Skocz do zawartości

eugi

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O eugi

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam! Chcę kupić miernik uniwersalny, kiedyś posiadałem tani miernik uniwersalny w którym udało mi się spalić kilka bezpieczników. Chciałbym zapytać czy są dostępne mierniki uniwersalne odporne na mierzenie napięcia szeregowo?
 2. Witam! Czy ktoś jest w stanie polecić jakieś materiały na temat współpracy ESP32-CAM i STM32 udało mi się nawiązać komunikację poprzez FTDI lecz nie wiem co dalej.
 3. @Treker Super! właśnie taką odpowiedź miałem na myśli, dziękuję
 4. Dokładnie tak, fizyczna lokalizacja, wszędzie można znaleźć schemat procesora, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji gdzie te poszczególne elementy (BU, AU, IU, CU) się znajdują. Czy te elementy to po prostu są połączone ze sobą te miliardy tranzystorów w chipie pod IHSem i one tworzą te układy?
 5. Witam! Może wybrałem złe miejsce na to pytanie, ale warto spróbować. spoglądając na schemat blokowy procesorów interesuje mnie gdzie dokładnie w procesorze znajdują się takie elementy jak rejestry czy układ wykonawczy?
 6. @Treker Chodzi mi dokładnie o spadki napięć na elementach, np. sprawdzając spadek na diodzie multimetrem otrzymam jakąś wartość, czy to jest różnica napięć z jednej i drugiej strony diody? Przykładowo mam baterie 9V i 2 diody 2,2V czyli w teorii pomijając natężenie przechodząc przez obwód, po przejściu przez 1 diodę mam już 7,8V i po przejsciu przez drugą 5,6V?
 7. Witam! Czym spowodowany jest spadek napięcia, napięcie to siła z jaką jest "popychany" prąd czy spadek napięcia to po prostu zmniejszona siła w wyniku napotkania oporu?
 8. Witam! Jestem początkujący. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest w zasadzie z podłączaniem rezystorów do obwodu, czy umiejscowienie rezystora tzn. przed diodą lub za diodą ma znaczenie?
×
×
 • Utwórz nowe...