Skocz do zawartości

jas123

Użytkownicy
 • Zawartość

  58
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

20 Dobra

Ostatnio na profilu byli

231 wyświetleń profilu
 1. Dzień dobry , mam problem z podłączeniem monitora do raspberry pi 4B. Postępowałem krok po kroku tak jak było w kursie. Po podłączeniu do zasilania po kilkunastu sekundach malinka się wyłącza.Mam monitor VGA z przejściówką na HDMI , może to jest problemem?
 2. Jest taka biblioteka "Keyboard.h" . Ale ona działa tylko na arduino micro, due i leonardo. Może są też na arduino uno ale nie mogę znaleźć.
 3. Nie . Ja podłączałem 3 serwa mg995 + 3 serwa sg90 pod jeden stabilizator LM7085 i wszystko pięknie działało. tak można podłączyć więcej serw
 4. możesz podłączyć tyle serw ile masz pinów pwm, a nawet więcej bo jeszcze pod analogi możesz podłączyć
 5. Ja podłączałem nawet 2 i działało . Ale bezpieczniej podłączyć do vin.
 6. Tu masz schemat jak to powinno być połączone (analogicznie podłączasz pozostałe paski). Zamiast zasilacza możesz podłączyć całość do akumulatora poprzez przetwornice np taką: https://allegro.pl/oferta/przetwornica-12-24v-11-30v-do-5v-5a-step-down-7569314054? albo coś tańszego np to:https://allegro.pl/oferta/przetwornica-xl4015-dc-dc-step-down-cc-cv-5a-70w-8245673534 Nie wiem jak to będzie na motocyklu ale pasek ledów 60/m za biurkiem mi wystarcza.
 7. int stanCzujnikaGora = 0; int stanCzujnikaDol = 0; if(digitalRead(diCzujnikGora) == LOW){ stanCzujnikaGora = 1; delay(2000); stanCzujnikaGora = 0; } if(digitalRead(diCzujnikDol) == LOW){ stanCzujnikaDol = 1; delay(2000); stanCzujnikaDol = 0; } if(stanCzujnikaGora == 1 && stanCzujnikaDol == 1 ){ digitalWrite(dqLampka5, HIGH); digitalWrite(dqLampka3, HIGH); digitalWrite(dqLampka1, HIGH); delay(5000); digitalWrite(dqLampka5, LOW); digitalWrite(dqLampka3, LOW); digitalWrite(dqLampka1, LOW); } Jeśli źle to przepraszam.Też jestem początkujący. Nie wiem czy się przyda ale masz tu linka do artykułu o czujnikach pir i przerwaniach: https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-ii-przerwania-kontaktron-czujnik-pir-id16792
 8. Jeśli masz włączony monitor portu szeregowego to wyłącz .Jeśli masz podłączone piny 0 lub 1 to odłącz na czas wgrywnia .Może wybrałeś zły programator. Albo któraś biblioteka jest niekompatybilna z innymi bibliotekami .
 9. Jeśli na dłużej chcesz zostać z elektroniką to lutowanie przydaje się dość często (przynajmniej w moim przypadku) np. do przenoszenia projektów z płytki stykowej na płytke tht/pcb.
 10. Z góry uprzedzam że pytanie może się dla niektórych wydawać bez sensu. Jeśli stan niski może mieć 0 v to dlaczego ten układ nie działa. Tam gdzie jest "0" podaliśmy stan niski tam gdzie jest "1" powinniśmy otrzymać stan wysoki . Wiem że pytanie jest głupie ale chciałem zobaczyć odpowiedzi . Może coś przeoczyłem? Albo nie do końca rozumiem działanie prądu.
 11. Moim zdaniem tak , tylko najpierw musisz mieć jakiś mikrokontroler żeby się komunikować z komputerem , jeśli o to ci chodzi.
 12. Warto wiedzieć co się lutuje i jak to działa . Niektóre zagadnienia z kursu lutowania są na poziomie kursu elektroniki 2 . Dlatego moim zdaniem najpierw lepiej zrobić kurs elektroniki 2.
 13. 1. Wydaje mi się że jakiś kondensator 2. dioda prostownicza 3.rezystor 4,7kΩ 4.rezystor 0.33Ω 5.rezystory 1,5kΩ 6.rezystor 15kΩ lub 75kΩ (nie widzę dokładnie) Co do rezystorów to polecam ściągnąć sobie aplikację lub po prostu zmierzyć miernikiem .
×
×
 • Utwórz nowe...