Skocz do zawartości

husadam5

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O husadam5

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Brak informacji
 1. Moje serwo nie może wychylić się maksymalnie do 180 stopni, ani przy automatycznym naliczaniu do 180, ani nawet jeśli ręcznie wpiszę tą wartość. Jakaś wada konstrukcyjna? Tą pozycję którą zaznaczyłem strzałką serwo uznaje za 180 st. i wraca do pozycji zerowej.
 2. "Jeśli wysłana do Arduino liczba będzie zgadzała się z odczytem ADC o +/- 50, to gracz wygrywa. W przeciwnym wypadku włącza się żółta dioda i gracz ma jeszcze 2 próby. Gdy za każdym razem zostanie wpisana zła liczba, to na płytce stykowej włącza się czerwona dioda. Natomiast w przypadku wygranej zielona." Nie do końca rozumiem jak zinterpretować ten tekst. Gdy podam złą liczbę, nie mieszczącą się w zakresie to ma zapalić się żółta i czerwona, czy raz żółta a raz czerwona, czy obie na raz? Może po 3 próbach ma się zapalić czerwona, ale czy wtedy ma się zapalić też żółta?
 3. Układ jest OK, bo z termistorem nie było problemów. Teraz przy fotorezystorze który ma u mnie zakres pracy 0,4 - 2,8 kOm dałem w miejsce R3 dwa rezystory po 470 Om zamiast jednego 10 kOm. Teraz działa.
 4. -U mnie pracuje podobnie w zakresie 0,4 - 2,8 kOm. Dioda cały czas świeci niezależnie od kręcenia potencjometrem. -Na schemacie z fototranzystorem jest rezystor 10 kOm, a na zdjęciu 56 kOm.
 5. Które z tych miejsc dokładnie jest tym izolatorem z tlenku krzemu? Na rysunku nie został zaznaczony, a chcę być na 100% pewny gdy będę chciał zrozumieć jego działanie.
×
×
 • Utwórz nowe...