Skocz do zawartości

Harnas

Użytkownicy
 • Zawartość

  851
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  20

Harnas zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 27 czerwca.

Treści użytkownika Harnas zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

247 Mistrz

O Harnas

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 18.12.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Harnas

  I2c wzmocnienie sygnału

  Generalnie ciężko będzie to wzmocnić. Piny I2C są OD więc ładowanie pojemności przewodu z 0->1 odbywa się przez sporą rezystancję. Plus oba sygnały muszą iść synchronicznie wobec siebie. Możesz spróbować zmniejszyć prędkość transmisji do np: 1kHz i może będzie git. A jak nie to RS485 jak polecali koledzy wyżej.
 2. Harnas

  Inteligentny dom jaki sprzęt

  To jak widzisz taki system? Przede wszystkim po jaki medium łączność i w jaki sposób będzie to całe zaprogramowane.
 3. Harnas

  Inteligentny dom jaki sprzęt

  W tym że trzeba będzie programować/konfigurować każde urządzenie z osobna.
 4. Harnas

  Inteligentny dom jaki sprzęt

  Jak sobie wyobrażasz postawienie i utrzymanie takiego systemu?
 5. Harnas

  Inteligentny dom jaki sprzęt

  Ja bym widział położyć do każdej "końcówki" typu lampa kabel ethernet bo ma 8 żył, jakiś tańszy CAT5. Plus 230V osobno. No i wtedy można zrobić sterowanie na milion sposobów, można użyć tylko 2 żył do zasilenia cewki przekaźnika, można tam dać dowolną magistralę (nawet ethernet 100mbit) + zasilanie, co do danej rzeczy będzie lepsze. A co do magistrali to osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z RS485, bardzo prosta, tania. A że to zwykły UART, to łatwo zrobić w procesorze wyjście programowe, więc można wziąć jeden procesor np: większy STM32 i na nim zrobić "bramkę" z dziesiątką wyjść RS485.
 6. Harnas

  Książki o STM32 i bibliotekach HAL

  Możesz sprawdzić LL albo libopencm3. Powinny zająć mniej pamięci.
 7. Harnas

  Headcrab

  Daj linka. Bo szukałem w google i jedyne newsy jakie znalazłem to sprzed 1.5 roku o chwilowym i tylko o 50% ograniczeniu produkcji.
 8. Spróbuj złączyć tą fazę z N rezystorem 10K. Albo zmierz te napięcie klasycznym miernikiem wskazówkowym. Zauważysz że tej energii jest naprawdę niewiele, i to co widzisz wynika z bardzo dobrej charakterystyki wejściowej współczesnych mierników.
 9. Webapka w nodejs albo flasku i skrót do niej na pulpicie Androida.
 10. Harnas

  Headcrab

  @Leoneq ja bym zrobił to tak że byłby jeden główny "mózg" i 2 identyczne moduły sterujące serwami (też zrobione na stm32). Wydaje mi się że będzie łatwiej zaprojektować tak PCB niż jedną ogromną i będzie to bardziej elastyczne.
 11. Harnas

  Solar tracker

  Ja bym nie używał żadnych czujników światła. Pozycję słońca można wyznaczyć znając aktualny czas i współrzędne geograficzne. Współrzędne można ustawić raz + zegar RTC albo użyć modułu GPS gdzie mamy to wszystko na bieżąco na tacy. Takie coś będzie najdokładniejsze i nie nie ma ryzyka że układ zacznie świrować bo coś zasłoniło czujnik.
 12. Kondensatory tantalowe mają na obudowie kreskę na dodatniej elektrodzie. Możliwe że jeden lub oba są wlutowane na odwrót. Dlatego wybuchają, a z mojego doświadczenia, przy takiej polaryzacji zachowują się jak "zwarcie" stąd też możliwe to co mówisz o zwarciu GND - OUT.
 13. WIFI to nie telewizja. Mocny nadajnik nic nie da. Anteny kierunkowe się nadadzą. 50m to wtedy żaden problem. Oczywiście u sąsiada osobny router dla jego urządzeń. Przy czym, w Polsce takie udostępnianie łącza jest nielegalne, plus na Tobie będzie spoczywać odpowiedzialność jeśli sąsiad używając tego łącza złamie jakieś przepisy.
 14. Może zamiast bezpiecznika użyć DS18B20 i dane zapisywać do wbudowanego w nie EEPROMa? Tanie, wielorazowego użytku i nie wymaga specjalnego obwodu do przepalania. Można użyć parasite power wtedy będą potrzebne tylko 2 styki.
 15. @_LM_ filtr do oczyszczaczy Xiaomi, konkretnie ten z wkładem z węgla aktywnego.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.