Skocz do zawartości

Faramir

Nowy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Faramir

 1. Z czym do ludzi ? Nigdzie niema przepisu i calą swoją wypowiEdż trzeba zawrzeć w jEdnym albo dwóch wpisach !!!!
 2. I też kwestia profesjonalnego ich odczytu …...Czyli tu uwaga . Niedość że liniały mogą być profesjonalne to i ich system odczytu też może być profesjonalny !!!! To działa też w odwrotną strone …… kiepskie liniały plus kiepski odczyt = gówno wymiarowe.
 3. Oco Tu chodzi ? Chodzi o odczytywanie precyzyjne pozycji ,są do tego narzędzia .Tak zwane liniały …...Optyczne albo magnetyczne …. Aby kontrolować wymiary albo poruszanie się mechanizmów maszyny trzeba mieć odczyty pozycji tych mechanizmów .Jeśli zamontujemy w maszynie taki system pomiaru ,musimy też mieć system zdolny odczytywać te dane ,pozycje itp. I tu właśnie zaczyna się ten temat ,kwestia odczytu wskazań z profesjonalnych enkoderów ,liniałów ...
 4. Witam . Pomimo wielu minusów przy moim nicku postanowiłem podzielić się z wami aplikacją odczytu enkoderów przyrostowych na bazie platwormy Arduino Due .
 5. Byłem strasznie obrażony ale mija Mi .Po pierwsze czas ,kilka dni i kilka nocy snu robi swoje . A po drugie skupiłem się na swoim projekcie. Czyli obsługa szybkiego enkodera przyrostowego na bazie ArduinoDue + interfejs użytkownika czyli klawiatura i wyświetlacz led cyfrowy 8 pozycji. Pozdrawiam.
 6. generalnie zgadzam się .ale jeśli 10 osób mówi ci że jesteś osłem a ty wierzysz w to co robisz i to w co wierzysz działa to? trzeba się ewakuować z tego towarzystwa .!!!!! Czyli pozostanie mi poprostu odejście w milczeniu ….. I to właśnie czynie .
 7. ktoś poradzi jak to zrobić ? Nie żeby to wyszło od admina a le żeby było że Ja rezygnuje . Tu podkreśle fakt . aby było widoczne iż konto zostało usunięte z woli usera . Bo chce to zrobić , to forum nie jest dla mnie .
 8. Panie Marku ,czekam na te rozwiązanie sterowania mocy pwm Nowe jakie Pan zapowiedział !!!! tylko przypominam Czekam co Pan wymyślił !!!! to że dostałem minusy nie zmieni mojej postawy .Wiem dlaczego dostałem minusy Oraz wiem o czym pisałem , Ja pozdrawiam . A wzajemnie to niewiem czego oczekiwać ,wcześniej myślałem iż mogę oczekiwać wspólnoty a teraz wiem iż mogę oczekiwać wrogości …. Skłaniam się iż należy oczekiwać wrogości z pana strony Marku ……..trudno , tak odpisze . czekam na ten nowy układ PWM a Pan panie Marku już nie może liczyć na moją przyjażń !!!!
 9. ----------------------------------------------------------- Kurde Panie Traker ….ważniejsze dla ciebie było zrobienie uwagi do mnie niż pomoc osobie pytającej się w temacie ? cO TU JEST NIE TAK? Traker ja tego nie kupuje !
 10. Rozumiem iż jestem na obserwacji i wiem dlaczego. Spoko .Nic na siłe .Jeśli nie chcecie tu mnie to znikne . Pozdrawiam. Jeśli moja osoba nie pasuje tu do systemu to chętnie znikne . Bo niechce tracić czasu na walki wszelkie . Panie Traker . musi pan to określić. Bo Ja niechce pisać w pewnych środowiskach !!!! wiec jeśli macie tu jakąś klike a Ja niepasuje do tego to SPADAM .To oczywiste ! Traker to co napisałem niech pan uzna za kod maszynowy ,czyli podstawowy którym się kieruje .
 11. Witaj . oczywiście da się to prosto podpiąć pod Arduino Uno ale !! Napiecie pasuje do UNO ,OK Kanały wyjściowe - A / B / Z - OC PNP ,czyli otwarty kolektor ,trzeba podłączyć też rezystory od +5V do każdej linii sygnałowej . Mogą być na początek 2.5k. Można też dodać np. 100 ohm szeregowo na wszelki wypadek. To będzie działać przynajmniej od strony czysto elektrycznej. Ale druga sprawa ,jest to enkoder przemysłowy o sporej ilości impulsów na jeden obrót . I tu jest kwestia przy jakiej ilości obrotów na minute oczekujesz poprawnej pracy arduino uno ? Znaczy poprawnego zliczania kroków z enkodera . Jeszcze co ma robić ta Amega w arduino oprócz samego zliczania kroków ? To ma podstawowe znaczenie czy się to uda. --------------- generanlnie takich rzeczy nie robi się na 8 bitowym arduino z jednym wyjątkiem . Tym wyjątkiem są niskie obroty enkodera . Tu masz schemat objaśniający zasade pdłączenia z tym że rezystor w linii zasilającej należy zmniejszyć na 10 ohm . http://www.electronics-lab.com/project/dual-channel-quadrature-hall-effect-bipolar-switch-module-magnetic-encoder/ To że inny typ enkodera niema zasadniczego znaczenia.Na schemacie po lewej enkoder ,po prawej Arduino. Oczywiście nie patrz tam na numeracje pinów , to tylko przykład samego połączenia .Numery pinów u ciebie są inne .
 12. OK ja też kończe na ten moment ten tok rozmowy .Poczekamy zobaczymy …. PS Marku ty zawodowo zajmujesz się elektroniką ? Bo ja Amatorsko . Nie rzuce natomiast jak Ty na koniec żadnego niemiłego podsumowania .Gdybym tak zrobił nie byłbym sobą . Pozdrawiam i też myśle iż autor tematu zrobi testy a może i zmodyfikuje układ .
 13. Pamietaj Nie walczysz ze mną .Walczysz z swoimi ambicjami !!!!! Przepraszam ,stało się ,zapamiętam uwagę ….postaram się trzymać styl. Ale ale , w psią pupe już może być FlyingDutch ,weż wpłyn na Marka jakoś bo na PWM mocy niezna się a ja niechce go niszczyć . Nie po to tu jestem aby niszczyć kogokolwiek , przypominam iż jestem tu aby pomagać wszystkim ale też aby otrzymać pomoc od innych . Po pierwszych moich wpisach kol.Marek stwierdził iż tego co pisze nie warto brać poważnie . Na początku obraziłem siem ale potem stwierdziłem iż pokaże temu Misiowi że niezna tematu . I zapodałem dobry schemat ,w odpowiedzi dostałem bełkot . spodziewałem się konkretów a był bełkot . To jest przykre ,żałosne !!!!!!! Typ zupełnie ginie w błocie ….. nie dość że myli się od samego początku to potem jeszcze brnie w błoto (dobra nazwa błoto ?nie podchodzi pod obrażanie ?) Odgraża się że przedstawi układ dobry pwm , no czekam !!!!! jest mi niesamowicie przykro iż pomagając ludziom jednocześnie musze walczyć z takimi zbutwiałymi wiatrakami . zbutwiały wiatrak nie podchodzi pod wyrażenie obraźliwe ? jestem gotowy dać reke Markowi ale on musi też coś dać …….
 14. Ja do ciebie Marku z sercem a ty do mnie że żałosna wymiana ? i jeszcze zasłaniasz się że poczekaj co tam autor tematu zastosuje ? Sorki ale żal zalewa mi serce . Nie dość że poległeś to jeszcze nie stać cie na przyznanie się to faktu? no dobra poczekam co tam wymyśliłeś.
 15. Czyli Marku miedzy nami jest OK ? tak? Super . Co do rozwiązań elektronicznych przyznaj warto poczekać co drugi człowiek ma do zaproponowania . ale jeśli miedzy nami jest OK to najważniejsze . Marku ja czytałem forum i wiem że masz doświadczenie wieloletnie . Ja mam też wieloletnie . siegają głębokiej komuny kiedy w wieku 9 lat lutowałem mnóstwo nie działających układów elektronicznych !!!! To jest moje doświadczenie prawdziwe , kilka lat lutowania układów kiedy miałem 9-12 lat które nie działały !!!! Dziś Marku mogę zagonić w psią dupe nie jednego zawodowca ale nie robie tego ,zwłaszcza nie chce robić tego tutaj . Odpuść sobie tłumaczenia itp. , nie o to chodzi .
 16. Ja Marku licze na to iż naucze się czegoś od ciebie ….Tak licze na to ! i przyjdzie chwila że o to poproszę ciebie ! Wiec odrzuć te swary itp. A układ jaki przedstawiłem sprawdz w realym systemie ,przyda ci siem. Marku wybacz że tak wyszło ,nie prosiłem się o to ……. Czekam na twoją odpowiedz .
 17. apaczenko1993 jak dla mnie można zrezygnować z rezystora R2. ------------------- Pojemność zamontowana blisko mikroprocesora pomiędzy masą a zasilaniem jest niezbędna . --------------------------- Natomiast jeśli nie korzystasz z przetwornika ADC można pozbyć się C4. --------------------------- Z tym iż to tylko moje propozycje ,może wypowie się kol. Marek. ---------------------- Nie żebym chciał jakoś błysnąć albo udawadniać coś .Nie . Ale fajnie jeśli Hobbyści a nawet bardziej zaawansowani elektronicy poznali ten projekt . Nie interesuje mnie rywalizacja z kol. Markiem . Interesuje mnie nauka ,wiedza oraz dzielenie się tym co wiem . Daje linka do strony z "dobrym" sterownikiem PWM średniej mocy. Osobiście sprawdzonym przez moją skromną osobe. Dwa powody : 1- niech ludzie korzystają z dobrego rozwiązania 2- kwestia dyskusji z kol. Markiem , ------------------------------------------------------------------ Adres żródła : http://www.jiggerjuice.info/electronics/projects/motorcontroller/dc-motor-controller.html apaczenko1993 Gdybyś chciał analizować ten schemat przedstawiony to nie patrz na całość znaczy warto bo sa tam fajne konkretne funkcje np.kontrola rozładowania baterii itp. Ale jeśli chodzi o stopień mocy z drajwerem PWM to całość jest w prawym dolnym rogu schematu. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Kolego Marku ,przedstawiłem "dobry" sterownik PWM silnika DC średniej mocy . Jeśli chcesz mogę przejść do drugiej mojej propozycji czyli zastosowania przetwornicy indukcyjnej jako sterownika silnika DC ? Czy musze Tobie udawadniać iż nie urwałem siem z choinki ? Licze na koleżeńskość ,wzajemną pomoc i zwykły wzajemny szacunek. A jeśli z mojego przykładu czegoś się nauczyłeś to fajnie i nie musisz dziękować.
 18. No dobra .aż tak się nie obraziłem . Troche przesadziłem w ostatnim wpisie ale myśle iż wiadomo o co mi chodziło . Wiec przepraszam za zbyt emocjonalną wypowiedz.
 19. Oczywiście autor tematu może się do mnie odezwać w przypadku problemów z tym stopniem mocy . Pomoge.
 20. Wybacz ale zignorowałeś moje podstawowe info skierowane do Ciebie . Aż tyle pychy? jak ja mam teraz rozmawiać z tobą? Tu napisze tak . sam zaproponuj autorowi dobre rozwiązanie tematu . Ja odpadam na czas kiedy Ty zapodasz koledze ,Autorowi tematu, poprawne rozwiązania . Pisałem tobie jasno marek1707 iż odpadam z dyskusji kiedy widze narzucanie rywalizacji . Przykro mi . nie wchodzę w żadne gierki kto jest ważniejszy . ide out . Nie zarejestrowałem się tu aby gryźć się z ludzmi . Zarejestrowałem się tu po to aby rozmawiać z ludzmi ,uczyć się i też pomagać innym . Na najmnieszy znak braku solidarności ,przyjażni , pomocy opuszczam temat !!!!! I nawet nie będę analizował wykrzaczeń elektronicznych bo najistotniejsza jest idea równości i wzajemnej pomocy .
×
×
 • Utwórz nowe...