Skocz do zawartości

vtor

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O vtor

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak chce użyć dwóch takich samych pakietów ( napięcie , pojemność, producent, model)
 2. Witam mam szybkie pytanie bo terminy mnie trochę gonią. Czy można łączyć szeregowo modelarskie pakiety Li-Po? Na przykład dwa pakiety 7.4v aby uzyskać 14.8v (minus jednego pakietu z plusem drugiego). Ładować te pakiety mam zamiar klasycznie ładowarką do pakietów 2S.
 3. @ethanak Dzięki za sugestię chyba najbardziej mi pomogłeś za co dziękuję.
 4. @InspektorGadzet te informacje o które zapytałeś (poza ścieżkami ) wypisałem w pierwszym poście. A inne rzeczy zasilane mają być bezpośrednio z przetwornicy a nie przez płytki AVRów.
 5. przetwornica 3A - ma zasilać też inne rzeczy na 5v poza AVRami płytki przewiduję jedna około 600mA druga 100mA ścieżki (te od 5v) i tak od spodu poprawię lutując kable dodatkowo bo w sensownych pieniądzach mogę wziąć tylko 2 warstwową PCB z 1oz. Więc jak już to jaki bezpiecznik radzicie zastosować żeby to miało sens?
 6. Jak pisałem wcześniej 5V idzie z przetwornicy step-up/step down. "Wyjść" z zasilaniem na płytkach nie mam. stabilizatorów 5V też nie mam w projekcie. Czyli z tego wychodzi że jak już coś na płytkach z AVRami to polimerowy.
 7. Na płytkach nie ma wyjść 5v jak na "oryginalnym" arduino do zasilania innych rzeczy. Na jednej z płytek ( ta z miększym zapotrzebowaniem prądowym ) jest ekspander pinów MCP...... na I2C. Wychodzi na to że na płytkach z AVRami najlepiej zrobić zworkę a w razie potrzeby wlutować polimerowy bezpiecznik, a o topikowym zapomnieć.
 8. Z tego co się dowiedziałem to bezpiecznik ma za zadanie głównie ograniczać szkody (np. pożar). Więc czy ma sens wstawiać na płytkę z AVR bezpiecznik, a jeśli tak to jaki? Płytki z AVR projektowałem jako w miarę uniwersalne (własne Arduino). Więc płytki z AVR jedyne wymogi jakie mają mieć co do swojego źródła zasilania to 5v i minimalna wydajność prądowa, a ewentualne zabezpieczenia chcę zaimplementować na płytce z AVR.
 9. Mam pytanie o pomiar napięcia ujemnego w atmedze. Silnik szczotkowy po odłączeniu zasilania jeszcze chwilę się kręci siłą bezwładności , jeśli w tym momencie zmierzymy napięcie na zaciskach to otrzymamy jakąś wartość z znakiem + lub -, dopiero gdy silnik się zatrzyma wartość zmierzona będzie zero. Jak mierzyć to napięcie przy pomocy ADC z atmegi? Napięcie z przedziału minimum -20/+20v, najlepiej -50/+50(DC). wiem że najpierw musi iść dzielnik napięcia żeby dostosować napięcie mierzone do zakresu przetwornika Chcę mierzyć tą metodą czy silnik się obraca bądź nie, więc interesuje mnie rejon w okolicy 0V. Jakie rozwiązanie będzie tutaj lepsze w/w układ na rezystorach czy układ z wzmacniaczem operacyjnym.
 10. Witam wszystkich Jako projekt szkolny muszę wykonać projekt na AVR (Arduino) , projekt jest już prawie gotowy tylko mam pewne wątpliwości. Do generowania 5v dla całego urządzenia stosuję przetwornicę regulowaną dc/dc. W urządzeniu są dwie płytki (własnego projektu ) z AVR. W projekcie chcę zastosować bezpiecznik topikowy: a) między źródłem zasilania a przetwornicą b) za wejściem zasilania na płytce z AVR Po wgłębieniu się w temat bezpieczników: spadek napięcia , moment zadziałania zastanawiam się czy wstawianie bezpiecznika na wejściu zasilania płytek z AVR ma sens. jedna płytka szacuję że może wziąć maks 600mA , druga ok. 100mA . Przetwornica jest 3A oprócz płytek ma zasilać inne rzeczy na 5V. Wiec moje pytanie jest takie. Gdzie warto w/w sytuacji wstawić bezpiecznik i jaki (topikowy, polimerowy, albo inny).
×
×
 • Utwórz nowe...