Skocz do zawartości

Insane0200

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Insane0200

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Przepraszam za brak kontaktu ostatnio. Przez brak czasu jestem zmuszony zawiesić na parę dni ten projekt. Może uda się wrócić do niego na początku czerwca. Proszę nie zamykać tematu lub jeśli jest taka możliwość zamknąć go do czasu aż poproszę o otwarcie w celu kontynuowania. Dziękuję marek1707 za zaangażowanie i mam nadzieję, że będzie Pan miał czas i ochotę kontynuować ze mną ten projekt za parę dni.
 2. Mam w domu taki termistor: https://www.aphelektra.com/termistory/737-termistor-ntc110-1-kohm.html?search_query=termistor+NTC110+1+kohm+5%+R%3A2%2C5mm &results=6 więc go użyłem do obliczeń. Założyłem, że projekt będzie zasilany baterią 9V. Nie wiem czy to dobrze. Mam do dyspozycji mikrokontroler ATMega32A. Lepiej już teraz przyjąć jakieś niższe napięcie zasilania czy na razie zostawić jak jest? Czujnik chce umieścić w takiej masce: https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-inhalatora-maska-nebulizator-dorosli-7373812789?fbclid=IwAR3GQtrZy0F4Puiw3dkJ8ZsTeIDjSXHDDWv5KLF6rhHg2yMYwsVqUSFQ7CY Myślę, że przy użyciu takiej maski bardziej interesuje nas temperatura wydychanego powietrza niż wdychanego. Wyczytałem w jakimś artykule takie oto zdanie: Przyjąłem zatem wartość 35 st C do obliczeń. Nie wiem czy powinienem przyjąć szerszy zakres np. od 33 do 37 stopni? Jeśli tak to odpowiedni zmieniam wartość rezystancji R1 dla takiej odczytanej z noty katalogowej dla danej temperatury i podstawiam do wzorów i otrzymuję: Dla 33 st C, Vout = -204mV Dla 34 st C, Vout = -226mV Dla 35 st C, Vout = -245mV Dla 36 st C, Vout = -267mV Dla 37 st C, Vout = -286mV A oto obliczenia:
 3. Jestem otwarty na różne wersje wykonania tego projektu. Chciałbym po prostu czegoś się z tego nauczyć, a najlepiej w taki sposób ktory bedzie najbardziej praktyczny i poprawny. Nie mam jednak dużego doświadczenia jeśli chodzi o konstruowanie takich projektow i nie bardzo wiem czy sobie poradze
 4. Zrobiłem to trochę prościej na Arduino, ale chciałbym jednak spróbować tą metodą również. Na początku mamy dzielnik napięcia, który zmienia wartość napięcia pod wpływem zmiany rezystancji termistora. Zmiany tego napięcia są dość małe i trzeba je wzmocnić wzmacniaczem operacyjnym. Później sygnał idzie do komparatora, który porównuje to napięcie z jakimś napięciem referencyjnym. Rezystory podłączone do PB4 i PB5 mają ładować C2 aby układ zaczął działać szybciej niż po 11 sekundach. Dobrze to rozumiem? Jeśli chodzi o wyświetlacz i monitorowanie stanu baterii to w tym momencie nie są to ważne elementy.
 5. Witam Próbuje zrobić sobie czujnik częstości oddechu opierając się o ten projekt: http://people.ece.cornell.edu/land/courses/ece4760/FinalProjects/f2012/htq2_mg573/htq2_mg573/index.htm Mógłby mi ktoś sprawdzić czy ten schemat jest dobry? Na razie nie ma części odpowiadającej za sprawdzanie napięcia baterii i sterowania wyświetlaczem oraz ładowania kondensatorów. Mógłby mi wytłumaczyć jak dodać ten fragment z ładowaniem kondensatorów do układu. Nie za bardzo rozumiem w które miejsce prowadzi to "to capacitors". Jak zasilić cały układ? Baterią 9V? Czy lepiej zasilać programatorem prosto z USB? Co z zasileniem wzmacniacza operacyjnego? W oryginalnym projekcie zastosowane są takie elementy. Mogę je zamienić na takie?: uC - ATmega1284p --> ATmega32A opAmp - LF353N --> TL072CP
×
×
 • Utwórz nowe...