Skocz do zawartości

ProeXtreme

Użytkownicy
 • Zawartość

  448
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

Wszystko napisane przez ProeXtreme

 1. Zapraszamy do Opola na międzynarodowe zawody robotów pt. Opolski Festiwal Robotów! Uwaga, uwaga! Dla robotów, które zdobędą 1 i 2 miejsce w kategorii CODEFUSION Sumo (3kg) będziemy mieli zaproszenie do Japonii na tegoroczną edycję ALL JAPAN ROBOT-SUMO TOURNAMENT ! Jedno zaproszenie dotyczy udziału w Japońskich zawodach jednego robota + 4 osoby z drużyny. Przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie jest zapewnione przez organizatorów do kwoty 1000$/osobę. Każda osoba, która zarejestruje się do 25 maja na stronie internetowej i weźmie udział w OFR 2015, otrzyma m.in. dyplom uczestnictwa w języku angielskim, miesięcznik AUTOMATYKA i okolicznościową koszulkę. Zapraszamy!
 2. Moim zdaniem powinni równie wprowadzić modyfikacje do interfejsu graficznego, bo mam wrażenie, że ten zatrzymał się na windowsie XP. @Tolo, Jak ciągniesz ścieżkę to wciśnij w myszce scrola.
 3. Czy bez potencjometru możesz obracać wałem o 360° czy obrót jest ograniczony? Być może potencjometr ogranicza. Zaś jak wyciągniesz potencjometr to nie będziesz mógł tym sterować jak serwem tylko jak zwykłym silnikiem DC z przekładnią. Mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę. Po za tym na tych zdjęciach nic nie widać.
 4. Użyj funkcji DRC do sprawdzenia czy ścieżki nie są za blisko siebie, czy nie ma zwarć itp.
 5. Aby masa się rozlała w taki sposób jaki chcesz, musisz użyć przycisku "NAME" i nazwać ją "GND". Jak tego nie zrobisz, będzie ona traktowana nie jako masa, ale jako inny wypełniony obszar na PCB.
 6. Mnie niestety nie będzie. Mimo to życzę udanych zawodów organizatorom i zawodnikom!
 7. Jeszcze się nad tym nie zastanawialiśmy. Na pewno wypożyczenie lub kupno nie będzie poniżej kosztów produkcji.
 8. Moduły startowe będzie można u nas wypożyczyć lub kupić.
 9. Podziału na Standard/Turbo miało nie być i nie będzie. Harmonogram został opublikowany na stronie http://ofr.po.opole.pl/harmonogram
 10. Przypominam o kończącej się rejestracji na zawody! Tylko do dzisiaj można rejestrować drużyny i ich członków! Roboty należy zarejestrować do środy 28 maja. Statystyki są następujące: 123 roboty wezmą udział w 9 konkurencjach. FreeStyle - 6 robotów LegoSumo - 21 robotów LineFollower - 27 robotów LineFollower Drag - 19 robotów LineFollower Junior - 3 roboty MicroSumo - 7 robotów MiniSumo - 22 roboty MiniSumo Junior - 2 roboty Sumo - 6 robotów Bez zaznaczonej kategorii - 9 robotów Harmonogram nie został jeszcze ukończony. Zawody odbywać się będą w godzinach 10-17. UWAGA!!! Będziemy się mocno trzymali harmonogramu zawodów, który zostanie opublikowany w późniejszym terminie (we wtorek lub środę). Oznacza to, że: - roboty kategorii xSumo, które nie stoczą wszystkich walk w wyznaczonym czasie przegrają walkowerem (jeżeli przeciwnik się stawi do walki). Na czyszczenie kółek będzie około 30 sek. pomiędzy walkami. - powyższe tyczy się również kategorii LineFollower Drag - roboty kategorii LineFollower, które nie wykonają żadnego przejazdu otrzymają najdłuższy regulaminowy czas przejazdu.
 11. Chciałbym przypomnieć o kończącej się 18 maja rejestracji na Opolski Festiwal Robotów. Oprócz kategorii "standardowych" będą: MiniSumo Junior (dla osób z aktualną legitymacją szkolną), LineFollower Junior (dla osób z aktualną legitymacją szkolną), oraz LineFollower Drag (wyścigi 2 robotów uruchamianych jednocześnie).
 12. Dla osób zainteresowanych noclegiem w Opolu dodaliśmy nową zakładkę: http://ofr.po.opole.pl/noclegi W terminie 31 maja - 1 czerwca oprócz Opolskiego Fesitwalu Robotów odbywają się inne imprezy, przez to są problemy z noclegami. Na stronie umieszczone zostały namiary do miejsc, które mają jeszcze wolne pokoje. Nie warto zwlekać
 13. Pojawił się krótki film reklamujący Opolski Festiwal Robotów. Zapraszam do oglądania
 14. To fakt, nie ma pola do przyporządkowania robota do poszczególnych kategorii, dlatego należy dodać robota i w jego opisie napisać w jakiej konkurencji lub konkurencjach będzie startował.
 15. Niestety nie możemy żadnej dodatkowej kategorii dołożyć.
 16. Obecnie nie ma możliwości podglądu zarejestrowanych drużyn/robotów. W tej edycji raczej tego nie będzie.
 17. Za regulamin PURT Organizatorzy ROBO~motion nie odpowiadają. Moje spostrzeżenia to: Podobnie jak w zeszłym roku, w strefie serwisowej była kawa i herbata bez ograniczeń + batoniki + kanapka. Koszulki i gadżety. Bardzo wysoki poziom startujących robotów. Przygotowanie strefy serwisowej, pomieszczeń do przeprowadzenia przejazdów i walk. Sędziowie w LF byli bardzo w porządku. Ilość czasu zaplanowana na rozegranie poszczególnych kategorii była przestrzegana (w LF) Obraz z kamery w LF był rzucany na wieeeeeelki ekran w super jakości. SUPER! Bardzo mnie zdziwiło jak usłyszałem, że robotów w kategorii LF nie trzeba mierzyć. Na plus! Bardzo szczegółowy harmonogram sprawił, że całość się trochę rozjechała w czasie. "Kompletowanie" zawodników do MiniSumo deathmatch wstrzymało przeprowadzenie finałów LF Standard, gdy ci byli już skompletowani. Pragnę gorąco pogratulować organizacji zawodów na BARDZO WYSOKIM POZIOMIE!
 18. Mam 3 wolne miejsca w samochodzie. Będę jechał trasą Opole-katowice-kraków-rzeszów i z powrotem. Oczywiście autostradą cały czas. Zabrać kogoś?
 19. Nie, bez obustronnego wału. To są takie silniki: http://botland.com.pl/high-power-hp/15-silnik-pololu-hp-10-1.html
 20. Sprzedam silniki Pololu HP 10:1. Nowe, nieużywane, nieotwierane. 45zł/szt. Na razie mam 5 szt. Możliwy odbiór osobisty na zawodach.
×
×
 • Utwórz nowe...