Skocz do zawartości

RaDev

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O RaDev

 • Ranga
  2/10
 1. Czyli po prostu wrzucać je do bazy danych? Najlepiej na lokalną, czy może być w chmurze?
 2. Masz może jakiś przykład? Mam napisany serwer w Node.js, więc wolałbym przy tym zostać. Znasz może jakieś książki, które mogłyby mi pomóc?
 3. @ethanak Mogę odpuścić Arduino, wychodziłem z założenia, że jeśli już je mam - to użyję. Jesteś mi w stanie powiedzieć na jakiej zasadzie RPi miałoby odebrać dane z WIFI? Na przykład taki Domoticz to po prostu widzi, tak? Jak zaprogramować wtedy ESP? (Chodzi mi o kod)
 4. @Treker Zasięg maksymalnie 20m, układ nie musi być bardzo energooszczędny, tak naprawdę może mieć nawet zasilanie z sieci, nie z akumulatora.
 5. Witam, jaki jest najlepszy sposób na przesłanie danych z czujnika (załóżmy temperatury, Dallas) do Arduino. Chciałbym bezprzewodowo wysłać dane z czujnika do Arduino żeby później przekazać je Raspberry Pi. Czy mógłby mi ktoś konkretnie wytłumaczyć jak mógłbym zrobić to z ESP8266, lub NRF24l01?
 6. Witam, chciałbym zrobić domowy Webserver na Raspberry Pi Zero W, napisany w Node.js. O ile potrafię pobrać dane z bazy danych za pomocą Node'a, nie wiem w jaki sposób miałbym przekazać dane z czujników podłączonych do Arduino, do RPi. Przykład: Mam czujnik tempratury Dallas, Arduino, oraz moduł WIFI (ESP8266), lub też Ethernet (Enc28j60). Bez problemu umiem pobrać dane z czujników i wyświetlić je klasycznie w monitorze portu szeregowego, ale jak przekazać je do RaspberryPi, tak aby dało się je pobrać za pomocą Node'a (konkretnie). Preferuję komunikację bezprzewodową, ale jakikolwiek sposób na start naprawdę by mnie zadowolił. Jestem również bardzo otwarty na propozycje, jedyna rzecz przy której się trzymam to Webserver napisany w Node.js Byłbym bardzo wdzięczny za podanie bibliotek, różnych sposobów komunikacji, oraz gotowych przykładów.
×
×
 • Utwórz nowe...