Skocz do zawartości

trojanekk07

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez trojanekk07

 1. Wszystko jest zasilane 5v, gdyż wszystkie wyżej wymienione moduły są do tego przystosowane. Bez rezystorów podciągających sytuacja ma się dokladnie tak samo. Zastosowałem je tylko dla sprawdzenia dlaczego występuje tylko problem, ale nic to nie polepsza.
 2. Po przerwie wracam do problemu pokazywania wyżej wymienionych głupot przez DS1307. - Po I2C: Waveshare BME280, Grove - ICM20600+AK09918 9DoF, DataLogger Shield V1.0 RTC DS1307 Sam w sobie zegar plus jeden losowy z obu modułów działa dobrze, jednakże gdy podłączam kolejny momentalnie traci komunikacje z zegarem. Zasilanie z zasilacza, napięcie na SDA,SCL - 5,025V oraz rezystory podciągające 4,7k na liniach. Sprawdzane na programie przykładowym dla zegara z różnych bibliotek z tym samym rezultatem. W jednym po podłączeniu kolejnego modułu podczas działania działa do wyłączenia okna monitoru po czym całkowicie traci komunikacje i zapamiętany czas. W reszcie po prostu od razu wyrzuca błąd o złym podłączeniu/braku komunikacji. Bateria w zegarze włożona - 2,995V. Sprawdzane na dwóch UNO i jednym Mega.
 3. Faktycznie jest to w okolicy 80mA dla ekranu, przepraszam. Mimo to posiadam zasilacz 1,5A i nie podłączając ekranu a jedynie pozostałe czujniki problem jest ten sam, a co ciekawe dotyczy tylko RTC z shielda. Reszta czujników daje prawidłowe odczyty. RTC po podłączeniu któregoś z kolei czujnika pod I2c pokazuje "165-165-2165 165:165:0" i wyrzuca błąd komunikat błędu na przewodach,.
 4. Pytałem wstępnie, takie jest moje podejrzenie, czekam na przesyłkę z nimi, gdyż w mojej okolicy nie można dostać ich od ręki. Na tą chwilę zasilam przez USB, według danych producentów czujników nie powinno sumarycznie przekraczać 40 mA.
 5. Dziękuję za wypowiedzi, z racji tego, że niedługo zaczynam urlop i wyjeżdżam, będę próbował i weryfikował wszystko dopiero po powrocie. Mam jeszcze pytanie związane z moim drugim projektem, nieco podobnym, być może błahe. W jego skład wchodzą: - Po I2C: Waveshare BME280, Grove - ICM20600+AK09918 9DoF, DataLogger Shield V1.0 RTC DS1307 z czytnikiem kart SD ( SD akurat po przez SPI), Wyświetlacz 4x20) Gdy jest już napisany program i wszystko jest dobrze, podłączając kolejne czujniki na linie i2c to po podłączeniu wszystkich RTC zaczyna wariować, tracić komunikacje lub wyrzucać krzaczki. Problemem nie jest kwestia kodu, iż na test biorąc kod przykładowy dla RTC, w którym nie są nawet ujęte pozostałe czujniki to po podłączeniu do i2c wszystkich dzieje się to samo. Czy jest to kwestia braku rezystorów podciągających na linii?
 6. Widzę, że muszę jeszcze dużo zrozumieć i przestudiować. Nie rozumiem jak miałbym to opanować w ramkę i jak ma wyglądać sam sposób wysyłania po tym protokole. Czy byłbyś w stanie polecić jakieś linki\poradniki z których mógłbym coś wywnioskować żebym nie błądził ucząc się rzeczy, które są na tą chwilę niepotrzebne?
 7. Dziękuję za odpowiedź Przyjmijmy, że mam już oprogramowane I podłączone w.w. czujniki. Dane przez nie zbierane są standardowo wyprowadzone do zmiennych określonych przez własne biblioteki. Połączenie modułów rs-485 rozumiem, że jak w instrukcji z linku w poście rozpoczynającym? Nie rozumiem co miałbym zmienić żeby te zmienne zostały przekazane przez ten protokół zamiast tak jak w przykładach tego typu stany potencjometru itp.
 8. Witam, mam do zrobienia projekt, którego składową częścią jest założenie, że jedno arduino UNO ma przesyłać dane, które zbierają podłączone do niego czujniki po i2c ( m.in. Waveshare BME280, Czujnik pyłu GP2Y1010AU0F i Grove - ICM20600+AK09918 9DoF) do drugiego Arduino UNO jako slave'a. Posiadam dwa takie moduły https://abc-rc.pl/product-pol-11781-Konwerter-UART-TTL-RS485-MAX485-Arduino.html Próbuje przeanalizować kod z tego poradnika: https://circuitdigest.com/microcontroller-projects/rs485-serial-communication-between-arduino-uno-and-arduino-nano , jednakże nie rozumiem w jaki sposób mógłbym posiadając już dane pobrane z i2c w masterze zapisane w zmiennej przekazać przez ten protokół. Proszę o wybaczenie, jeśli to jest strasznie banalna sprawa, mi sprawia to trudność. Z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...