Skocz do zawartości

hrober

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O hrober

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 14.09.2002

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Języki programowania
  C, C++, C#, pyton
 • Zainteresowania
  Robotyka, Programowanie,
 1. @Gieneq Masz rację. Dobrałem akurat ten ponieważ wszystkie sterowniki z wyższym natężeniem są znacznie droższe. Dobry pomysł z tym dostosowaniem prędkości. Myślisz o jakimś układzie do pomiaru napięcia czy ręczne wprowadzanie wartości z multimetru co kilkanaście prób?
 2. @Gieneq Niestety nie mam tych silników fizycznie. Sugeruję się dokumentacją. Silniki jednak postaram się zasilać na te 12V (10 * 1.2V szeregowo akumulatorki aa) TB6612FNG - ten ma ciągły prąd na poziomie 1.2A i szytowy 3.4 A powinno wystarczyć dla silnika który w momencie zatrzymania pobiera niecałe 1.2 A. (Tak sądzę)
 3. @Treker (mogę Pana tak pingować?) Czy ten sterownik da radę?TB6612FG lub ten TB6612FNG ( ten drugi lepszy? ) Silniki w szczytowym poborze prądu pobierają 1,2 A, a sterownik ciągle puszcza 1A, nie będzie z tym problemu? (Nie znalazłem żadnego ciekawego i w sensownej cenie sterownik DRV) Zawsze używałem akumulatorków, może jest trochę problem z ładowaniem, ale boję się uszkodzić takiego lipo + do niego trzeba jeszcze ładowarkę dokupić Jak jest ta główna zaleta LiPo? A może zmienię nastawienie.
 4. @Treker Urzyję silników mt90 https://abc-rc.pl/product-pol-7769-Silnik-MT90-z-przekladnia-silnik-DC-12V-120obr-min.html I sterownika TB6612FG https://botland.com.pl/pl/sterowniki-silnikow-moduly/32-pololu-tb6612fng-dwukanalowy-sterownik-silnikow-135v1a.html Czy to dobry wybór? Zasilenie tego z 10 akumulatorków aa 2200mph 1.2v spiętych szeregowo to dobry pomysł?
 5. @Treker W dalszym ciągu nie jestem w stanie znaleźć żadnego silnika spełniające moje oczekiwania. Wszystkie silniki kosztują 75zł szt. w górę, trochę dużo. Albo źle tego szukam. Najlepsze co znalazłem to: https://abc-rc.pl/product-pol-9255-Mini-silnik-szczotkowy-GA12-N20-300RPM-3-6V-z-przekladnia.html przy czym ten silnik według opisu toleruje napięcie 1-6V, nie będzie problemu jeśli będzie używany przy 9V ? Zakładając że mam 2 silniki 9V które maksymalny prąd jaki pobierają nie przekracza 2A to jaki sterownik by Pan polecił.
 6. Dzięki za link do strony, wygląda obiecująco. Masz jakiś konkretny model na myśli / polecisz jakiś jeśli chodzi o sterownik silników? Jesteś pewien że na niewielkim dystansie żyroskop zawiedzie? Nkoderów również zamierzam użyć, a Żyroskopem(a raczej układem który liczy obrót bez pomocy arduino) chciałem zniwelować ewentualne poślizgi. @Treker Dodatkowe pytanie, na stronach podaje się maksymalny moment obrotowy silnika i obroty bez obciążenia. Jak mogę z tego wywnioskować, jaki będą obroty pod danym obciążeniem?
 7. Witam, Staram się zbudować robota do zawodów w konkurecji "Bear rescue" i natrafiłem na pewien problem. Do tej pory używałem silników i klocków z zestawów lego technic, ale teraz chciałbym zamienić owe silniki na coś mocniejszego. Roboty były sterowane przez Arduino z customowym nadajnikiem podczerwieni, który imitował pilota którym oryginalnie były sterowane silniki z zestawu lego. Konkretnie były to 2 silniki Lego technic XL, używane jako silniki jezdne. Konkurencja polega na zbudowaniu i zaprogramowani robota który autonomicznie lub zdalnie sterowny, przejedzie prosty labirynt, zlokalizuje pluszowego misia(10-30cm wysokości) oraz przywiezienia go do bazy. Oczywiście w jak najkrótszym czasie. Aktualny robot wykonuje zadanie autonomicznie w czasie 43 sekund, a chciałbym uzyskać poniżej 30. Moja dotychczasowa konstrukcja na zawodach w Krakowie: Specyfikacja aktualnie używanych silników (wedle mojej wiedzy mogę się mylić ) Moment obrotowy bez obciążenia: 14 Ncm Moment obrotowy bez obciążenia: 40 Ncm Napięcie: 9 V Moment obrotowy: 220 RPM Prąd bez obciążenia: 0,5 A Prąd zatrzymania: 1,8 A Promień koła: 3 cm Potrzebuję silników o: napięciu 6-12 V najlepiej 9 V, tej samej lub większej mocy niż wspomniane podobnej prędkości obrotowej(jestem w stanie dorobić przełożenie) poborze prądu znośnym(max 2A) dla L298N którego mam zamiar użyć Cenie do 70 zł (wiadome im mniej tym lepiej) Myślałem nad silnikami z kilku wariantów, ale nie jestem przekonany. Mały: https://abc-rc.pl/product-pol-9255-Mini-silnik-szczotkowy-GA12-N20-300RPM-3-6V-z-przekladnia.html Średni: https://abc-rc.pl/product-pol-9995-Silnik-MT244-z-przekladnia-6V-130RPM-Dl-52mm.html Duży: https://abc-rc.pl/product-pol-7769-Silnik-MT90-z-przekladnia-silnik-DC-12V-120obr-min.html Wybrane silnik przerobię tak by można było ich łatwo używać wraz z klockami technic. (Konstrukcje mechaniczne i szkielet robota z lego moim zdaniem jest naprawdę dobra i sprawdza się) Mam zamiar dodatkowo poprawić dokładność obrotu, pobierając informację z żyroskopu MPU-6050 /GY-521 i poprawiać obroty silników by zachować założony tor. Dodatkowe funkcje robota (lokalizacja i chwytanie obiektu) zrealizuję za pomocą serw i odpowiedniego programu. Jeszcze nic nie zamówiłem ponieważ chcę być pewien że dokonuję dobrego wyboru. Proszę o wskazówki, opinię i linki do szukanych podzespołów. Z góry dziękuję
×
×
 • Utwórz nowe...