Skocz do zawartości

jacusio65

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O jacusio65

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Problem rozwiązany. Gdyby ktoś się zastanawiał, to problemem stanowił zastosowany do ATmegi adapter. Układ nie był wpięty bezpośrednio, a przy pomocy przejściówki (charakterystyczny seledynowy kolor z dźwignia do zaciskania pinów). Coś nie grało przy ponownym sprawdzaniu ciągłości, okazuje się, że na płytce nie zawsze to łączy.
 2. @kellyq Co do potencjometru i rezystora to są po 10K, nie wiem dlaczego tak mi się skopiowało. Wgrywanie wydaje się, ze działa, tzn. dioda reaguje na zmiany delaya (póki co tylko tyle sprawdziłem, bo walczę z tym lcd). Przycisku reset pierwotnie nie było, dodałem go jak już nie miałem pomysłu co to może być, także raczej nie jest to przyczyną.
 3. Chciałbym przenieść swój projekt z Arduino na ATmega328. Mam jednak problem z wyświetlaczem. Manipulowałem kontrastem, sprawdzałem połączenie, ciągłość i kod, ale dalej nie jestem w stanie nic wyświetlić. Przy identycznym połączeniu na arduino UNO, wszystko działa poprawnie. Schemat poniżej. W roli programatora używam układu z czipem FTDI. Kod na ten moment to standardowy przykład z biblioteki LiquidCrystal. #include <LiquidCrystal.h> #define LED 13 // LCD const byte LCD_RS = 11; const byte LCD_E = 12; const byte LCD_D4 = 4; const byte LCD_D5 = 5; const byte LCD_D6 = 6; c
 4. @marek1707 W zasadzie od początku miałem na myśli czujnik PT100, nie samodzielny termistor. Produkt opisany jest jako Termistor NTC100k w obudowie PT100, stąd też posługiwałem się tym zwrotem. Niemniej jednak prawdopodobnie i tak będę musiał zakupić taki w wersji wodoodpornej, gdyż te którymi dysponuje pozostały mi po serwisowaniu drukarek 3D. Poczytałem zarówno o pętli prądowej 4-20 mA, jak również o kompensacji spadków napięć (3 i więcej przewodowe pt100). Jeżeli chodzi o mój projekt to są to właśnie raczej takie "zabawy przy biurku". Pasteryzator na bazie garnka 20 L, a sam układ blis
 5. @marek1707 @marek1707 Dzięki za garść przydatnych informacji. Jeżeli chodzi o to, co to konkretnie ma być, to mówimy o pasteryzatorze. Przedział temperatur dla tego procesu jest dość szeroki, także dokładność na poziomie +/- 1 stopnia, uważam za w zupełności wystarczającą. Dedykowanego układu z termostatem raczej nie chcę, wolę nauczyć się to obsługiwać samodzielnie. Myślę, że to też całkiem fajny wstęp do tematyki sterowników PID.
 6. W zasadzie chodzi o prosty termostat, grzałka i czujnik temperatury do utrzymywania stałej temperatury. Jeżeli chodzi o równanie to miałem na myśli zależność między rezystancją a temperaturą dla NTC.
 7. Ostatnimi czasy bawię się nieco w pomiar temperatury z użyciem arduino. Moje pytanie odnosi się głownie do przeliczania temperatury. Zastanawiam dlaczego wykorzystuje się równanie Steinhart­-Hart, a nie np. równanie współczynnika temperaturowego. Jeżeli ktoś zna odpowiedz, to chętnie się dowiem czy wynika to z lepszego przybliżenia, a może z jakichś innych względów?
 8. UART działa w obie strony. Co prawda sprawdzałem na 9600, ale przez USB dalej nie ma sposobu żeby to śmigało.
 9. Wypalenie bootloadera nic nie dało (zresztą powinien on być od razu wypalony). Natomiast da się wgrać program używając programatora. Użyłem w tym celu arduino leonardo, Arduino as ISP.
 10. Zakupiłem ostatnio płytkę z chin, klon arduino nano, który nazywa się funduino Nano 3.0. Posiadam również oryginalne arduino leonardo, przy którym nie mam żadnych problemów z wgrywaniem programu, natomiast w przypadku klona nie mogę się z tym uporać. Na płytce domyślnie wgrany jest blink. Zainstalowałem sterownik CH340 (windows 10), próbowałem wgrywać na zarówno dla ATmega328P oraz ATmega328P(Old Bootloader), oraz klikać/przytrzymać przycisk reset przed wgraniem programu. Przy wgrywaniu ATmega328P(Old Bootloader) diody TX/RX przez chwilę mrugają jednak potem nic się nie dzieje i wy
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.