Skocz do zawartości

InspektorGadzet

Użytkownicy
 • Zawartość

  184
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

InspektorGadzet wygrał w ostatnim dniu 19 lipca 2019

InspektorGadzet ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

-11 Bardzo słaba

O InspektorGadzet

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Brak informacji
 • Języki programowania
  C, ASM
 • Zawód
  Główny konstruktor elektronik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Widać, że jesteś miłośnikiem PIC32. Używałeś ARM? Od momentu przejęcia Atmela przez Micorchip ARM (SAM) już nie są "be" są "cacy". Dziwne, że Micorchip tak szybko zmienił nastawienie? Nie używałem PIC tak samo jak SAM(długie erraty). Ciekaw jestem opinii osoby, która używała zarówno PIC32 jak i ARM, zwłaszcza STM32.
 2. Napisz na https://forum.ep.com.pl/ tam masz większe szanse na rzeczową odpowiedź niż na tym forum, gdzie zasilacza od PWM się nie odróżnia. Chodzi mi o admina w osobie @Treker i temat którego nazwa została zmieniona po długimmmmmm czasie. @Treker wydaje mi się, że szkołę skończył, bo z reguły, jak się naukę zaczyna to się ją kończy z takim czy innym wynikiem. Naprawdę trzeba mieć dużo samozaparcia aby szkoły nie skończyć! Z wiedzą u @Treker krucho.
 3. Miałbym więcej kuponów 50% do rozdania ale nie będzie, bo adminowi w postaci @Treker nie podobają się projekty takie jak: Jest tego dużooooo więcej ale nawet fotek nie chce mi się robić. W przeciwieństwie do 90% lamerskich konstrukcji na tym forum, udostępniam całą dokumentację, a zwłaszcza kod programu (jeśli urządzenie ma uC czy FPGA). Urządzenia działają, bo oszustwo łatwo wykryć, na przykład zasilacz, który zasilaczem nie jest (@Wiktor2019 nie mam żalu do Ciebie, młody jesteś, uczysz się , też byłem młody i niedoświadczony (http://er-mik.prv.pl/projekty_avt.php) ale @Treker poPISu nie dał)). Zastanówcie się Panowie, jaki jest poziom wiedzy @Treker, który PWM traktuje tak samo jak zasilacz? To forum jest bardzo podobne do forum Mikrka K: Tylko AVR i uwielbienie dla admina. Używanie DMA czy WDG to "zbrodnia". Żyjcie więc dzięki @Treker w nieświadomości, że na AVR (stara, droga technologia), Świat się nie kończy. Cóż, wiele ciekawych konstrukcji, na tym forum nie pojawi się. Zapraszam więc do https://ep.com.pl/ czy EdW, gdzie konstrukcje są sprawdzane, dokumentacja dostępna. Reaktywuje też http://avt.4ra.pl/http://avt.4ra.pl/ gdzie będą się pojawiać zapowiedzi i nowe wersje softu projektów publikowanych w EP czy EdW a także sprzedawanych przez większe sklepy elektroniczne. PS. Dziwi mnie, że na tym forum, są projekty genialne (kilka procent) i chłam. Czyżby @Treker nie potrafił odróżnić geniuszu od badziewia? PS2 Moja wypowiedź wielu osobom może się nie podobać, głównie dlatego, że piszę prawdę. Zamiast lajków / nie lajków, proszę o konkretne wypowiedzi, czy chcecie niszowe projekty na forum, bez kodu?Ufacie Arduinowcom, ze urządzenie działa jak napisali? W Kaszpirowskiego i Nowaka też ludzie wierzyli a okazał się, ze to oszuści!
 4. Miało być i "ni ma". Powdzenia Adminie z niszowymi projektami. Miganie LED na Arduino, to jest to, a regenerator sygnału DMX to gu... Protel Schematic.pdf Dalej promu zasilacze, które zasilaczami nie są (niedawny PWM). Coś Ty robił w szkole?, spałeś? Wagary, że nie odróżniasz PWM od zasilacza warsztatowego? Czemu się później dziwisz Dziwisz, jak to kiedyś ktoś powiedział, że mało kto z poważnych ludzi tu zagląda i wolą Elektrodę. Tam bez problemu pokażą moje "badziewia" i zamiast jakiś durnych rabatów do drogiego sklepu, który sprzedaje podróbki (ładnie to wyciąłeś, widać masz profity z tego przestępstwa), dostaję realne nagrody. W przeciwieństwie do lamusów, udostępniałem kod programu, ale wszystko poszło się je... a na warsztacie mam miliomomierz 4-zaciskowy, zasilacz impulsowy sterowny cyfrowo, tryb master/slave, USB izolowane galwanicznie, opcja stabilizatora liniowego(przed nim wstępny impulsowy).
 5. Jakiej średnicy? Jak duże kąty? Dużym problemem jest to, że podczas zaginania rurka będzie zmniejszała swoją średnicę. Problem jest tym większy im rurka ma większą średnicę, kąt jest większy. Gdy ścianki są grube bez obróbki cieplnej się nie obejdzie. Na problem zmniejszania średnicy są metody ale stosuje się różne zależnie od średnicy, kąta, itp. Jakim budżetem dysponujesz? Jeśli rurki nie będą zbyt grube do kilkadziesiąt tysięcy zł wystarczy. Jeśli grube, duże kąty, to idzie w setki. Sprawdź ceny tego typu maszyn, przemnóż przez 10 (optymistyczna opcja) lub lepiej przez 100 (bardziej realna). Tyle mniej więcej będzie kosztować opracowanie takiego projektu. Gotowe rozwiązanie https://www.cormak.pl/pl/gietarki-trojrolkowe-pierscieniowe/1024-gietarka-do-rur-i-profili-cormak-erbm50.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=gietarka-do-rur-i-profili-cormak-erbm50&gclid=EAIaIQobChMIsLXx2a3P4wIVi-F3Ch1HCAuTEAQYBCABEgKqP_D_BwE więc można szacować, że opracowanie takie urządzenia to koszt 80'000 do 800'000zł. Oczywiście jeśli średnica rurek będzie mniejsza, koszty będą niższe.
 6. To już nie mój problem, że jak zwykle na forach, autorzy potrzebujący pomocy dają szczątkowe informacje. W takiej sytuacji daję najprostsze dla mnie rozwiązanie zamiast pisać poematy, jak zrobiłeś tak, to trzeba.., gdy natomiast tak, to wtedy... jeśli jednak w ten sposób to.... Autor napisał tylko, o silniku DC i napięciach, nic poza tym. Prawdopodobnie temat ma w ... bo nic nie pisze a Ty się produkujesz, wykazując jaką to wielką wiedze masz. Praktycznie piszesz sam dla siebie, takie samouwielbienie (niech sobie przypomnę, kto podobnie napisał o mnie).
 7. Zamiast kombinować wystarczy zapoznać się z budową dekodera DCC z kompensacją obciążenia.
 8. Nic dziwnego, że takiej informacji nie ma, bo producent układu nie jest jasnowidzem i nie wie jakim prądem obciążysz układ o od prądu obciążenia zależy spadek napięcia na MOSFET. W nocie umieszczono dane niezbędne do obliczenia spadku napięcia, kalkulator w dłoń i naprzód. Botland to nie jest sklep "wysokich lotów". Trochę dziwią wysokie ceny przy, jak napisałeś, niewykwalifikowanym personelu. W warzywniaku gdy kupuję warzywa/owoce to sprzedawca wie jaki to rodzaj, skąd pochodzą. W Botlandzie gdy zapytałem o pochodzenie układu nie wiedzieli (nie wiedzą skąd kupują?) albo nie chcieli wiedzieć (sprzedają podróbki?). To mi wystarczyło aby nic tam nie kupować, nawet kupon 50% oddałem początkującemu forumowiczowi.
 9. Wspominałem już o nim Gdy porównuję konstrukcje z tego samego okresu (lata 80-90) Motorolli i Intela, to jak teraz porównywać ARM z AVR. Niepojęte, jak tak beznadziejny 80286 i kolejne podbiły świat skoro były technologicznie w tyle za 68k. Podobnie Windows, najpierw popularny 3.11 w formie nakładki na DOS - zero multitaskingu. Win95, reklamowany jako pierwszy, prawdziwy system z multitaskiengiem. Dwa kłamstwa w jednym zdaniu, nie pierwszy, bo Unix był wcześniej i nie prawdziwy, bo system "prosił" task o zwolnienie czasu CPU albo o zwolnienie zasobów. To nie był multitasking tylko wielozadaniowość. Nadal pseudo multitasking działa kulawo w Windzie i multitaskingiem nazwać tego nie można. Wiem co piszę, bo pracowałem zarówno z Windą jak i Uniksem na MAC, Amidze, często używam Linux. Winda to badziewie którego niestety muszę używać. Gdy będziesz budował system na 68k, nie zapomnij o możliwości zakładania 15 pułapek. Jedną warto zostawić aby umożliwić przechodzenie z trybu użytkownika do nadzorcy chyba, że będzie pracował tylko w trybie nadzorcy. 68000 68010 odkładają na stos różne ramki w stanach wyjątkowych, dopiero chyba od 68020 są one zawsze takie same. W kodach, źródłowych które umieściłem kilkanaście postów wcześniej, różne wielkości ramek są obsłużone. Powinny tam być też kody prawdziwego multitaskingu, o które się opierałem robiąc multitasking dla Z-80.
 10. Jaki masz problem z sprawdzeniem co ten układ posiada np, wspomnianym wcześniej STMCUFinder'em?
 11. Jaki mikrokontroler jest na tej płytce? PS Widze bardzo niepokojące zjawisko, wywodzące się z Arduino, operowania nie symbolem mikrokontrolera ale nazwą płytki. Już spotkałem płytki nano czy jakoś tak, w dwóch wersjach, z Mega328 i Mega168. Tak samo BluePill. Ta nazwa to nie wszystko, bo są płytki z 64 i z 128kB FLASH. STM też wypuszcza różne wersje, sama nazwa NUCLEOxx czy DISCOVERYxx nic nie znaczy. Pełny symbol powie więcej ale jestem zmuszony ściągać dokumentację takiej płytki, czytać, szukać a mam inne, ciekawsze zajęcia.
 12. - Informacja dość lakoniczna. - Wiki jest tak samo wiarygodna jak wiadomości w TVP1. - Ile w owym satelicie zostało z Arduino? Może to takie Arduino jak to https://kamami.pl/zestawy-uruchomieniowe-stm32/570384-ka-nucleo-f411cev2-plytka-rozwojowa-z-mikrokontrolerem-stm32f411ce.html?search_query=ka-nucleo&results=9 Jak potrzeć na Arduino przez pryzmat złącza, to wiele projektów na Arduino zrobiłem (żaden nie miał AVR). Jak przez pryzmat bibliotek, to często używam Arduinowych (oczywiście po modyfikacji, inaczej ich możliwości są bardzo kiepskie i w praktyce nadają się do zabawek czy demonstracji). Dla mnie projekt Arduino to przede wszystkim wykorzystanie Arduinowych bibliotek bez zmian oraz używanie Arduinowego bootloadera bez możliwości sprzętowego debugowania). To są "uroki" Arduino.
 13. Też czytaj dokładnie, pisałem, że nie jest proste zbudowanie zasilacza warsztatowego na prądy 10 czy 20A. Do 1A zero problemu, takich konstrukcji są setki jak nie tysiące. Konkrety proszę bo jak na razie to brzmi jak reklama "Wiodący proszek na rynku", "Lepszy niż pozostałe" a jak pewnie wiesz, taka reklama nie oddaje rzeczywistości, bo według nich wszystkie proszki są jedyne, najlepsze, najwydajniejsze i zostawiają konkurencję daleko w tyle.
 14. Jakie parametry dynamiczne ma ten zasilacz? Do 20A daleka droga. Jaka rozdzielczość regulacji napięcia? Jak dokładność?
×
×
 • Utwórz nowe...