Skocz do zawartości

Harnas

Użytkownicy
 • Zawartość

  808
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

Harnas zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 13 września 2019.

Treści użytkownika Harnas zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

224 Mistrz

O Harnas

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 18.12.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wniosek jest taki że warto od razu kłaść skrętkę 8 żyłową - Ethernet, ewentualnie 4 żyłową - telefoniczną. Wtedy zostaje pełna dowolność: PoE 10/100/1000Mb, zasilanie + Ethernet 10/100 M, zasilanie + RS485/CAN etc, sam Ethernet 10/100M (telefoniczna) czy prosty on/off na jednej parze. Nie wiem dokładnie jakie zalety ma Fritz!Box, ale wystawienie przez API urządzeń podłączonych po WIFI bez większego problemu można zrobić na OpenWRT (wystawienie przeparsowaych odpowiedzi dla komend "ubus call hostapd.wlan0 get_clients" i "ubus call hostapd.wlan1 get_clients").
 2. Bardzo dobrze. Nie miałem żadnych problemów tu opisanych, ale działam na Ubuntu. Robiłem jednak tylko prostsze rzeczy, nawet nie uruchamiałem nigdy tam debuggera.
 3. Harnas

  Obiecujące technologie

  Wspomniana została tutaj fotowoltaika. Od kiedy ludzkość potrafi produkować energię elektryczną szuka sposobów na jej magazynowanie. Dużych rozwiązań, potrafiących stabilizować całą sieć nie ma. Niemcy nie są samotną wyspą, są wpięci w europejską sieć. W bezwietrzny wieczór po prostu importują więcej prądu z Francuskich reaktorów, Skandynawskich elektrowni wodnych i mniej eksportują do Czech, przez co Polska nie może od nich tyle importować i importujemy więcej z Ukrainy. Tutaj trzeba patrzeć na cały kontynent. Nawet jeśli będą takie magazyny, to ktoś musi ponieść koszta ich budowy. Racze
 4. Obstawiałbym, że gdy silnik się wyłączy, indukuje napięcie i przez może podwyższone napięcie zasilania bądź brak innych odbiorników, napięcie na liniach zasilania wzrasta tak że upala MOSFETy w sterowniku. Spróbowałbym dolutować jeden lub kilka kondensatorów (łącznie 1000uF) low-ESR na liniach zasilania przy samym sterowniku (może być do kabli) i sprawdził czy dalej to będzie występować.
 5. Trend w którym ludzie kształcą się coraz dłużej jest od dobrych 200 lat. Teraz żeby robić fajne rzeczy coraz częściej jest potrzebny doktorat. Nie wiem jakie studia masz na myśli, ale na moich jak najbardziej była presja czasu i wybieranie kompromisów. A co do dyscyplinarki, to nie słyszałem aby ktoś ja dostał w innym przypadku jak za przyjście do pracy pod wpływem alkoholu. Jeśli pracodawca deleguje pracownikowi zadania których nie potrafi on do końca wykonać (bo tak należy rozumieć ocenę 3) to jest to raczej jego wina niż pracownika. Z resztą się zgadzam.
 6. Może po prostu, gdy dokonuje się zapis to procesor i karta SD pobierają więcej prądu i zakłócają tor analogowy? Ja bym dolutował kondensatory ceramiczne 100nF-1uF na liniach zasilania i zobaczył co wtedy.
 7. Jesteś pewien że chodzi o 500 MB/s czyli 4Gbit/s a nie 500Mbit/s? Akurat 500Mbit/s to prędkość zapisu i odczytu sekwencyjnego zwykłego talerzowego HDD. I wydaje mi się że kupienie RPi 4 CM + mobo + kontroler SATA + zasilacz, kabelki itd wyjdzie drożej, niż złożenie budżetowego komputera na x86 AMD lub Intela czy po prostu kupno fabrycznego NASa.
 8. Prawdopodobnie kabel generuje fale które zagłuszają WIFI. Możesz spróbować zmienić kabel, albo owinąć go innym kablem USB, podłączonym tylko z jednej strony do RPi, tak aby działał jako dodatkowy ekran. To wbrew pozorom bardzo powszechny problem. https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/8f0pi0/external_hard_drive_and_network_problems/ https://www.intel.com.br/content/www/br/pt/products/docs/io/universal-serial-bus/usb3-frequency-interference-paper.html https://apple.stackexchange.com/questions/233409/external-hard-drive-knocks-out-wifi-internet https://discussions.apple.co
 9. Dlaczego postanowiłeś zasilać LEDy z 3.3V zamiast z napięcia przed stabilizatorem?
 10. Ta płytka ma duże elementy, możesz spróbować dolutować kabel USB do odpowiednich pól lutowniczych.
 11. @ethanak można się kłócić przez tydzień czy temu projektowi bliżej do apki z wkompilowanym SQLite czy normalnej webapki. Taki backend to 20 linijek kodu w PHP/Pythonie/JS i przykładów tego w internecie jest masa. Do ogarnięcia w 1-2h. Uczymy się przy okazji dobrych praktyk i poszerzamy horyzonty. A i nie jest projekt na zaliczenia na studiach a coś co ma działać w przedsiębiorstwie , więc warto aby był drobiony porządnie.
 12. @ethanak chciałem jedynie wspomnieć o tym co w dzisiejszych czasach jest uważane za dobre praktyki a co za złe. Jak kto sobie zrobi projekt to już jego wybór.
 13. Kup po prostu nową kieszeń USB na dysk SATA.
 14. Bazy danych były tworzone z myślą aby tylko kod po serwerowej stronie miał do niej dostęp. Zarządzanie uprawnieniami, użytkownikami jest dość prymitywne. Jak jesteś dociekliwy to na pewno znajdziesz masę materiałów na ten temat, np: https://security.stackexchange.com/questions/35898/database-connection-from-front-end Tylko w poradnikach do Arduino/ESP spotykam aby końcówka miała bezpośredni dostęp do bazy. To idealnie wpasowuje się w powiedzenie że "s" w IoT oznacza "security". Co stoi na przeszkodzie aby całość postawić lokalnie? Przecież na jednej maszynie z bazą danych może sta
 15. Podepnij to pod https://thingspeak.com/ albo innego typu usługę. Możesz też zrobić prosty backend w NodeJS czy Flasku. Łączenie się bezpośrednio z bazą danych mocno odradzam.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.