Skocz do zawartości

Harnas

Użytkownicy
 • Zawartość

  823
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  20

Harnas zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 27 czerwca.

Treści użytkownika Harnas zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

238 Mistrz

O Harnas

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 18.12.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pewnie chodzi o to że użyłeś regulatora dostosowanego do samolotów w samochodzie. To normalne że taki regulator ma tylko jeden kierunek obrotów i że przy starcie silnik kręci się prawo/lewo. Do samochodów są zupełnie inne regulatory, zazwyczaj znacznie droższe.
 2. Braki w takich zawodach to raczej ogólna niechęć do pracy fizycznej. A nie tego, że nie ma jak nauczyć się tego typu rzeczy, bo firmy szukają takich pracowników cały czas. Nie jest też tajemnicą, że ogarnięci fachowcy wożą się lepszymi samochodami niż przysłowiowi programiści 15k.
 3. A ja uważam że to był dobry krok, mimo że sam 8 lat temu kończyłem technikum. Niestety system edukacji w Polsce czerpie jeszcze sporo z rzeczywistości jaka była 200 lat temu, gdzie wiedza nie była nigdzie dostępna. Teraz zamiast wpychania rybek, system powinien dawać wędki, a najlepiej pokazywać jak je zdobyć i zachęcać by uczyć się łowić samemu. Teraz świat zmienia się tak szybko, że szkoła musi przystosowywać uczniów do pracy w zawodach które jeszcze nie istnieją, a szkolnictwo zawodowe to w pewnym sensie odwrotność tego.
 4. Sigmoid jest popularny bo swego czas była to pierwsza (więc wówczas jedyna) znana "możliwa" funkcja aktywacji. Później odkryto że nie musi to być sigmoid. https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_approximation_theorem
 5. @Elvis co sądzisz o takim przypadku. Od 2012 roku wiadomo że urządzenia USB 3.0 mogą zakłócać działanie urządzeń radiowych działających na paśmie 2.4GHz https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/docs/io/universal-serial-bus/usb3-frequency-interference-paper.html . Ten sam artykuł można znaleźć na stronie usb.org https://usb.org/sites/default/files/327216.pdf . W 2021 roku można kupić laptopa, dysk usb i myszkę bezprzewodową, wszystko w cywilizowanym kraju, z fakturą VAT, wyprodukowane przez wielkich producentów. A po podłączeniu do siebie zaczną się wzajemnie zakłócać na przykład: h
 6. Jeśli chcesz mierzyć swoje ... ego. To najlepiej zarabiające osoby jakie znam ze studiów to ludzie po technikum, narzekali na studia ale rozumieli po co one są i wycisnęli z nich ile się dało a to co uważali za braki nadrobili sami. Tydzień po obronieniu magistra zarabiali więcej niż 35zł/h na rękę, będąc na UoP a mając jako doświadczenie zawodowe 3 miesiące praktyk w trakcie inżynierki. Oczywiście niedługo potem doszły do tego premie, opcje na akcje, podwyżki i inne benefity. Jeszcze wyżej w zarobkach a już na pewno atrakcyjności obowiązków w pracy są ludzie z doktoratami, ale oni siłą rzeczy
 7. Nawet nie masz pojęcia jak się mylisz. Rdzenie 8051 są ciągle produkowane na ogromną, tylko zwykle nie jako osobne mikrokontolery a bloki wewnątrz innych układów https://www.quora.com/Where-do-we-use-8051-today To niestety problem który można spotkać na wielu różnych kierunkach i uczelniach. Generalnie opisujesz podejście ludzi którzy uważają studia za zawodówkę, tylko dla ludzi po maturze. Nie do końca świadomych że nawet technikum to coś przynajmniej minimalnie wyżej niż zawodówka. Prowadzenie zajęć na starszym sprzędzie ma ten plus, że oprócz programowania może komuś uświadomi
 8. Uważam że kolega @Kuba_k ma rację bo: Nikt nie wytknął mu błędu powołując się na przepisy. Nikt nie wytknął mu błędu powołując się na orzecznictwo w tych sprawach. Zupełnie jakby nie było kar a nawet pozwów za takie rzeczy. A żeby zrobić te rzeczy nie trzeba łamać NDA. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale samochód musi spełniać CE? Jeśli tak, to założenie LPG może złamać zgodność. Tak samo tuning gdzie wymienia się cały silnik. W sumie to dodanie kolejnego głośnika czy zmiana radia może łamać CE. A chyba żaden komis samochodowy nie skończył źle przez to że sprzedał samoc
 9. Harnas

  Jakie studia wybrać?

  Ja polecam bardzo technikum. Teraz jest taka sama matma jak na rozszerzeniu w LO więc nic się nie traci, a można dużo zyskać. Od wiedzy po takie rzeczy jak sponsorowanie przez szkołę wyjazdów na zawody robotów. I z mojego doświadczenia, raczej ludzie po technikum trafniej wybierają kierunek studiów pod swoje zainteresowania i więcej z nich wyciągają. Co do studiów, jeśli bardziej interesuje Cię samo sterowanie to idź na AiR a jak projektowanie mechaniki to MiBM. Chociaż jeśli oba kierunki są na jednym wydziale to mogą się różnice mogą być tylko w powiedzmy 20%. I ciągle pamiętaj że t
 10. Może warto byłoby przetestować tą uproszczoną implementację na FreeRTOS. Akurat FreeRTOS jest bardzo prostym systemem, nie ma tam chyba żadnego (na pewno nie ma ma STM32F1) sprawdzania uprawnień do pamięci (MMU, Ring0/1, etc) co mogłoby zjadać mocniej wydajność. Obstawiam że na 99% problem leżał po stronie implementacji a nie samego RTOSa.
 11. Harnas

  Nucleo i SBC

  Swego czasu bawiłem się Orangepi Zero i nie kojarzę abym musiał się łączyć po porcie szeregowym. Minus tego Orangepi Zero jest taki że strasznie się grzeje, i nawet z małym radiatorem przy pełnym obciążeniu dość szybko nagrzewa się chyba do 75 stopni gdzie następuje throttling rdzeni do 500Mhz. Więc na dłużej niż 5 minut mamy tak naprawdę mniej niż połowę deklarowanej mocy obliczeniowej.
 12. Trudno mi zrozumieć jak to ma wyglądać. Ale ten regulator, tak jak większość tych prostych i tanich potrafi tylko sterować silnikiem BLDC do którego jest dołączone śmigło - chodzi o łatwy start.
 13. Sprawdź co zwracają funkcje HAL_I2C_Mem_Write i HAL_I2C_Mem_Read.
 14. Jestem ciekaw jakie będą zastosowania tego RPi. To coś pomiędzy STM32F0/1/2/3/4 a STM32F7 lub ESP32/RPi0. Może to jakiś początkowy etap współpracy fundacji Raspberry z ARM czyli Nvidia. I za jakiś czas zobaczymy RPi na autorskim chipie posiadającym CUDA. Takie RPi Jetson - połączenie dokumentacji i wsparcia Raspberry z możliwościami Nvidii.
 15. Wniosek jest taki że warto od razu kłaść skrętkę 8 żyłową - Ethernet, ewentualnie 4 żyłową - telefoniczną. Wtedy zostaje pełna dowolność: PoE 10/100/1000Mb, zasilanie + Ethernet 10/100 M, zasilanie + RS485/CAN etc, sam Ethernet 10/100M (telefoniczna) czy prosty on/off na jednej parze. Nie wiem dokładnie jakie zalety ma Fritz!Box, ale wystawienie przez API urządzeń podłączonych po WIFI bez większego problemu można zrobić na OpenWRT (wystawienie przeparsowaych odpowiedzi dla komend "ubus call hostapd.wlan0 get_clients" i "ubus call hostapd.wlan1 get_clients").
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.