Skocz do zawartości

Harnas

Użytkownicy
 • Zawartość

  834
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  20

Harnas zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 27 czerwca.

Treści użytkownika Harnas zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

240 Mistrz

O Harnas

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 18.12.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Możesz spróbować: Nie wiem co chcesz tam hostować, ale wystawianie urządzeń na świat bez znajomości podstaw security to trochę ryzykowana sprawa. Można to robić, ale warto rozumieć z czym to się wiąże.
 2. No właśnie o tym mówię. W wielu szkołach będzie to problem, a 3 godziny zajęć tygodniowo są obowiązkowe, bo jak nie zapewne trzeba będzie oddać pieniądze. Więc w takich przypadkach te zajęcia będą się odbywać, niekoniecznie w podobającej się uczniom formule. To smutny scenariusz i mam nadzieję że w każdej szkole znajdzie się pasjonat który wyciśnie z tego sprzętu ile się da.
 3. Ale zawsze musi. Jak nie Arduino to nowe tablice, stoły, remont schodów itd. Tutaj bardziej bym rozważał to czy nie chodzi o to aby szkoły miały mniej pieniędzy, czy to przez te wydatki czy przez dociskanie śruby samorządom (obniżki PIT gdzie 50% idzie do samorządów i podwyżki podatków które idą w całości do budżetu centralnego) i były bardziej uzależnione od różnych zewnętrznych czynników. Rok temu okazało się że jest bardzo duża zależność w między tym ile dana gmina otrzymała dodatkowych środków z budżetu centralnego, a tym jakie ugrupowanie polityczne jest tam najbardziej popierane.
 4. Mój błąd. Możesz odnieść się do mojego postu jakbym tam napisał 50A.
 5. Policzyłeś ile strat będzie na tych SSR? Jak chcesz sterować ich mocą? To chyba najmniejszy problem. Przy tych 2x100A będziesz siał tak zakłóceniami że pewnie nie będą działać w okolicy telefony, o ile indukcyjności w kablach nie stworzą z tymi SSR przetwornicy StepUp która je upali. RPi nie ma pamięci ECC, codziennie parę bitów się przestawi. RPi może się np: zawiesić albo włączyć grzałki bez sygnalizowania Karta pamięci też może paść.
 6. Co jak co, ale używanie RPi właśnie przez terminal jest dużo wygodniejsze. Nie wyobrażam sobie na RPi googlować jak obok mam znacznie mocniejszy komputer. Albo googlowania na tym komputerze i przepisywania komend na RPi.
 7. Harnas

  Gdzie zamówić płytkę PCB?

  Jeśli chodzi o programy to ja jestem wapniakiem w tej kwestii i używam Eagle. Jakoś się nauczyłem go 10 lat temu i nie chce mi się uczyć czegoś nowego dla 1 projektu PCB raz na 2 lata. A jeśli chodzi o firmy, kiedyś często zamawiałem z Elecrow i pierwszą rzeczą jaka była to liczyłem ile tym razem przysłali gratisowych sztuk PCB, bo zawsze było więcej. Zamiast 10 przysyłali 12-14 sztuk (może teraz się zmieniło bo od ~3 lat nie zamawiałem od nich). Ostatnio zamówiłem z JLCPCB i troszkę posmutniałem jak okazało się że przysłali równe zamówione 10 sztuk. Jeszcze kiedyś zamawiałem z prototyp
 8. Dyskutowałbym xd Te pojemności są liczone raczej w pikofaradach. Wątpię że na zasilaniu uzbiera się więcej niż 1nF, a to 100x mniej niż zwykły jeden kondensator 100nF.
 9. Daj linka, za taką cenę biorę 1000 od razu, byle z dostawą do końca miesiąca. Większość przesyłek przychodzi bez tej opłaty.
 10. Zgadzam się że I2C tutaj się nie nadaje, natomiast: to zupełna nieprawda. Dane lecą w takt SCL więc tak jak master będzie taktował SCL tak będą się przesyłać dane.
 11. Tak sobie myślę na głos, czy nie byłoby lepiej w domu sobie przekonwertować te książki na pliki audio? Można by użyć dowolnego syntezatora, nie tylko takiego który da radę ruszyć albo jest przepisany na ESP32. A przy okazji temat uruchamiania plików audio na Embedded jest całkiem oklepany.
 12. Pewnie chodzi o to że użyłeś regulatora dostosowanego do samolotów w samochodzie. To normalne że taki regulator ma tylko jeden kierunek obrotów i że przy starcie silnik kręci się prawo/lewo. Do samochodów są zupełnie inne regulatory, zazwyczaj znacznie droższe.
 13. Braki w takich zawodach to raczej ogólna niechęć do pracy fizycznej. A nie tego, że nie ma jak nauczyć się tego typu rzeczy, bo firmy szukają takich pracowników cały czas. Nie jest też tajemnicą, że ogarnięci fachowcy wożą się lepszymi samochodami niż przysłowiowi programiści 15k.
 14. A ja uważam że to był dobry krok, mimo że sam 8 lat temu kończyłem technikum. Niestety system edukacji w Polsce czerpie jeszcze sporo z rzeczywistości jaka była 200 lat temu, gdzie wiedza nie była nigdzie dostępna. Teraz zamiast wpychania rybek, system powinien dawać wędki, a najlepiej pokazywać jak je zdobyć i zachęcać by uczyć się łowić samemu. Teraz świat zmienia się tak szybko, że szkoła musi przystosowywać uczniów do pracy w zawodach które jeszcze nie istnieją, a szkolnictwo zawodowe to w pewnym sensie odwrotność tego.
 15. Sigmoid jest popularny bo swego czas była to pierwsza (więc wówczas jedyna) znana "możliwa" funkcja aktywacji. Później odkryto że nie musi to być sigmoid. https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_approximation_theorem
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.