Skocz do zawartości

Itap88

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O Itap88

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mam pytanie. Silniki DC to silniki szeregowe, czy bocznikowe?
 2. Rzeczywiście, reset zasilania naprawił problem. Dziękuję.
 3. Witam. Mam problem z serwomechanizmem z zestawu. Po pewnym czasie działania serwa odłączyłem przewód sterujący wychyleniem od Arduino. Później na pewien czas zostawiłem układ na biurku. Gdy przypomniałem sobie o tym, że nie odłączyłem zasilania, podłączyłem odłączony wcześniej przewód do tego samego pinu. I tu zaczął się problem. Serwo wyraźnie próbuje się przemieścić, jednak tkwi w pozycji 180, a gdy każę mu wychylić się na pozycję 0, to nic nie robi.
 4. Problem w tym, że nie mogę mieć 2 płytek podrzędnych podłączonych do UART płytki głównej, a użycie Serial.end() w jednej z podrzędnych płytek sprawi, że nie będzie ona blokowała UART i zarazem nie będzie w stanie otrzymać przez ten interfejs informacji (np. o tym, że ma włączyć swój UART). Uznałem zatem, że mogłaby ona otrzymać tę informację przez pin cyfrowy ustawiony jako wejście. I tu pojawia się pytanie: Czy na tym połączeniu wystarczy sam przewód, czy muszę umieścić tu rezystor? Jeśli rezystor, to jaki powinien on mieć opór?
 5. Zastanawiam się jeszcze tylko, czy połączenie przewodem pinu X ustawionego jako wyjście z pinem Y ustawionym jako wejście i ustawienie pinu X na stan wysoki nie wywoła przepływu prądu powyżej 20mA przez przewód.
 6. Witam. Nie jestem zbytnio obeznany w temacie, ale chciałbym spytać, czy jest biblioteka do machine learning w języku C++.
 7. A mógłbym puścić sygnał z UART przez wtórnik emiterowy? Zadziała?
 8. Witam. Zastanawia mnie, czy możliwa jest komunikacja między sobą dwóch płytek Arduino przez UART. Interesuje mnie też, co stanie się, gdy Arduino otrzyma przez UART dane z kilku źródeł jednocześnie. Sprawdziłbym sam, ale obawiam się, że mogę w ten sposób coś uszkodzić.
 9. @Neko Tak sobie czytam Twój kod i... Zaraz... Skoro wynik jest zmienną globalną... ...to po co funkcja zwraca wartość zmiennej wynik... ...do zmiennej wynik!? A zamiast tego fragmentu o wiele łatwiej użyć pauzy pętlą while: Serial.println("Podaj dlugosc boku"); while(Serial.available()<=0){ //czekanie na odpowiedź
 10. Chyba najlepszym sposobem pozbycia się błędu byłoby mierzenie czasu niezależnie od reszty programu. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że są na to gotowe metody, ale na razie idę tokiem tego kursu, a potem zobaczę czego będę się potrzebował jeszcze dowiedzieć.
 11. Raczej nie jest to wina symulacji, bo przyrównywałem wskazanie wyświetlacza do jej wewnętrznego czasomierza. Jak widać, oczekiwałem od tego stopera zbyt dużej precyzji.
 12. Odnośnie zadania 7.4, to wykonałem stoper w symulatorze "Tinkercad" (nie mam jeszcze płytki) i mam jeden problem. Stoper ma opóźnienie równe około połowie aktualnie wyświetlonego czasu. Wie ktoś dlaczego? #include <LiquidCrystal.h> LiquidCrystal lcd(2, 3, 4, 5, 6, 7); int time_s = 0;//sekundy byte time_ds = 0;//decysekundy byte time_cs = 0;//centysekundy byte step = 0; void setup() { pinMode(10, INPUT_PULLUP); pinMode(11, INPUT_PULLUP); lcd.begin(16, 2); lcd.clear(); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print("Nacisnij lewy"); lcd.setCursor(0,1); lcd.print("przycisk"); } void loop(){ if(step==0&&digitalRead(10)==LOW){ lcd.clear(); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print("Czas:"); step = 1; } while(step==1){ lcd.setCursor(0, 1); lcd.print(time_s); lcd.print("."); lcd.print(time_ds); lcd.print(time_cs); lcd.print("s"); if(digitalRead(11)==LOW){ step = 2; lcd.setCursor(0, 0); lcd.print("Koniec. Czas:"); break; } time_cs ++; if(time_cs==10){ time_ds ++; time_cs = 0; } if(time_ds==10){ time_s ++; time_ds = 0; } delay(10); } }
 13. @Belferek Odłączenie i ponowne podłączenie oznacza po prostu rozłożenie obwodu elektrycznego na elementy składowe i ponowne jego złożenie.
 14. @Belferek Nie wiedziałem, że ten return; nie działa. Teraz już wiem. Nie wiem dlaczego, ale po odłączeniu i ponownym podłączeniu diód wszystko działa.
×
×
 • Utwórz nowe...