Skocz do zawartości

jas123

Użytkownicy
 • Zawartość

  137
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

50 Bardzo dobra

O jas123

 • Ranga
  5/10
 • Urodziny 16.10.2005

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Języki programowania
  C++

Ostatnio na profilu byli

616 wyświetleń profilu
 1. Nie podłączyłeś zasilania. Jak już podłączysz zasilanie to spróbuj użyć kondensatorów ceramicznych. Polecam również przeczytać artykuł o kondensatorach.
 2. Cześć, czy jest może komenda albo jakiś sposób na usunięcie efektu lustrzanego odbicia ? Jeśli tak to jak to naprawić? Używam programu raspivid.
 3. A co jeśli gdy klikam "configure" w CMake wyskakuje mi błąd systemu o treści: "Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono obiektu libwinpthread-1.dll. Ponowne zainstalowanie programu może rozwiązać ten problem." . Co to za obiekt ? Instalowałem ten program 2 razy i ciągle to samo. Proszę o pomoc.
 4. @bardgang a może byś trochę pomyślał i popróbował, a nie wszystko na gotowe?
 5. Nie ważne gdzie i za ile kupisz te diody zawsze może się trafić jakaś wadliwa. Moim zdaniem najpierw powinieneś przetestować wszystkie po kolei.
 6. W obu programach serwo może mieć wartość 0 .Różnica Twojego kodu a kodu z kursu jest taka że w kodzie z kursu warunek jest na początku czyli nie ma możliwości żeby pozycja serwa była większa od 179 może być równa 179 ale nie musi (to zależy od zmiennej "zmiana").W Twoim kodzie maksymalna pozycja serwa to 179 + wartość zmiennej "zmiana" (to też zależy od zmiennej). Edit: Namieszałem trochę , komentarz poprawiony.
 7. Nie zgadzam się. Najpierw jest wykonywany ruch serwem a później zmieniana jest wartość "pozycja" Przeanalizujmy Twój kod a później kod z kursu. void loop() { serwomechanizm.write(pozycja); // zmienna " pozycja" = 0 ; pozycja serwa = 0 if (pozycja < 180) { // zmienna " pozycja" = 0 ; pozycja serwa = 0 pozycja = pozycja + zmiana; // zmienna " pozycja" = 6 ; pozycja serwa = 0 } else { pozycja = 0; } delay(100); // zmienna " pozycja" = 6 ; pozycja serwa = 0 przez 0,1 sekundy } kod z kursu: void loop() { if (pozycja < 180) { // zmienna " pozycja" = 0 ; pozycja serwa = 0 serwomechanizm.write(pozycja); // zmienna " pozycja" = 0 ; pozycja serwa = 0 } else { pozycja = 0; } pozycja = pozycja + zmiana; // zmienna " pozycja" = 6 ; pozycja serwa = 0 delay(200); // zmienna " pozycja" = 6 ; pozycja serwa = 0 przez 0,2 sekundy }
 8. Są 2 opcję antena lutowana albo przykręcana ( to zależy jaką kupisz) , ale pewnie przydadzą się złącza goldpin które trzeba przylutować samemu. Ja do takiego projektu wybrałbym nrf24l01 nawet ten bez dokręcanej anteny . Robiłem test na około 12 metrów przez 3 ściany i wszystko działa praktycznie bez opóźnień. Każdy ma trochę inne ściany więc u Ciebie może być inaczej .
 9. Oj faktycznie zapomniałem jednego warunku . Kod już poprawiony. Polecam poćwiczyć sobie warunki ze zmiennymi, całkiem przydatna rzecz .
 10. digitalWrite(zielona, zmiana); A co to za digitalWrite? W tym wypadku masz do wyboru tylko dwa stany 1 i 0. Jeśli chcesz używać PWM powinieneś napisać tak: analogWrite(zielona, zmiana); Pozdrawiam
 11. Co to za schemat to jest nadajnik czy odbiornik?. Jeśli to odbiornik to po co ten nadajnik w schemacie ? A jeśli to nadajnik to poco ten odbiornik?
 12. Nie wiem czy da się z tej klawiatury pobrać kilka znaków w tym samym czasie. Ale mam inny sposób (podejrzałem trochę z kursu) . Więc tak dodajesz jakąś zmienną: byte k = 0; w pętli loop coś takiego: void loop(){ char klawisz = klawiatura.getKey(); if (klawisz) { if (k == 0 && klawisz == 'a') { k++; } else if (k == 1 && klawisz == 'd') { k++; } else if (k == 2 && klawisz == 'g') { k = 0; lcd.clear(); lcd.print("ok"); funkcja(); } else { lcd.clear(); lcd.print("zle"); } } } Chodzi w tym o to że musisz wpisać odpowiedni kod w odpowiedniej kolejności żeby coś się stało jeśli źle napiszesz to nie zadziała.
 13. Nie znam się na komputerach ale 8Gb RAMu chyba sporo jak na taki procesor. To tyle ile mam w komputerze.
 14. Stan kolektora zmienia się w zależności od stanu bazy . Kiedy na bazie jest stan niski kolektor nie przewodzi. Gdy na bazie jest stan wysoki , kolektor zwiera się do emitera. Czyli się odblokowuje i zaczyna przewodzić.Kolektor w tranzystorach NPN to masa zasilania . Uwaga! Nie jest to dokładny opis działania tranzystora, tylko najprostsze wytłumaczenie.
×
×
 • Utwórz nowe...