Skocz do zawartości

Harnas

Użytkownicy
 • Zawartość

  802
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

Harnas wygrał w ostatnim dniu 13 września 2019

Harnas ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

217 Mistrz

O Harnas

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 18.12.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jesteś pewien że chodzi o 500 MB/s czyli 4Gbit/s a nie 500Mbit/s? Akurat 500Mbit/s to prędkość zapisu i odczytu sekwencyjnego zwykłego talerzowego HDD. I wydaje mi się że kupienie RPi 4 CM + mobo + kontroler SATA + zasilacz, kabelki itd wyjdzie drożej, niż złożenie budżetowego komputera na x86 AMD lub Intela czy po prostu kupno fabrycznego NASa.
 2. Prawdopodobnie kabel generuje fale które zagłuszają WIFI. Możesz spróbować zmienić kabel, albo owinąć go innym kablem USB, podłączonym tylko z jednej strony do RPi, tak aby działał jako dodatkowy ekran. To wbrew pozorom bardzo powszechny problem. https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/8f0pi0/external_hard_drive_and_network_problems/ https://www.intel.com.br/content/www/br/pt/products/docs/io/universal-serial-bus/usb3-frequency-interference-paper.html https://apple.stackexchange.com/questions/233409/external-hard-drive-knocks-out-wifi-internet https://discussions.apple.com/thread/250070091 https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/cant-connect-to-wifi-when-hard-drive-plugged-in/61baf370-ffcf-478f-9bcf-c8893c3c86be
 3. Dlaczego postanowiłeś zasilać LEDy z 3.3V zamiast z napięcia przed stabilizatorem?
 4. Ta płytka ma duże elementy, możesz spróbować dolutować kabel USB do odpowiednich pól lutowniczych.
 5. @ethanak można się kłócić przez tydzień czy temu projektowi bliżej do apki z wkompilowanym SQLite czy normalnej webapki. Taki backend to 20 linijek kodu w PHP/Pythonie/JS i przykładów tego w internecie jest masa. Do ogarnięcia w 1-2h. Uczymy się przy okazji dobrych praktyk i poszerzamy horyzonty. A i nie jest projekt na zaliczenia na studiach a coś co ma działać w przedsiębiorstwie , więc warto aby był drobiony porządnie.
 6. @ethanak chciałem jedynie wspomnieć o tym co w dzisiejszych czasach jest uważane za dobre praktyki a co za złe. Jak kto sobie zrobi projekt to już jego wybór.
 7. Kup po prostu nową kieszeń USB na dysk SATA.
 8. Bazy danych były tworzone z myślą aby tylko kod po serwerowej stronie miał do niej dostęp. Zarządzanie uprawnieniami, użytkownikami jest dość prymitywne. Jak jesteś dociekliwy to na pewno znajdziesz masę materiałów na ten temat, np: https://security.stackexchange.com/questions/35898/database-connection-from-front-end Tylko w poradnikach do Arduino/ESP spotykam aby końcówka miała bezpośredni dostęp do bazy. To idealnie wpasowuje się w powiedzenie że "s" w IoT oznacza "security". Co stoi na przeszkodzie aby całość postawić lokalnie? Przecież na jednej maszynie z bazą danych może stać również prosty backend który będzie pośredniczył miedzy urządzeniami a bazą.
 9. Podepnij to pod https://thingspeak.com/ albo innego typu usługę. Możesz też zrobić prosty backend w NodeJS czy Flasku. Łączenie się bezpośrednio z bazą danych mocno odradzam.
 10. @kaworu jakie to były problemy?Ja jedyne jakie miałem to brak wsparcia kart HC w FatFS dołączanym z CubeMX. Musiałem dodać w środku jednego IFa żeby poprawnie adresował bloki bodajże.
 11. U mnie na Kubuntu 18.04 oraz 20.04 nie ma tree.
 12. Jaki jest zasięg tych modułów LT8920 w linii prostej bez przeszkód? Masz GitHuba z plikami tego projektu?
 13. Zmierzam do tego że większość programistów PLC czy robotów w fabrykach nie używa tej całej zaawansowanej wiedzy ze studiów. Jak nie wierzycie to zapytajcie tu: https://www.facebook.com/groups/Aytomatycymogawiecej . To bardziej praca dla technika czy montera (monter to stopień zawodowy uzyskiwany po zawodówce) niż inżyniera. Kto chodził do technikum ten zazwyczaj to rozumie. Dla ogarniętych automatyków itd jest praca. Na przykład modelowanie kotłów, procesów, sterowanie predykcyjne, machine learning, zabawki z Boston Dynamics, SpaceX itd. Natomiast to po prostu trudne i mało kto kończący AiR potrafi takie rzeczy. To oczywiście sprawia że zarobki i warunki pracy są znacznie lepsze niż dla programisty PLC. Według mnie to mechatronika i automatyka jest na tyle blisko że większe znaczenie ma który wydział wybierzesz niż kierunek. A matematyka to po prostu tempo nauki jest kilka większe niż w LO, zobacz sobie eTrapeza albo zajrzyj w sylabus. Generalnie kto chce to zda.
 14. Ta teoria dalej działa i jest używana. SpaceX nie używa sieci neuronowych do sterowania swoimi rakietami https://www.reddit.com/r/spacex/comments/gxb7j1/we_are_the_spacex_software_team_ask_us_anything/ Powiem tak. AIR jest bardzo nieefektywny pod względem ilości włożonej pracy do wyniesionej wiedzy. Jeśli ktoś chce programować PLC i roboty przemysłowe niech po prostu zrobi sobie kilku miesięczny kurs z tego. Wyjdzie znacznie efektywniej pod względem poświęconego czasu. Zabawa z elektroniką/FPGA/5G/5G - elektronika Programowanie embedded/PC - informatyka Zabawa z teorią sterowania, kinematyka czy innymi mocno matematycznymi rzeczami (czyli coś co robi ostatecznie z 5% absolwentów AiR) - AiR
 15. Osobiście uwielbiam używać https://speedcrunch.org/
×
×
 • Utwórz nowe...