Skocz do zawartości

mareksoutys

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O mareksoutys

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Masz rację, że to dużo wiedzy i włożonej pracy. Ale ile to zdobytego doświadczenia... W zasadzie największa misteria działania w takim układzie opiera się na sofcie (tak mi się wydaje). Możesz trochę podpowiedzieć, jak powinien wyglądać algorytm do sterowania takim CCM, bo sterowanie tylko na zasadzie histerezy z napięcia wyjściowego jest raczej słabą koncepcją
 2. Próbuję dokładnie analizować Twoje wypowiedzi i zastanawiam się co rozumiesz przez "układ od razu się rozbudowuje"? Jak bardzo?
 3. Przez "ciszę prądową" rozumiem, bo mówię o ciągłym przepływie prądu CCM, momenty w których klucze są stabilne. A "chaosem prądowym" momenty przełączania tranzystorów Chyba takie założenie jest poprawne? Założenia i wartości elementów jeszcze nie mam, bo najpierw chciałem dopytać się czy droga sterowania za pomocą tylko uC ma sens.
 4. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i inspirujące odpowiedzi. W tym algorytmie w którym przedstawiłem chodziło mi o odpalenie ADC w momencie "ciszy prądowej" w zasilaczu. Możesz wytłumaczyć, w którym momencie zostaje uruchomiony PWM względem ADC w Twoim pomyśle?
 5. Zapytam trochę o problem programowy związany z tematem: Jak optymalnie wykorzystać działanie STM32 do takich celów? W tym momencie widzę to tak, że jeden z Timerów odlicza stały okres dla "programowego PWM" i w przerwaniu od niego uruchamiam ADC który po zakończeniu konwersji uruchamia przerwanie, w którym obliczam wartość szerokości impulsu dla PWM i tą wartość wpisuje do innego Timera (OPM) który odlicza tą wartość i zeruje sygnał PWM. Czy w bardziej zaawansowany sposób wykorzystać możliwości STM32 czy powyższy pomysł jest OK? PS: Przepraszam za takie pytanie, ale dopiero zacz
 6. Oczywiście mówiłem o sterowaniu analogowym. Nie mam jeszcze dużego doświadczenia, ale poczułem na własnej skórze ile czasu trzeba poświęcić aby dopracować w miarę stabilne działanie całości. I godziny spędzone przed oscyloskopem, aby dobrać odpowiednie wartości elementów Co chcesz powiedzieć przez "Jeżeli uda się go zsynchronizować z przełączaniem PWM to super"? Pytam bo zakładam, że obliczenia trzeba będzie zrobić w przerwaniu, bo nie znam metody kontroli tylko przez peryferia ADC->PWM (z możliwością dodatkowych zmian, niezależnie od bezpośredniego sprzężenia ADC z TimeremPWM
 7. Na pewno chciałbym zbudować taki układ żeby poszerzyć swoją wiedzę Dotychczas zbudowałem kilka przetwornic, ale tylko sterowanych klasycznie. Teraz czas na czyste sterowanie cyfrowe Co do budowy to na pewno obniżająca napięcie. Najlepiej buck. Jak teoretycznie przeanalizowałem problem, to jedynym problemem w sterowaniu byłby ADC (stabilność i zakłócenia). Czy dobrze zakładam? I zapewne potrzeba specjalnego algorytmu sterującymi kluczami.
 8. Cześć, Czy można zrobić zasilacz impulsowy z bezpośrednią regulacją PWM klucza i pomiarem ADC napięcia wyjściowego? Gdyby użyć szybkiego STM32F4. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.