Skocz do zawartości

jordanj

Użytkownicy
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O jordanj

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Programuję w
  Objective-c, Swift,
 • Moje zainteresowania:
  prawo, polityka, gospodarka, ekonomia, finanse, podróże, lotnictwo i elektronika z telekomunikacją też. ;-)

Ostatnio na profilu byli

370 wyświetleń profilu
 1. Tak, było tak samo. Znalazłem też taki filmik na YT i wygląda, że tam to gościowi działa.
 2. Dzięki za rady. Dla jasności. Spadki występowały w starym samolocie, który był mega budżetowy - odkurzyłem leżący w kącie Vento, który zakupiłem w wersji RTF i on miał wszystko najtańsze, w tym ESC z regulatorem liniowym. Tam właśnie miałem spadki napięcia przy gwałtownym sterowaniu np. wyprowadzaniu z lotu nurkowego. Tam też było 20A ESC do silnika o maks poborze nawet 18A. W obecnej konstrukcji spadków jeszcze nie mam bo jeszcze nie latała, dopiero buduję. Chciałbym uniknąć problemów, które tam były. Myślę, że kabel do 4,6A do przetwornicy o wydajności 3A jest wystarczający. Tak samo my
 3. Pomyliłem oznaczenia. Mam MG90D, S miałem w innym modelu. Przetwornice mam 2 po 3A, jedna do zasilania ogona i jedną do zasilania skrzydeł. Kable zasilające dla prądu do 4,6A. To jest motoszybowiec. Pakietu jeszcze nie kupiłem. W poprzednim kałem Rhino 25C.
 4. Dobra, to może rozwinę temat. W poprzednim modelu podobnej wielkości miałem stabilizator liniowy napięcia na 5V (wbudowany w ESC) i tam spadki w granicach 0,7-1V przy ruchach serwomechanizmow były normą. Teraz buduję nowy model i chcę tego uniknąć. W tym celu zrezygnowałem z liniowego stabilizatora napięcia na rzecz przetwornicy DC-DC z napięciem wyjściowym 6V i wydajności prądowej bodaj 2A, więc niedoborów mocy przy zasilaniu 7 serw cyfrowych nie powinno być. Odbiornik i inną elektronikę zasilam z innej przetwornicy na 5V. Serwa MG90S Tower Prom niestety nie ma określonego zapotrzeb
 5. Myślałem o rezystorach, ale występują wahania napięcia do ok. 5.2V, gdy stery wychylają się przy dużych prędkościach, co może skutkować przygasaniem oświetlenia. Może dodam do rezystora jakiś kondensator bezpośrednio przy LED, aby te zmiany nie były aż tak gwałtowne.
 6. Przetwornicę mam do serwomechanizmow i chciałem wykorzystać te kable zasilające zamiast ciągnąć bezpośrednio z baterii kolejną żyłę.
 7. Obudowa TO-92, pakiet 3s, w szeregu po 1 lub 2 diody. Miałem w planie nie podłączać bezpośrednio do baterii tylko przez przetwornicę DC-DC na 6V.
 8. Nóżki sprawdzałem, napięcie sprawdzę jeszcze raz. Wczoraj próbowałem czerwoną i białą diodę. Obie z 6V na zasilaczu. W którejś próbie podkręcałem do 10V i efekt był taki sam.
 9. Cześć, mam problem z regulatorem CL2-N3G. Otóż kupiłem coś, co wedle oświadczenia sprzedającego jest układem CL2N3-G (Oferta na Allegro.pl) celem zbudowania oświetlenia do modelu RC. Męczyłem się z tym cały wieczór bo diody ledwo świeciły lub nie świeciły wcale. Wg noty katalogowej ten układ w zakresie 5-90V powinien ograniczać prąd do 20mA. Zmontowałem układ testowy na płytce stykowej, jeden LED wpięty szeregowo z tym układem, dla formalności kondensator (tak nakazuje nota katalogowa, przy zasilaniu z zasilacza to w zasadzie nie ma znaczenia), na zasilaczu ustawione 6V i ograniczony prąd do 1
 10. Problem rozwiązałem i myślę, że potomnym się ta wiedzy przyda. Płytki stykowe są niskiej jakości i zależnie od tego gdzie wetkniemy zworki (do którego otworu) opór może wynosić 1 Ohm, 6 Ohm, a nawet ponad 160 Ohm. Spadek napięcia rośnie wraz z oporem oraz prądem. Gdy mikrokontroler pobiera mały prąd np. testowy sketch z mrugającą diodą to pobór prądu jest niewielkie (ok. 25mA) i spadek do ok. 3V, co jest jeszcze akceptowalną wartością do kontrollera. Gdy wyszukujemy sieci WiFi to pobór prądu rośnie do 125-140 mA i spadek prądu nawet do 2,3V, co skutkuje uruchomieniem brownout protection w uC.
 11. Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, oczywiście działa.
 12. Dlaczego w getBytes jest rzutowanie tablicy na typ void* ? Przecież ona zwraca typ void, więc rzutowanie powinno by raczej na int8_t[10] czy mi się źle wydaje?
 13. Teraz akurat używam ESP32 i tam jest w Arduino zarówno klasa do zapisywania do EEPROMu bezpośrednio (podając adres) jak i owrapowane preferencje (wygodniejsze bo ma to strukturę key -> value). Key jest char*, a value może być char, int i wiele innych, a w ostateczności const void*. Do tego używam dwóch funkcji: size_t getBytes(const char* key, void * buf, size_t maxLen); size_t putBytes(const char* key, const void* value, size_t len); Czyli mam sobie jakąś tablicę, np. rzeczoną int8_t[10] i muszę do niej stworzyć wskaźnik (pointer).
 14. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Muszę coś zapisać do eepromu, ta funkcje jako argument potrzebuje danych do zapisania typu const void *. ..., a zatem z int8_t[10] muszę zrobić const void* i vice versa.
 15. Cześć, muszę zapisać tablicę, najprościej to zrobić jako bytes i już drugi wieczór męczę się aby z tablicy zrobić bajty i vice versa. Tablica zawiera elementy int8_t czyli 8-bitowe liczby całkowite ze znakiem. Robię tak: Deklaruję jakąś tablicę: int8_t OTCoutdoorArray[10]; int8_t OTCsupplyArray[10]; uint8_t OTCentries; Gdzieś do tych tablic przypisuję wartości, tablice wyświetlam za pomocą pętli for i widzę, że te wartości się tam znajdują. Przypisuję do niej takie wartości. 21 20 18 25 15 30 0 40 -10 50 -20 55 -30 65 Próbuję zamienić te tablice na ciąg bajtó
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.