Skocz do zawartości

Kuba_k

Użytkownicy
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

30 Bardzo dobra

1 obserwujący

O Kuba_k

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. OMG! Kodeks karny!!! Prawo rzymu proponuję tutaj przywołać xD (żart prawniczy) Krótka nauka czytania ustaw: nie wybierasz sobie pojedynczych paragrafów ani punktów, tylko czytasz całość artykułu. W tym konkretnych przykładzie musiałbyś produkować figurki z azbestu w ilościach tysięcy sztuk. Jeśli naniesiesz znak CE na swój produkt po takich badaniach jak opisałeś, to fakt, prawo karne jak najbardziej ma tutaj zastosowanie a Napisałeś, że wszystkie produkty muszą mieć certyfikat CE, teraz się nie wykręcaj. Nie. Pisałeś o certyfikacie CE, a nie
 2. https://europa.eu/youreurope/business/product-requirements/labels- Poczytajcie bo naprawdę jest to męczące już. Zajeło mi to dosłownie 30 sek w google...
 3. Podaj podstawę prawną tego twierdzenia Ułatwię ci, nie każdy a jedynie niektóre i dodatkowo wystraczy deklaracja zgodności wystawiona przez importera. Jasne niech chłopak wyłoży 50 tyś zł na papier za produkt, którego de facto jest odtwórcą a nie wytwórcą (gotowa elektronika połączona ze sobą). Dodatkowo ciekawi mnie jak niby takie badania miałyby być przeprowadzone jak każdy z produktów ma być robiony pod zamówienie, więc się od siebie różnić
 4. Nie musisz mieć CE. Z tego co piszesz ma to być bardziej rzemieślniczo robione niż taśmowo. Dodatkowo każdy produkt pod zamówienie i elektryka z certyfiaktami. Insteukcji użytkowania też nie musisz dawać, gwarancji również. Natomiast bierzesz na siebie odpowiedzialność w przypadku gdyby coś się stało: zwarcie od instalacji, porażenie prądem, piesek komuś zdechnie bo na to nasika itd. Po to się pisze warunki użytkowania.
 5. No właśnie nie ma nawet teoretycznie mierząc jeden gaz, nie masz pojęcia czy występowanie jakiegoś zanieczyszczenia w powietrzu nie wpłynie na wyniki pomiaru. Czyli mierząc lpg czy też propan, wynik może być spowodowany wysokin stężeniem co2 itd. Dlatego tak jak wspominałem ten czujnik nadaje się tylko jako detektor występowania wyższego stężenia któregoś z gazów. Nie nadaje się na urządzenie pomiarowe.
 6. Projekt bardzo zgrabny i dobrze wygladający, ale niestety częściowo bezużyteczny. Podstawowym błęsnym założeniem jest, że tym czujnikiem możesz dokonywać pomiarów konkretnego gazu. Nie da się tego zrobić, charakterystyką tego czujnika jest reakcja na każdy z wymienionych gazów. Dlatego to pokrętło ze zmianą wykrywanego gazu jest tylko fajnym gadżetem mierząc lpg i tak wykryje zwykły dym z papierosa, czy też pospolity smog. MQ-2 nadaje się tylko jako typowy trigger i to tylko w warunkach laboratoryjnych, kiedy rzeczywiscie określone gazy mogą mieć na niego wpływ.
 7. Myślę, że bme ci się trochę zamoczył. Powinien być pod jakimś daszkiem, żeby pomiary były sensowne Polecam zastanowić się nad postawienien sobie serwera z influxdb, wtedy będziesz miał ładniejsze wykresy i ogólnie lepszy dostęp do danych niż przy thingspeak.
 8. Kuba_k

  ESP32-CAM - Foto Pułapka

  Masz jakies opoznienie zeby PIR byl ignorowany do ilustam sekund? Bo imo to moze byc spowodowane za duza iloscia operacji na zdjeciu (opcje przetwazania ktore wrzuciles), zmieniana czestotliwoscia xclk i/lub za czestym wyzwalaniem migawki (esp nie daje rady obrobic i porzuca konwersje). To tak a propos dolu obrazu
 9. Kuba_k

  ESP32-CAM - Foto Pułapka

  Jeśli korzystasz z biblioteki espressif to z tego co pamietam najpierw kod robił zrzut na pełnej rozdzielczości, a dopiero później zmienijszał do zapisu do odpowiedniej. Dodatkowo sprawdz jaka jakosc masz zapisu do jpg bo to też może wpływać. Jeszcze przypomniałem sobie, że podobny efekt miałem gdy za często skrypt wyzwalał migawkę, chyba minimum to była 1s żeby działało.
 10. Kuba_k

  ESP32-CAM - Foto Pułapka

  Ja tak mialem w przypadku ustawienia zbyt wysokiej rozdzielczosci obrazu. Bierze sie to z powodu sposobu rejestracji obrazu na matrycy i buforu zapisu. Jak obinzysz szczegolowosc lub rozdzielczosc to problem powinien zniknac. Ja w swojej fotopułapce na "zwierzynę blokową" utknąłem na zapisie plikow na serwerze ftp. Niestety czas jaki byl potrzebny na zapis i przeslanie pliku byl zbyt duzy zebym potrafil sobie z tym poradzic. W koncu wykorzystalem ja jako webcamere i przy pomocy raspberry zapisuje obrazy po wyzwoleniu z czujnika ruchu. Ale ja mam dostep do pradu
 11. Nie. Jesteś osobą fizyczną prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą. Jesteś podmiotem profesjonalnym, a nie osobą fizyczną. Tu masz prosty przykłas definicji legalnej i potocznej, a różnica jest taka jak przy prądzie stałym i zmiennym Prawa nie można pojmować "na chłopski rozum", niestety.
 12. @Treker czy ja gdzieś napisałem o działalności gospodarczej?
 13. Mozesz wystawic deklaracje zgodnosci jako producent, porwierdzajaca zgodnosc z CE. ALE musisz być podmiotem profesjonalnym, czyli będąc osobą fizyczną nie możesz tego zrobić. Ba! Nawet jakbyś chciał certyfikować taki produkt to niemógłbyś tego zrobić, ponieważ jako osoba fizyczna nie masz możliwości produkcji. Nie możesz też wprowadzić produktu na rynek. Kropka. Dlatego napisałem, że artykuł ma błędne założenia jako punkt wyjściowy. Brakuje tutaj definicji legalnych pojęć, które w języku potocznym znaczą co innego. Temat jest dosyć prosty dla przeciętnego czlowieka.
 14. @Treker artykuł jest właśnie na siłę skomplikowany, a nie uproszczony. Żadna z norm nie dotyczy hobbystów. O "wprowadzaniu na rynek" również już napisałem w tym temacie, następuje tu całkowite pomylenie pojęć. Nie piszę tego, żeby kogoś obrazić, ani tym bardziej zarzucić niekompetencje. Pisze ponieważ błędy są rażące, a Forbota jednak uznawałem za specajlistyczny blog, który nie powiela niesprawdzonych informacji.
 15. @Treker na to odpowiadałem: Co do artykułu to we wnioskach jest określone, że jeśli nie ma certyfikatów, to nie możesz sprzedawać. Wszystkie wymienione normy wymagają certyfikacji aby korzystać z ich oznaczenia. Dlatego nie ma możliwości korzystania z norm, bez przeprowadzenia odpowiednich badań. W artykule został poruszony problem czy mogę zrobić budzik z wifi i odpowiedź: "nie". Argumentem potwierdzającym tezę były przywołane normy, którym poświęcona była większość artykułu. Prowadzi to do konkluzji, że większość artykułu była o normach, a jeśli mowa o normach to właściwie o ce
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.