Skocz do zawartości

tomecki

Nowy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez tomecki

 1. Żmudna praca. Dziwne, że nie skorzystali z gotowych mikroprocesorów np. stm.
 2. chętnie się pobawię tym mikrokontrolerem Cena atrakcyjniejsza od PyBoard Micropython z Ali.
 3. tomecki

  Obiecujące technologie

  tylko ten program był trochę niedopracowany
 4. tomecki

  Obiecujące technologie

  obejrzyj kanał Electroboom. Kręci filmy dot. właśnie takich perpetum mobile. Wyjaśni Tobie, że to nie jest możliwe.
 5. tomecki

  Obiecujące technologie

  Problem który opisujesz rozwiązuje się za pomocą dobrego programu do harmonogramowania. Nie potrzeba wykonywać specjalistycznych prac cybernetycznych.
 6. tomecki

  Obiecujące technologie

  sztuczna inteligencja prawdopodobnie nie powstanie. Jest to ślepy zaułek. Zbyt dużo operacji i czasu, aby wykonać podstawowe obliczenia. Uważam, że logiczniejsze jest ulepszanie organizmów np. specjalne implanty usprawniające życie i przyśpieszające np. naukę, reakcję. Prędzej powstaną bioroboty niż sztuczna inteligencja (już są xenoboty).
 7. maksymalny prąd jaki można bezpiecznie pobierać z arduino to 25 mA. Ten silnik pobiera 100 mA. To jest proszenie się o kłopoty.
 8. Czytałem gdzieś w jakiejś książce, ale na poniższym forum też tak się programiści wypowiadają. Wg mnie na kursie forbot nie powinno wskazówek dot. używania break. "The reason this is seen as 'dirty', is that in some instances (if condition is satisfied on the first run), the last part of the while loop (after your IF statement) will not be executed. This can cause errors/faults in some executions, that are hard to spot during debugging." "In functional programming using break is dirty because it complicatres reading the program if the body of cycle is quite large. Thought as for me
 9. wychodzenie z pętli w taki sposób jest źle postrzegane przez programistów. Uważa się to za błąd w programowaniu.
 10. tomecki

  Model współpracy robotów mobilnych

  Temat rzeka. Komunikacja najczęściej dotyczy przekazywania informacji. Komunikacja pomiędzy robotami może polegać na przekazywaniu informacji dot. wskazań pomiarów, położenia itd. Może to być też komunikacja niezależna od siebie pozwalająca działać indywidualnie. Polecam film:
 11. tomecki

  Nauka języka C w 2020/21

  nauczyć się jest zawsze warto. Mikrokontrolery PIC są programowane w C. Czytanie książek informatycznych w pdf ma swoje zalety. I tak będziesz przed komputerem aby coś zaprogramować. Możesz użyć drugiego monitora lub podzielić ekran. język C++ jest językiem obiektowym. Jest to zupełnie inne podejście od języka C.
 12. Najważniejszym narzędziem programisty jest dobre IDE.
 13. git przydaje się często. Przy pisaniu programów jest nieoceniony. Nawet w pisaniu prac dyplomowych jest bardzo ważny.
 14. tomecki

  ATMEGA jako sterownik PLC

  pomysł nie jest nowy: https://www.amazon.com/Building-Arduino-PLCs-techniques-Arduino-based/dp/1484226313
 15. na allegro można dostać wiele wentylatorów, które ciągną tak samo jak wentylator okapowy.
 16. W opracowaniu microchip dot. podłączania urządzeń do mikrokontrolera zalecono podłączać buzzer przez tranzystor oraz dodać diodę zabezpieczającą na buzzerze ze względu na prąd wsteczny.
 17. Jeżeli tak Ci się spieszy, to kup ze strony DE. Możliwe, że botland nie przewidział tak dużego zainteresowania tym produktem.
 18. Przepraszam, ale nieprecyzyjnie ująłem temat przelotek. Bardziej mi chodziło o metalizację otworów. Wobec czego odpadają większe "przelotki".
 19. słyszałem, że kalafonia jest obojętna dla miedzi. Topniki należy zmywać.
 20. czytałem ten wątek, ale nie było wyjaśnione czy jest jakiś sposób na proste wykonanie jakimś narzędziem. Myślałem o nitownicy, ale nie ma takich do tak małych - 1 mm
 21. W jaki sposób wykonać przelotki domowymi sposobami? Czy można użyć do tego jakiegoś narzędzia np. nitownicy lub dobijaka?
 22. Czy wykonywanie soldermaski w domowych warunkach ma sens? Czy nie wystarczy warstwa kalafonii? Ona też jest ochroną przed środowiskiem zewnętrznym. wykonanie soldermaski najszybciej zrobisz metodą fotochemiczną za pomocą specjalnej folii - dry film
 23. tomecki

  Co wybrać po Arduino?

  FPGA nie polecasz?
 24. tomecki

  Domowy rozpylacz

  są dostępne zraszacze do roślin za grosze. Tam należy szukać tego typu końcówek.
 25. tomecki

  Co wybrać po Arduino?

  Na uczelniach często siedzą teoretycy, którzy są oderwani od rzeczywistości. W swojej praktyce zawodowej porównując rzeczywistość do tej "wiedzy" przekazanej na uczelni jest duża różnica.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.