Skocz do zawartości

ttmdear

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O ttmdear

 • Ranga
  2/10
 1. To dobrze, fajnie to usłyszeć Ok, dobrze wiedzieć To jest moje przeoczenie Wyszedłem z błędnego założenia, że po lewej stronie mam wyjścia a po prawej wejścia. Dlatego tego Q0 nie zauważyłem. Taki układ, jak na moje potrzeby na ten moment mnie zadowala. Myślę, że gdzieś następnym krokiem będzie właśnie ulepszenie tych elementów. Myślę, że to pomysł na kolejny projekt. Myślę, że mnie zachęciłeś, im trudniej tym więcej satysfakcji jak się ten rozgryzie Wniosków jest pełno, za to jestem wdzięczny Aktualnie, czekam na "kwant wolnego czasu". Jaki taki zdobędę to zrealizuje układ i wrzucę na forum wyniki.
 2. @marek1707 Szacunek, dzięki że poświęciłeś czasu, aby to tak opis. Przeczytałem, mam nadzieje, że dobrze to zrozumiałem, jeśli nie to wybacz mi
 3. Cześć, poniżej wrzuciłem Jak ten układ zmontowałem w pierwszej wersji to nic nie działało tak jak bym się spodziewał. Nawet zauważyłem, że nie muszę przyciskać przycisków aby jakieś tam napięcie się pojawiało. Nie wiem czy jest to możliwe ale tak to wyglądało. Próbowałem, zwierać bezpośrednio, efekt był taki sam. @marek1707, zgadzam się z tobą, że nie zachowałem się kulturalnie nie odnosząc się do każdej z odpowiedzi. Przeanalizowałem twoje rady i naniosłem zmiany na schemat. Schemat wrzuciłem, jeśli jest OK to przeniosę go na płytkę prototypową. Opornik R11 to 1K. Dzięki @atMegaTona za naniesione poprawki Rozumiem, że Q0 i Q7 po prawej i po lewe stronie sto te same wyjścia ?
 4. Cześć, Dzięki za odpowiedzi. Mam wrażenie, że ten układ mi się spalił. Po podłączeniu diody migały przez chwilę, a teraz palą się wszystkie lub żadna.
 5. Zrobiłem układ z wykorzystaniem rejestru przesuwnego 74HC595. W układzie nie użyłem Arduino tylko zwykłe przyciski. Ogólnie nie działa to poprawnie, świecą się wszystkie diody, albo migają. Jaka może być przyczyna ?
×
×
 • Utwórz nowe...