Skocz do zawartości

Harnas

Użytkownicy
 • Zawartość

  760
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

Harnas wygrał w ostatnim dniu 13 września

Harnas ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

179 Mistrz

O Harnas

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 18.12.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @FlyingDutch Ubuntu (konkretnie KDE Neon, niedawno przełączyłem się na Kubuntu 18.04, zainstalowałem ale jeszcze nie odpaliłem). Co do GPU to RX470, wymagana jest minimum seria RX4xx, na RX380 nie chciało mi działać bo ma zbyt niską wersję GCN.
 2. GPU jest potrzebne gdy używa się naprawdę sporych zbiorów danych. Dla mniejszych problemów spokojnie wystarcza CPU, nigdy na GPU nie uczyłem modelu dłużej niż ~30 minut. Zwykle większym problemem jest ilość RAMu w GPU, którego nie ma z uczeniem na CPU. I tak 90% czasu zajmuje preprocesing danych. Na Radeonach tensorflow też działa: https://github.com/ROCmSoftwarePlatform/tensorflow-upstream/blob/develop-upstream/README.ROCm.md . Sam tak używam (w połączeniu z Kerasem). Bardzo proste tak Ale raczej idziemy w kierunku IoT które wysyłają dane na klastry
 3. Podzielam opinię Marka. Używałem tego czujnika w: https://forbot.pl/forum/topic/15995-oczyszczacz-powietrza/ . Nadaje się raczej do pomiarów typu jest czyściej niż było chwilę temu. Dodatkowo kod pisałem w micropythonie gdzie miałem ogromny kłopot z uzyskaniem dokładnych timingów co dodatkowo komplikowało pomiary. Gdybym teraz robił ten sterownik, wziąłbym porządniejszy czujnik (i odpuścił sobie micropythona).
 4. Dodatkowy problem jest taki że cząsteczki wodoru są bardzo małe i wnikają w strukturę krystaliczną zbiornika. Przez to ucieka przez ścianki i powoduje mikropęknięcia w ściankach, przez co muszą być grubsze i przez to cięższe. O samym problemie motoryzacji opartej o wodór polecam ten filmik:
 5. Coś mnie to nie przekonuje. W trakcie suwu sprężania nie ma żadnego niedopalonego węgla (no oprócz jakichś minimalnych resztek). Więc pewnie masz na myśli suw pracy. Idąc dalej: reakcja C+H2O => CO + H2 wymaga dostarczenia energii. To że potem CO i H2 się spalą nie sprawia że w cylindrze pojawi się dodatkowa energia benzyna, olej napędowy, LPG, metan są węglowodorami. Więc w trakcie ich spalania powstaje CO2 i H2O. Dlaczego więc potrzebna jest dodatkowa dawka H2O? Akurat mgła ma niewiele do ilości wody w powietrzu :) Pojawia się po prostu wtedy gdy wilgotność względna zbliża się do 100%, albo temperatura powietrza zbliża się/jest niższa od punktu rosy. Obie definicje oznaczają to samo. Latem punkt rosy (czyli coś co ma wprost liniową zależność z wilgotnością absolutną) bywa przy 20°C, zimą bywa przy 5°C. Więc latem (i wieczorami) w powietrzu jest znacznie więcej pary wodnej. Więc wydaje mi się że ta korelacja z mgłą to jakaś zmiana percepcji.
 6. Możesz zrobić to przez jakiś VPN, postawić VPN na swoim VPS albo próbować robić TCP hole punching (nigdy nie próbowałem). Ja bym wybrał swój VPS i na nim VPN. Jeśli potrzebujesz to mieć miej niż 1 rok to polecam darmowego VPSa na AWS. Jak dłużej to lepiej od razu wybrać OVH czy coś, będzie na pewno taniej niż AWS.
 7. Fun fact: nie każdy jara się motoryzacją Pewnie podobnie mówili ludzie gdy przechodzono z zapłonu rozdzielanego mechanicznie na elektroniczny, z wtrysków mechanicznych na elektroniczne itp. Widocznie nie są zawodowymi kierowcami i traktują samochód jako jedno z wielu narzędzi do osiągania swoich celów.
 8. Po prostu informatyka i przy okazji kształcenie się we własnym zakresie w security. Jest masa materiałów w internecie na ten temat np: https://www.youtube.com/channel/UClcE-kVhqyiHCcjYwcpfj9w/videos
 9. Ja mam sterowanie lampką na biurku przez czujnik APDS 9930. Wykorzystuje tylko czujnik zbliżeniowy - zbliżenie ręki zapala lampkę, kolejne gasi. Bardzo mi się to podoba, nie trzeba szukać pstryczka tylko trzeba machnąć ręką w odpowiednim miejscu.
 10. Za spoilerowanie powinno być 100zł grzywny albo 25 lat wiezienia.
 11. Tak nawiasem tylko powiem że zwykłych kart sim nie można używać w urządzeniach które nie są telefonami/modemami/itp. Używanie ich tam gdzie jest jakaś automatyzacja, jak u Ciebie jest niezgodne z regulaminem i operator może wyciągać z tego konsekwencje. W takich zastosowaniach trzeba używać kart M2M.
 12. Ale opóźnienie będzie już zależne tylko od tych nieautonomicznych aut. A myślę że kwestią czasu będą zakazy wjazdu nieautonomicznych samochodów do miast. Przejściowo z jakimiś przywilejami, podobnie jak teraz mają samochody elektryczne. A tak nawiasem, skoro obecny samochód do SAMOchód, to jak nazwać autonomiczny
×
×
 • Utwórz nowe...