Skocz do zawartości

Daniel1172

Użytkownicy
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

-3 Słaba

O Daniel1172

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chce serwem o rotacji ciągłej napędzać koło od samochodzika zdalnie sterowanego. Chce użyć do tego 4 serw. Podłączyłem je do kontrolera pca9685. Z kolei ten moduł będzie podłączony do Arduino. Sterowac napędem chce za pomocą telefonu poprzez moduł bluetooth. Chce uzyskać sytuację w której wciskam przycisk na telefonie i serwa kręcą się w prawo. Inny przycisk serwa kręcą się w lewo. Nie mogę znaleźć kodu do Arduino IDE, który umożliwiłby sterowanie serwem o rotacji ciągłej.
 2. Tak, jest tam opisane jaki jest kod do sterowania serwem ciągłej rotacji ale tylko dla Phytona a nie Arduino. Dla Arduino jest opisany kod odnośnie serwa normalnego. Więc ponawiam prośbę o kod.
 3. Bardzo proszę jakby Pan mógł podesłać chociaż jeden przykład takiego kodu bo nie mogę znaleźć takiego, który umożliwiłby mi sterowanie serwem ciągłym.
 4. Dobrze ale nadal nie mam pojęcia jakiego kodu w Arduino IDE mogę użyć aby uruchomić serwo o ciągłej rotacji. Zmiana samych wartości nie umożliwia ciągłego ruchu.
 5. Wiem jak działa serwo. Moje pytanie dotyczy zaprogramowania ruchu serwa w Arduino IDE. A tam potrzebuję kodu, który zrealizuje ruch serwa. Kod dla ruchu serwa 180 stopni jest inny niż dla serwa o ciągłej rotacji.
 6. Witam. Posiadam Arduino UNO i kontroler serw PCA9685. Posiadam bibliotekę Adafruit PWM servo. Udało mi się sterować serwami 180, lecz nie wiem w jaki sposób sterować serwami o ciągłej rotacji. Miał ktoś taki sam problem i wie jak to zrobić? Czy są do tego może jakieś inne biblioteki? Zależy mi na korzystaniu z kontrolera PCA9685, ponieważ chciałbym sterować kilkoma serwami.
 7. Daniel1172

  ESC do silnika 18v

  Ja nie pouczam, ja po prostu nie mogę zrozumieć ludzi którzy lubią robić tylko szum, aby się pokazać a nie pomóc.
 8. Daniel1172

  ESC do silnika 18v

  Proszę wpisać sobie ESC w wyszukiwarce Google i dla zobrazowania przejść do grafiki i znaleźć na której pozycji są regulatory, które Pan podał. A jeżeli chce Pan się mądrzyć na forum to proszę nie udzielać odpowiedzi, które nie wnoszą nic do pomocy.
 9. Daniel1172

  ESC do silnika 18v

  Naprawdę trudno czytając że poszukuję ESC domyśleć się że chcę sterować zdalnie a nie siedzieć obok i kręcić potencjometrem?
 10. Daniel1172

  ESC do silnika 18v

  Silnik od wkrętarki 18V maź obciążany 30A. Cena do około 80zl
 11. Witam. Czy istnieje jakieś ESC w niskiej cenie, które będzie w stanie sterować silnikiem 18v, który będzie pobierał około 30A? Czy każde ESC jest przystosowane do takich napięć?
 12. Witam. Aktualnie furtkę otwieram z przycisku i położona tam instalacja jest zrobiona ze na elektrozaczep dochodzi 12 v prądu zmiennego. Kupiłem domofon lecz on na elektrozaczep daje 12 v prądu stałego. Czy mogę to podłączyć równolegle do jednego elelrozaczepu? Jeżeli nie to są jakieś proste rozwiązania?
 13. To musi problem leżeć w samym serwie bo podłączając inne stare serwo tego samego modelu pracuje poprawnie.
 14. Mam 60 i na tym inne serwa chodzą. Na 50 jest to samo. Teraz mam inny problem, mianowicie podczas pracy innych serw wyciągnąłem wtyczkę nowego serwa i wsadziłem spowrotem i zaczęło działać, lecz jak zabrałem napięcie i włączyłem spowrotem to serwo znowu stoi i rusza jak wyciągnę i wsadzę wtyczkę. Wiem że to głupie ale tak jest i nie wiem dlaczego.
 15. Tak bezpośrednio do Arduino działa.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.