Skocz do zawartości

Cydek

Użytkownicy
 • Zawartość

  88
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

29 Bardzo dobra

O Cydek

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Programuję w
  C#
 • Moje zainteresowania:
  Programowanie, elektronika, kostka rubika, rower

Ostatnio na profilu byli

1 173 wyświetleń profilu
 1. Albo hakuje NASA CSS'em
 2. Cydek

  Arduino - nie działa blink

  Może głupie pytanie, ale czy na pewno wgrałeś program? Albo czy podpiąłeś przewody do odpowiednich pinów.
 3. Zawsze jestem pełen podziwu dla Twoich postów. Ja trochę inaczej zrozumiałem pytania. Ja bardzo polecam kanał na YT "Fizyka od podstaw" i oczywiście "RS elektronika" (tak Reduktor Szumu też ma filmiki o podstawach jakby ktoś nie wiedział)
 4. Pytanie z początku postu: Pomijając wszystkie straty "po drodze" to oczywiście, że bateria o pojemność 900 mAh (mili ampero godzin) będzie mogła zasilić układ pobierający 9mA przez 100h, bo 900mAh/9mA [mA x h / mA (mA się skróci) ] = 100h. 1. Prąd właśnie jest zużywany na rezystorze i jest przemieniany w energię cieplną. Sytuacja była dokładnie opisana w którymś kursie. Dioda LED "jest zachłannym elementem" i chciałaby jak najwięcej tego prądu pobrać. Dlatego dajemy rezystor który weźmie na siebie ten prąd który dioda "ciągnie" z baterii i przemienia go w energię cieplną. 2. Zu
 5. Ah... Jak dobrze, że ludzie stworzyli coś takiego jak YouTube, Google itp. Naprawdę jest tego tak dużo, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "sterownik serw" i gwarantuje ci, że po mniej niż 2 minutach szukania znajdziesz coś dla siebie
 6. Ja cały czas byłem pewny, że mówimy o zwykłych bipolarach. W "międzyczasie" zrozumiałem też swój błąd popełniany do tej pory (chodziło o ten brak rezystora przy bazie)
 7. W końcu nie wiem o co chodzi. Bez TRANZYSTORÓW nie działałoby na 100000%, bo na nich się opiera cały układ. Rezystory ograniczają prąd pobierany z Arduino, więc warto je dać. (mój błąd, że nie dawałem, bo dopiero teraz zrozumiałem, że wisiałem na włosku ). EDIT : Pamiętaj, że tranzystory to nie to samo co rezystory.
 8. Lepiej mieć margines. Pamiętaj, aby dobierać elementy pod względem "kompatybilności" z układem, który chcesz zbudować, a nie pod względem ceny Co do samych rezystorów, to nigdy ich w połączeniu z tranzystorami nie używałem (mistrzowie forum mogą mnie za to zabić więc ciiiii)
 9. Nie, w żadnym wypadku. Jeżeli podłączysz tranzystor (nawet taki potężny) do wyjścia PWM, to będzie się on otwierał i zamykał bardzo szybko. To tak jakbyś ustawiał ten stan niski i wysoki kilkadziesiąt razy na sekundę (czyli sygnał PWM).
 10. Wychylenie serwa o określony kąt nie ma totalnie sensu. Pomyśl tylko jak miałoby to wyglądać. Oczywiście, że kąt odchylenia serwa jest zależny od wychylenia drążka. Rozwiązanie, które podałeś w punkcie 2, tak jak napisałem wyżej, kompletnie nie ma sensu.
 11. ROK?! Przez rok mógłbyś poczytać i zbudować co najmniej jakiegoś potężnego mecha, a nie samochodzik z ramieniem na małych serwach po 10 złotych każde (oczywiście jeżeli robot ma być w pełni autonomiczny to trochę więcej czasu, ale nie rok). Co do materiałów, możesz znaleźć w internecie informacje na każdy temat. Ja bym na początku zaplanował sobie samą budowę. Jeżeli nie wiedziałbym, jak mam rozwiązać jakiś problem, zapytałbym wujka "gugiela". Moim zdaniem siedzenie przez rok na tyłku i czytanie artykułów o "samochodziku z ramieniem na serwach" nie ma najmniejszego sensu
 12. Cydek

  Arduino diody rgb

  Jeżeli chcesz podłączać diodę bezpośredni do pinu to tak. Jeżeli jednak nie chcesz robić tego bezpośrednio możesz podpiąć ich bardzo dużo (chodzi mi o podłączenie przez tranzystor lub MOSFET)
 13. Wow! Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi. Dziękuję wszystkim za rady i źródła i zabieram się do roboty.
 14. Skoro chcesz dostać 6V na kanale, to musisz podać te 6V na pin zasilający silniki. Mogę prosić o usunięcie posta? Napisałem to w tym samym momencie co @Treker
 15. O dzięki za odpowiedzi. Widzę, że wiele nauki przede mną, ale niczego się nie nauczę siedząc na czterech literach, więc zabieram się do nauki. Pozdrawiam Maciek
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.