Skocz do zawartości

krissbankle

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O krissbankle

 • Ranga
  2/10
 1. Tak jak pisałem wcześniej wrócę napisać o postępach mojego projektu, odpowiedź ethank naprowadzila mnie do sposobu ustawienia animacji której oczekiwałem i nie tylko temat do zamknięcia:) Nadal będę kontynuować swoją przygodę z ardurinio moim następnym pomysłem jest podłączenie do szyny can w BMW e46.
 2. Biorę się za robotę o efektach poinformuje dzieki serdeczne póki co.
 3. Chciałbym żeby po jednokrotnym naciśnięciu przycisku ( najpierw rozjaśnia się pierwszy Led1 następnie w połowie jego czasu rozjasniania, rozjaśnia się drugi Led2 następnie w połowie czasu rozjasniania drugiego rozjaśnia się trzeci Led3, led1 i 2 świecą dopóki nie dopali się led3, po rozjasnieniu Led3 wszystkie 3 Led migaja 3 razy i wszystkie Led gasną powoli. Następnie znowu przyciskam przycisk i operacja się powtarza, wszystko za sprawą jednokrotnego kliknięcia w przycisk. Chcę sterować jednym przyciskiem do 3ledow.
 4. Wrzuciłem kod w pliku rar. /* Project name: FadingLED Description: A demonstration of using Arduino input (external pushbutton on pin 2) to control an output (LED on pin 9). Created by Pavel (DarkBlueBit.com) in 2016 <https://darkbluebit.com> const int ledPin1 = 10; const int ledPin2 = 9; const int ledPin3 = 5; const int buttonPin = 2; const int fadingDelay1 = 10; const int fadingDelay2 = 10; const int fadingDelay3 = 10; int buttonState1 = 0; int buttonState2 = 0; int buttonState3 = 0; boolean fadingState1 = false; boolean fadingState2 = false; boolean fadingState3 = false; void setup() { pinMode(ledPin1, OUTPUT); pinMode(ledPin2, OUTPUT); pinMode(ledPin3, OUTPUT); pinMode(buttonPin, INPUT); } void loop() { buttonState1 = digitalRead(buttonPin); if (buttonState1 == HIGH) { if (fadingState1 == false) { for (int i =0; i <= 255; i += 5) { analogWrite(ledPin1, i); delay(fadingDelay1); } } else { // turn off the LED for (int i = 255; i >= 0; i -= 5) { analogWrite(ledPin1, i); delay(fadingDelay1); } } fadingState1 = !fadingState1; } buttonState2 = digitalRead(buttonPin); if (buttonState2 == HIGH) { if (fadingState2 == false) { for (int i = 0; i <= 255; i += 5) { analogWrite(ledPin2, i); delay(fadingDelay2); } } else { // turn off the LED for (int i = 255; i >= 0; i -= 5) { analogWrite(ledPin2, i); delay(fadingDelay2); } } fadingState2 = !fadingState2; buttonState3 = digitalRead(buttonPin); if (buttonState3 == HIGH) { if (fadingState3 == false) { for (int i = 0; i <= 255; i += 5) { analogWrite(ledPin3, i); delay(fadingDelay3); } } else { // turn off the LED for (int i = 255; i >= 0; i -= 5) { analogWrite(ledPin3, i); delay(fadingDelay3); } } fadingState3 = !fadingState3; } } }
 5. Dzisiaj spróbowałem innym sposobem i znowu nic z tego, zmieniłem zakładany projekt żeby działa się taka sytuacja ( po naciśnięciu przycisku najpierw rozjaśnia się pierwszy Led1 następnie w połowie jego czasu rozjasniania, rozjaśnia się drugi Led2 następnie w połowie czasu rozjasniania drugiego rozjaśnia się trzeci Led3, led1 i 2 świecą dopóki nie dopali się led3, po rozjasnieniu Led3 wszystkie 3 Led migaja 3 razy i wszystko gaśnie. Bardzo mi zależy na tym projekcie jestem zdeterminowany aby nauczyć się wszystkiego co będzie mi potrzebne. Dzięki że w ogóle zainteresowales się tematem P. S jak na razie korzystam z przykładu (po naciśnięciu przycisku rozjaśnia Led1 zostaje w stanie High dopoki nie nacisne przycisku ponownie wtedy gaśnie całkowicie. code.rar
 6. Witam wszystkich z góry prosilbym o wyrozumiałość jestem osobą początkująca więc nie wszystko rozumiem tak jak Wy:) Przygodę z ardurinio zacząłem jakiś czas temu, przeczytałem większość poradników krok po kroku jednak nadal nie mogę połączyć dwóch funkcji na których mi bardzo zależy a chodzi mi dokładnie o taki projekt ( chciałbym aby rozjasnianie i przygasanie trzech ledow kontrolować w czasie millis oraz określając czas każdego leda z osobna kierować jego stanem po rozjasnieniu aby świecił przykładowo przez 3 sek. Próbowałem połączyć te 2 funkcje fade oraz millis ale coś mi nie wychodzi. Chciałbym coś z tego zrozumieć robię to wyłącznie dla siebie z upodobań do elektryki lecz z programowania jestem zielony. Pozdrawiam i przepraszam że jestem taki głupcem.
×
×
 • Utwórz nowe...