Skocz do zawartości

eMECHANiK

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O eMECHANiK

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @Treker Dzięki za odpowiedź. Myślę, że sensownie uczyć się zgodnie ze sztuką, ponieważ nauki techniczne z założenia NIE są bezcelowe w swej konstrukcji. Pozdrawiam.
 2. @Treker Rozumiem. Sterować chcę serwem z kursu, tzn: "Servo TowerPro SG-90 micro" Przeczytałem artykuł, który podlinkowałeś i rozumiem, że mam dobrać stabilizator 7805 [V], aby uzyskać 5V na wyjściu z wejścia baterii 9 [V] (z powodów podanych w kursie NIE zasilam serwa przy użyciu bezpośredniego 5 [V] z Arduino). Moją ostatnią niewiadomą są parametry kondensatorów, jakie mam dobrać dla tego układu - czy mogę prosić o pomoc (jaka pojemność i rodzaj) ? Pozdrawiam.
 3. Wydaje mi się, że jest niewielki błąd treści kodu w stosunku do grafiki. W kodzie jest napisane, iż wpinamy się buzzerem do pinu nr3, natomiast w grafice zielony kabelek idzie do pinu nr 2. Pozdrawiam.
 4. Czy mógłbym poprosić o informacje, jakiej konkretnie pojemności kondensatory filtrujące zostały użyte przy sterowaniu silnikiem DC ?? Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.
 5. Czy mógłbym poprosić o informacje, jakie konkretnie stabilizatory napięcia oraz kondensatory filtrujące zostały użyte przy sterowaniu serwomechanizmem ?? *sprawdzałem w zestawie do kursu, dostępnym na Botlandzie, jednak jest napisane jedynie: "Stabilizatory 5V wraz kondensatorami"..., brak infomracji o ich pojemności oraz konkretnym typie stabilizatora 5V. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.
 6. #eMECHANiK Tak to prawda, jednak rozwiązanie obrócenia przycisku o 90 stopni NIE przyniosło w pierwszej chwili rezultatu... Dość późno, ale wpadłem na pomysł, by nie wpinać przycisku do płytki, a przetestować go umieszczając w "trzeciej ręce" i zwierać kabelki ręcznie - to pozwoliło mi odkryć które styki muszą być zwarte. Wtedy stało się logiczne pomiędzy którą parą NIE może płynąć prąd. Rozwiązaniem okazało się nie dość, że obrócenie przycisku o 90 stopni, to jeszcze wpięcie go w taki sposób, by jedna para jego nóżek wogóle nie przewodziła. Nie ujmując Waszym kursom, które są bardzo
 7. #eMECHANiK Witam, Układ zmontowany jak w temacie, program przeniosłem "kopiuj wklej" - a dioda zapalona cały czas i nie reaguje na przycisk. Gdy zwieram układ przez kabel, to odczekuje wartość delaya, co oznacza, że wina jest gdzieś po stronie przycisku (chyba ?). Czy ma znaczenie jak jest zorientowany przycisk ?, w artykule wyprowadzenia są prostopadle do osi płytki. Gdy próbuję tak wcisnąć u siebie, to wydaje się to nielogiczne z punktu konstrukcji przycisku i płytki (tolerancja wymiarów pozwala na to bardzo opornie). Kończą mi się pomysły gdzie robię błąd... Dzięki za od
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.