Skocz do zawartości

sliskii

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O sliskii

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chodziło mi bardziej o to, że u siebie tego nie widzę ale już wiem... dałem zły ponltencjometr, ten ze starego zestawu. Jest to dość mały element, nie zauważyłem go w nowym i myślałem że trzeba używać starego. Właśnie sobie to uświadomiłem, także teraz już podłączę to na nowo i już nie powinno być problemu. Dzięki!
 2. Na czym polega różnica pomiędzy wersją z rezytsorem 1M, a tej bez niego? Trudno mi coś w ogóle dostrzec
 3. To znaczy programowałem już w javie, ale nie wiem czy podobne są te języki. Mimo wsyztsko zobaczę na ten kurs,może zrobię, a nie zaszkodzi mi na pewno. Bardzo dziękuję za odpowiedzi
 4. A z tym programowaniem co wspominałem, to czy trzeba mieć jakieś zaplecze zanim się wejdzie na arduino?
 5. Cześć, tak jak pisałem skończyłem właśnie pierwszy poziom kursu, mam jednak jeszcze pytanie. Osobiście planowałem na dniach zacząć kurs elektroniki pizom 2, a potem może arduino lub poziom 3 elektroniki (techniki cyfrowe). Co byście polecieli jako kolejne? Osobiście myślałem, że jak zacznę ta elektronikę to bym już może zaczął jakieś podstawy łapać przy okazji z programowania, bo słyszałem że arduino opiera się na języku C, więc może warto przed rozpoczęciem z nim zabawy poznać jakieś podstawy w tym właśnie języku. Co wy na to? I tak w ogóle to bardzo dziękuję za kurs, mimo że nie czuje że mógłbym robić nagle samodzielnie obwody złożone, to myślę że mam podstawy i zgodnie z tym co mówiłeś pod częścią 9, w dalszych zmaganiach natrafia na więcej projektów praktycznych, a to myślę mocno pomoże mi z doskonaleniem posiadanych i zdobywaniem nowych informacji.
 6. Już kończę dzisaj kurs podstawowy i zabieram się za II, może faktycznie po opanowaniu większej liczby zagadnień będę mógł bardziej "poszaleć" w praktyce. Na razie rozwijam dodatkowo wiedzę z książki "Elektronika dla Bystrzaków", też w dosyć przystępny sposób omówienie, ale może z czasem przejdę też do wersji z projektami. Dziękuję!
 7. Cześć, tak się zastanawiam, często mówicie o tym żeby robić praktyczne rzeczy, bo ułatwi to zapamiętanie. Nie ukrywam że dla mnie, jako początkującego ciężko nawet coś wymyśleć i "pobawić" się dodatkowo. W rezultacie moja praktyczna część ogranicza się do zadań z kursu. Macie może do polecenia jakąś książkę/stronę, cokolwiek co mogło by pomóc przećwiczyć informacje zdobyte w kursie, jak i dysponowało szkicami rozwiązań oraz wyjaśnieniem?
 8. Bardziej mi chodzi o to, że trudno utrzymać sondy na przewodach o się ześlizgują
 9. Wszystko super ale mierzenie prądu za pomocą tych sond to nie lada wyczyn Wszystko lata i ciężko o "stały" wynik
 10. Docisnąłem mocnej sondy do miernika i udaje się mierzyć już opór przy samym stykaniu sond, jednak nadal nie mogę zmierzyć oporu, gdy ściskam sondy palcami tak jak w kursie
 11. Cześć, mam problem z pomiarem rezystancji. Mianowicie gdy stykam sondy, wciąż wskazuje 1 w lewym rogu, tak samo gdy probuje zmierzyc opór dłoni. W pomiarach napięcia wszystko było w porządku, ktoś może pomóc?
×
×
 • Utwórz nowe...