Skocz do zawartości

zyziek

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O zyziek

 • Ranga
  1/10
 1. Cześć. Budowany przeze mnie robot po wykonaniu zadania przesyła do komputera dane ze swojej pracy, które są zapisywane do pliku .csv (ale mogę zrobić inny format). Za pomocą przygotowanych wcześniej wykresów chcę wizualizować wynik pracy robota. Chodzi o to, by mieć już przygotowane narzędzie, któremu wskażę plik, a ono przeliczając i grupując odpowiednio uzyskane dane wygeneruje odpowiednie wykresy. Mogę oczywiście napisać odpowiedni program, ale nie mam na to czasu. Dlatego szukam narzędzi, które mi to umożliwią. Chciałem wykorzystać LibreOffice importując dane do bazy (nie arkusza kalkulacyjnego) i z niej jak w MS Access utworzyć formularze lub raporty z wykresami. Niestety nie znalazłem takiej możliwości w LibreOffice, a przykłady znalezione w sieci nie działają w aktualnej wersji LibreOffice. Musi być to narzędzie darmowe, bez konieczności pisania kodu. Perfekcyjnym pod względem funkcjonalności i łatwego użycia jest MS Access, ale na tym komputerze nie będę miał możliwości zainstalowania go z powodów licencyjnych. Powinno to być narzędzie typu offline (brak dostępu do sieci). Jakich programów używacie?
 2. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Spróbuję poznać Fusion na tej licencji. Jeszcze nie rejestrowałem się więc mam nadzieję, że ta wersja FREE TRIAL, którą wskazał Mathew11 jest faktycznie na takich zasadach jak opisał, w szczególności po tym co dodał :
 3. Cześć. Chcę zaprojektować dość skomplikowaną konstrukcję zbliżoną do ramienia robota, które ma 8 płaszczyzn obrotu i fragmenty o skomplikowanych kształtach. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w projektowaniu 3D. Do tej pory używałem Sketchup. Projektując element muszę mieć: - możliwość wyeksportowania do 3D (najchętniej do formatu STL) w celu wydruku, - możliwość sprawdzenia ruchów jakie może wykonywać zaprojektowany mechanizm. Program musi być darmowy. Parę lat temu próbowałem opanować jakiś dodatek do Sketchupa umożliwiający sprawdzanie poprawności wykonywania ruchów, ale nie bardzo mi to wychodziło. Próbowałem także Blender, ale ciężko jest Czy są jakieś inne darmowe programy spełniające powyższe kryteria, ale prostsze w wykorzystaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Utwórz nowe...