym razem pojawia się taki komunikat.
 3. @jas123 prawdopodobnie popełniłeś ten sam błąd co ja i dlatego wyszły Ci takie wyniki. Powinno Ci wyjść 2 z hakiem ok. 2,5 V w obu wypadkach. Błąd polega na tym, że prawdopodobnie wpiąłeś tak jak ja początkowo 3 nóżkę szeregowo z rezystorem zamiast środkową i stąd otrzymane przez Ciebie wyniki. Moim zdaniem układ LM385Z-2,5 powinien być wpięty tak: 1 i 3 nóżka do (-) a środkowa szeregowo z rezystorem.
 4. @Treker kombinowałem z tym układem i niestety nie udało mi się rozwiązać problemu. Zamówiłem zestaw Arduino i tam też jest serwo. Jak paczka dojdzie to sprawdzę czy ten nowy mechanizm działa i dam znać. Życzę Ci Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.
 5. Mój układ z serwomechanizmem nie działa. Serwo ani drgnie.Może ktoś znajdzie coś co przeoczyłem.
 6. @Gieneq dzięki za radę. Dioda była wpięta prawidłowo. Winowajcę znalazłem wśród kabli, który nie stykał wystarczająco mocno w jednym miejscu.
 7. Niby układ mam podłączony dobrze, ale gdy następuje przełączenie z diody czerwonej na zieloną to dioda zielona świeci cały czas i nie załącza się już czerwona (kondensator 1000uF). Tak ma być, czy jednak istnieje możliwość, że coś pomieszałem w układzie?
 8. @Treker wtedy dioda elegancko świeci. Ale dobra nie było tematu. Dziś usiadłem do tego na spokojnie, zacząłem kombinować i działa. Nie potrafię ci powiedzieć co zrobiłem, ale liczy się ostateczny efekt. Na zaznaczonych miejscach dioda wyraźnie świeciła. W przypadku BC546 delikatnie świeciła już trochę wcześniej ale było to bardzo niewyraźne światło.
 9. Mój układ nie chce działać. Męczę się z tym już drugi dzień i nie wiem czy coś źle podłączyłem czy jest inny powód. Na zdjęciu jest tranzystor BC546 a MPSA29 wpinam na odwrót i przy żadnym dioda nie chce zaświecić niezależnie jak bardzo przesuwam przewód po linii.
 10. @Treker Czerwoną sondę przyłożyłem do wejścia (+) a czarną do (-) i dokonałem pomiaru napięcia w sytuacji gdy po zmianie ustawień potencjometru dioda świeci i nie świeci. Kierowałem się załączonym schematem (przepraszam za nie najlepszą jakość). Mam wątpliwości czy dobrze rozumiem co zachodzi w tym układzie.
 11. Po zmierzeniu woltomierzem wyszło gdy dioda świeci: -0,42 V a gdy nie: 0,50 V. Czyli wychodzi na to, że gdy świeci na wejściu odwracającym (-) jest większe napięcie a gdy nie świeci to z kolei napięcie jest większe na wejściu nieodwracającym (+). Bynajmniej tak to rozumiem, że ma to związek z napięciem różnicowym a konkretnie ze znakiem przed pomiarem na woltomierzu.
 12. W tej zagadce o zależności chodzi o to, że im większa indukcyjność dławika tym większa jest jego rezystancja?
 13. @Treker @MaxHardcr dziękuję za pomoc. Jak widać muszę się jeszcze sporo nauczyć i być bardziej uważny. "W naszym wypadku, węzłem, w którym zachodzi sumowanie prądów może być przykładowo ten zaznaczony poniżej na czerwono (ma on 2 wejścia, 1 wyjście)". Moim zdaniem zgodnie z kierunkiem prądu węzeł ma 1 wejście a 2 wyjścia.
×
×
 • Utwórz nowe...