Skocz do zawartości

Itap88

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O Itap88

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @ethanak Dziękuję za informacje. Nie pomyślałem o tym, że pewne wyjścia Arduino mogą być przystosowane do wyższych prądów, niż inne.
 2. @ethanak Zasilić zamierzałem z 5V dostępnego na Arduino, a Arduino jescze nie wiem z czego zasilę, ale chyba z akumulatora LiPo. Pobór prądu przez czujnik ma znaczenie, ponieważ cały prąd pójdzie z obwodów Arduino, które muszą taki przepływ prądu wytrzymać. Te 20mA wziąłem natomiast z kursu Arduino. @Gieneq Właśnie obciążenia mogą być dosyć duże, bo na schemacie podłączyłem do 5V 2 takie czujniki odległości, 2 serwomechanizmy (przez stabilizatory), 4 czujniki barwy podłoża i mostek H L293D (odpowiedni pin zasilający). Mam nadzieję, że nie przesadziłem z ilością urządzeń.
 3. Witam. Planuję budowę robota mobilnego i natrafiłem na taki czujnik odległości: https://botland.com.pl/pl/analogowe-czujniki-odleglosci/2707-sharp-gp2y0a60szlf-analogowy-czujnik-odleglosci-10-150cm-5v.html. Zamierzałem zliczyć pobór prądu na szynie 5V (od arduino), aby sprawdzić, czy nie przekroczę maksymalnej wydajności pinu (około 20mA). Pojawił się jednak problem, ponieważ w opisie czujnika średni pobór prądu przez urządzenie to 33mA. I tu pojawia się moje pytanie, czy te 33mA to pobór na pojedynczym pinie czujnika (i jak to wtedy miałoby działać), czy jest to łączny pobór ze wszystkich pin
 4. Mam pytanie. Silniki DC to silniki szeregowe, czy bocznikowe?
 5. Rzeczywiście, reset zasilania naprawił problem. Dziękuję.
 6. Witam. Mam problem z serwomechanizmem z zestawu. Po pewnym czasie działania serwa odłączyłem przewód sterujący wychyleniem od Arduino. Później na pewien czas zostawiłem układ na biurku. Gdy przypomniałem sobie o tym, że nie odłączyłem zasilania, podłączyłem odłączony wcześniej przewód do tego samego pinu. I tu zaczął się problem. Serwo wyraźnie próbuje się przemieścić, jednak tkwi w pozycji 180, a gdy każę mu wychylić się na pozycję 0, to nic nie robi.
 7. Problem w tym, że nie mogę mieć 2 płytek podrzędnych podłączonych do UART płytki głównej, a użycie Serial.end() w jednej z podrzędnych płytek sprawi, że nie będzie ona blokowała UART i zarazem nie będzie w stanie otrzymać przez ten interfejs informacji (np. o tym, że ma włączyć swój UART). Uznałem zatem, że mogłaby ona otrzymać tę informację przez pin cyfrowy ustawiony jako wejście. I tu pojawia się pytanie: Czy na tym połączeniu wystarczy sam przewód, czy muszę umieścić tu rezystor? Jeśli rezystor, to jaki powinien on mieć opór?
 8. Zastanawiam się jeszcze tylko, czy połączenie przewodem pinu X ustawionego jako wyjście z pinem Y ustawionym jako wejście i ustawienie pinu X na stan wysoki nie wywoła przepływu prądu powyżej 20mA przez przewód.
 9. Witam. Nie jestem zbytnio obeznany w temacie, ale chciałbym spytać, czy jest biblioteka do machine learning w języku C++.
 10. A mógłbym puścić sygnał z UART przez wtórnik emiterowy? Zadziała?
 11. Witam. Zastanawia mnie, czy możliwa jest komunikacja między sobą dwóch płytek Arduino przez UART. Interesuje mnie też, co stanie się, gdy Arduino otrzyma przez UART dane z kilku źródeł jednocześnie. Sprawdziłbym sam, ale obawiam się, że mogę w ten sposób coś uszkodzić.
 12. @Neko Tak sobie czytam Twój kod i... Zaraz... Skoro wynik jest zmienną globalną... ...to po co funkcja zwraca wartość zmiennej wynik... ...do zmiennej wynik!? A zamiast tego fragmentu o wiele łatwiej użyć pauzy pętlą while: Serial.println("Podaj dlugosc boku"); while(Serial.available()<=0){ //czekanie na odpowiedź
 13. Chyba najlepszym sposobem pozbycia się błędu byłoby mierzenie czasu niezależnie od reszty programu. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że są na to gotowe metody, ale na razie idę tokiem tego kursu, a potem zobaczę czego będę się potrzebował jeszcze dowiedzieć.
 14. Raczej nie jest to wina symulacji, bo przyrównywałem wskazanie wyświetlacza do jej wewnętrznego czasomierza. Jak widać, oczekiwałem od tego stopera zbyt dużej precyzji.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.