Skocz do zawartości

jas123

Użytkownicy
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez jas123

 1. Zinstalowałem system od nowa poprawiem to : #hdmi_force_hotplug=1 na to : hdmi_force_unplug=1 i działa . Dzięki za pomoc.
 2. Nie działa , może zainstaluję nowy system i spróbuje jeszcze raz.
 3. Dzień dobry , mam problem z podłączeniem monitora do raspberry pi 4B. Postępowałem krok po kroku tak jak było w kursie. Po podłączeniu do zasilania po kilkunastu sekundach malinka się wyłącza.Mam monitor VGA z przejściówką na HDMI , może to jest problemem?
 4. Jest taka biblioteka "Keyboard.h" . Ale ona działa tylko na arduino micro, due i leonardo. Może są też na arduino uno ale nie mogę znaleźć.
 5. Nie . Ja podłączałem 3 serwa mg995 + 3 serwa sg90 pod jeden stabilizator LM7085 i wszystko pięknie działało. tak można podłączyć więcej serw
 6. możesz podłączyć tyle serw ile masz pinów pwm, a nawet więcej bo jeszcze pod analogi możesz podłączyć
 7. Ja podłączałem nawet 2 i działało . Ale bezpieczniej podłączyć do vin.
 8. Tu masz schemat jak to powinno być połączone (analogicznie podłączasz pozostałe paski). Zamiast zasilacza możesz podłączyć całość do akumulatora poprzez przetwornice np taką: https://allegro.pl/oferta/przetwornica-12-24v-11-30v-do-5v-5a-step-down-7569314054? albo coś tańszego np to:https://allegro.pl/oferta/przetwornica-xl4015-dc-dc-step-down-cc-cv-5a-70w-8245673534 Nie wiem jak to będzie na motocyklu ale pasek ledów 60/m za biurkiem mi wystarcza.
 9. int stanCzujnikaGora = 0; int stanCzujnikaDol = 0; if(digitalRead(diCzujnikGora) == LOW){ stanCzujnikaGora = 1; delay(2000); stanCzujnikaGora = 0; } if(digitalRead(diCzujnikDol) == LOW){ stanCzujnikaDol = 1; delay(2000); stanCzujnikaDol = 0; } if(stanCzujnikaGora == 1 && stanCzujnikaDol == 1 ){ digitalWrite(dqLampka5, HIGH); digitalWrite(dqLampka3, HIGH); digitalWrite(dqLampka1, HIGH); delay(5000); digitalWrite(dqLampka5, LOW); digitalWrite(dqLampka3, LOW); digitalWrite(dqLampka1, LOW); } Jeśli źle to przepraszam.Też jestem początkujący. Nie wiem czy się przyda ale masz tu linka do artykułu o czujnikach pir i przerwaniach: https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-ii-przerwania-kontaktron-czujnik-pir-id16792
 10. Jeśli masz włączony monitor portu szeregowego to wyłącz .Jeśli masz podłączone piny 0 lub 1 to odłącz na czas wgrywnia .Może wybrałeś zły programator. Albo któraś biblioteka jest niekompatybilna z innymi bibliotekami .
 11. Jeśli na dłużej chcesz zostać z elektroniką to lutowanie przydaje się dość często (przynajmniej w moim przypadku) np. do przenoszenia projektów z płytki stykowej na płytke tht/pcb.
 12. Z góry uprzedzam że pytanie może się dla niektórych wydawać bez sensu. Jeśli stan niski może mieć 0 v to dlaczego ten układ nie działa. Tam gdzie jest "0" podaliśmy stan niski tam gdzie jest "1" powinniśmy otrzymać stan wysoki . Wiem że pytanie jest głupie ale chciałem zobaczyć odpowiedzi . Może coś przeoczyłem? Albo nie do końca rozumiem działanie prądu.
 13. Moim zdaniem tak , tylko najpierw musisz mieć jakiś mikrokontroler żeby się komunikować z komputerem , jeśli o to ci chodzi.
 14. Warto wiedzieć co się lutuje i jak to działa . Niektóre zagadnienia z kursu lutowania są na poziomie kursu elektroniki 2 . Dlatego moim zdaniem najpierw lepiej zrobić kurs elektroniki 2.
 15. 1. Wydaje mi się że jakiś kondensator 2. dioda prostownicza 3.rezystor 4,7kΩ 4.rezystor 0.33Ω 5.rezystory 1,5kΩ 6.rezystor 15kΩ lub 75kΩ (nie widzę dokładnie) Co do rezystorów to polecam ściągnąć sobie aplikację lub po prostu zmierzyć miernikiem .
 16. Fajny robot . Oryginalny pomysł na "pancerz", nigdy nie widziałem takiego rozwiązania.
 17. Dziękuję. Planuję jeszcze dodać możliwość zobaczenia najwyższej i najniższej temperatury i wilgotności po kliknięciu przycisku . Zmienić zasilanie, bo ten akumulatorek chyba długo nie wytrzyma. I może jakiś prosty zegarek , chociaż nie wiem czy arduino jest na tyle dokładne żeby to poprawnie działało.
 18. Dzień dobry , zrobiłem proste , a nawet bardzo proste urządzenie do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza za pomocą dht11 . Może nie jest piękne ale mi się podoba. Użyte przeze mnie części to : -arduino pro mini -dht11 -przetwornica step-up - akumulatorek 18650 -wyświetlacz LCD -konwerter I2C Opis działania : Czujnik wysyła dane do Arduino poprzez interfejs 1-wire . Arduino odczytuje i konwertuje dane za pomocą biblioteki "DHT.h". Na końcu za pomocą biblioteki "LiquidCrystal_I2C" wysyła dane magistralą I2C i wyświetla je na wyświetlaczu.
 19. Ojoj o tym zapomniałem . Dzięki za odpowiedź na tak głupie pytanie.
 20. Myślę żę pomocny będzie wzór na długość fali: λ=300/f λ-długość fali f częstotliwość Gdy chcesz uzyskać długość anteny dzielisz wynik przez 4. W twoim przypadku: λ= 300/433 ≈ 0,69 0,69/4 = 17,25 Czyli odpowiednia długość anteny to 17,2-17,3 cm.
 21. Łączysz się nazwą "raspberrypi" czy podajesz adres IP? Miałem ten sam problem i gdy podałem IP to zadziałało. Adres IP możesz sprawdzić komendą: hostname -I
 22. Cześć mam problem z instalacją mysql-server na rpi4 pokazuje mi to: pi@raspberrypi:/var/www/html/forbot $ sudo apt install mysql-server php-mysql -y Czytanie list pakietów... Gotowe Budowanie drzewa zależności Odczyt informacji o stanie... Gotowe Pakiet mysql-server nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet. Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł. Jednak następujące pakiety go zastępują: mariadb-server-10.0 E: Pakiet mysql-server nie ma kandydata do instalacji pi@raspberrypi:/var/www/html/forbot $ Sam dodatek php-mysql normalnie się zainstalował . Proszę o odpowiedź.
 23. Spróbowałem na innym pinie i działa . Nie wiem od czego to zależy.
×
×
 • Utwórz nowe...