Skocz do zawartości

vtor

Użytkownicy
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O vtor

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A jakie biblioteki / frameworki warto poznać dla: STM32 ( HAL i STM32Cube ? ), ESP i AVR Poza Arduino , jakie alternatywy warto znać jeśli chciało by się zarobkowo i profesjonalnie tworzyć projekty na mikrokontrolerach. Oj poznałem takich "profesjonalistów" a dowiedzieli się od amatora o Pin Change interupt, ale to tak drogą dygresji.
 2. Pytając o komercyjne narzędzia miałem na myśli takie które można wykorzystywać bez problemu w projektach komercyjnych (tworzeniu projektu na zamówienie za pieniądze itd). Jakich narzędzi i zestawu bibliotek używają profesjonalne firmy jak mają do zrealizowania zlecony projekt.
 3. Gdzieś w internecie naprawdę nie pamiętam gdzie. Jeśli się mylę to poprawcie mnie co do zarobkowego stosowania bibliotek Arduino w projekcie. Możliwe że można o ile ujawni się kod programu. Nie chcę się sprzeczać co do kwestii stosowania bibliotek Arduino bo pewności nie mam. Aczkolwiek nie zmienia to istoty mojego wcześniejszego pytania co wykorzystywane jest do profesjonalnego pisania kodów dla mikrokontrolera ?
 4. Witam pytanie może i proste ale nie dla mnie. Adruino nie jest komercyjnym frameworkiem i nie można go stosować w celach komercyjnych. Więc jakie są komercyjne / profesjonalne frameworki ( w czym pisać ) dla mikrokontrolerów takich jak STM32, ESP, AVR . Dla Stm32 słyszałem o Stm32Cube ,dla AVR obiło mi się ASF ale naświetlcie mi proszę temat swoją większą wiedzą.
 5. Pytanie logistyczne. Czy obydwa kursy można przerobić na jednej i tej samej płytce? Którą płytkę kupić Nucleo czy Discovery?
 6. Na stronie ,w części " Communicating with other devices", omówiony jest przykład komunikacji po I2C. W sposobie tym każde urządzenie (mikrokontroler) ma przypisany adres, żaden nie jest zdefiniowany w trybie Master. Odbieranie transmitowanych do mikrokontrolera obsługiwane jest przez Wire.onReceive (receiveEvent); a wysyłanie przez Wire.beginTransmission (SLAVE_ADDRESS); Wire.write (x); Wire.endTransmission (); Testowałem tą metodę i wiem że działa i to z więcej niż dwoma mirokontrolerami. Wytłumaczcie mi proszę na jakiej zasadzie ten sposób działa. Istotą I2C jest to że musi by
 7. Od czego zacząć naukę STM32? Co kupić? jaką płytkę? Chodzi mi o pisanie w STM32CubeIDE. Można zacząć od BluePill?
 8. Zamierzam zabrać się za STM32. Przeglądam trochę materiałów i ciekawi mnie jak w tych mikrokontrolerach realizuje się wielozadaniowość? W AVR Arduino wykorzystywało się millis(). A jak to jest w STM32? ( STM32CubeIDE). Bo dellay() jest mało funkcjonalne.
 9. Pytanie było z czystej ciekawości. Zewnętrzny flash podłącza się jak SD , przez SPI ?
 10. Czy w układach z rodziny Atmega można zwiększyć ilość pamięci na program, dołożyć przestrzeni?
 11. Problem wygląda na rozwiązany. Drgania wyeliminowane programowo. Na elemencie wirującym tylko jeden znacznik Program liczy ilość milisekund które upłynęły między impulsami. I na tej podstawie wylicza ilość obrotów.
 12. czujniki są po kabelku ze złączem , podłączone do pcb z kilkoma komparatorami, to pcb jest kabelkiem podłączone do kontrolera. Wiem że najrozsądniej było by przeprojektować PCB z komparatorami ale na to nie ma czasu i możliwości więc mogę ten układ tylko rozbudować o dodatkowe moduły. Więc co radzicie mi w takiej sytuacji? Co było by najrozsądniejszym rozwiązaniem? Z tego co piszecie to każde rozwiązanie sprzętowe problemu w moim przypadku równa się z budową nowego pcb a na to nie mam czasu.
 13. Dziękuję za wyjaśnienie tematu. Niestety układ z komparatorem jest już na gotowym PCB więc zamiana nie jest możliwa. Zostaje mi tylko modyfikacja programu mikrokontrolera. Wypowiedzcie się jeszcze w kwestii wstawienia między obecnym komparatorem a mikrokontrolerem kolejnego komparatora z histerezową bo to jest fizycznie możliwe.
 14. CNY70 mam połączony w taki sposób. Z tego co doczytałem , żeby stworzyć histerezę powinienem rezystorem połączyć wyjście komparatora z wejściem z napięciem referencyjnym ( to połączone z potencjometrem , u mnie wejście odwracające ). Czy taka modyfikacja jednym dobrze dobranym rezystorem rozwiąże problem w moim przypadku?
 15. Witam chce zbudować " obrotomierz ". Element wirujący czarny z białymi znacznikami. Cny70 podłączony do komparatora z potencjometrem. I tu wszystko działa , jak przed czujnikiem jest biała powierzchnia to komparator na multimetrze daje 0v , na czarnym 5v. Jak na Arduino dam przerwanie ze zboczem to układ zachowuje się tak jak by to zbocze w ułamku sekundy wystąpiło kilka do kilku set razów. W przerwaniu zmienna ma być zwiększana o 1 a wzrasta nawet o 300. Zauważyłem że dzieje się tak przy powolnym obracaniu elementu wirującego , od pewnej prędkości sytuacja wydaje się normalizować. Nie ma
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.