Skocz do zawartości

Arek-

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O Arek-

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Arek-

  Migacz na bazie Arduino Uno

  Ogólnie to jest projekt pojazu rc i to działa tak, że pilot wysyła jakieś wartości do uno i to arduino w pojeździe wysyła sygnały do sterownika silników. I chcę żeby po załączeniu przełącznika w pilocie i przesłaniu jakiejś cyfry załączyła się funkcja migania. Wszystko dookoła mam tylko chcę, aby stany na dwóch wyjściach zmieniały wartość na przeciwne po określonym czasie, czyli np. pin7- HIGH, pin8-LOW i pin7-LOW, pin-8-HIGH.
 2. Witam. Mam pewien problem. Nie zagłębiając się za bardzo w projekt, mam płytkę Arduino Uno z modułem NRF24L01(na pinach 9, 10, 11, 12, 13) oraz sterownik silników L298N(na pinach 2, 3, 4 ,5) i chciałbym wykonać funkcję migacza, w taki sposób by stany pinów np. 8 i 7 zmieniały się na przemienne używając funkcji millis by nie zatrzymywać całkiem uC. Przerabiałem kurs forbot i ogarnąłem mniej więcej funkcję millis(), ale nie wiem jak zrobić takie miganie na przemian, bo miganie dwóch diod z różną częstotliwością to znam, ale żeby migała raz jedna, a raz druga to nie mam pojęcia. Dziękuje za
 3. Wgrywam na Atmega328P, kabelki sprawdzone po kilka razy. Wzoruje się na tym schemacie: Dodatkowo mam "Programator: Arduino as ISP". Dodam, że podstawkę do programowania sam polutowałem i sprawdziłem multimetrem.
 4. Witam, przy wypalaniu bootloadera pojawił mi się taki komunikat: avrdude: Yikes! Invalid device signature Double check connections and try again, or use -F to override this check. Wie ktoś co może być nie tak i jak to naprawić?
 5. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @Elvis dokładnie tak jak mówisz, chodziło mi o szybkie przetestowanie układu czy jest komunikacja z tym scalakiem. @RFM polutowałem układ, zobaczymy czy dioda zacznie świecić. Dziękuje wam wszystkim za pomoc, nie wiecie jak bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem, że dioda zaczęła mrugać, czas najwyższy wywalić stykówkę do kosza, zacznę lutować normalnie na płytkach jak to @RFM robi z tym PCFem już dobre kilka miesięcy męczyłem się i nie tak dawno wróciłem do tego tematu i w końcu zatrybiło jeszcze raz dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc!!
 6. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @atMegaTona już wiem czemu się grzał,s tyki w płytce nie dobrze kontaktowały i masa PCFa wisiała w powietrzu i jakiś prąd przepływał od Vcc przez piny adresowe do masy zasilania. Ten problem rozwiązany. Z tym, że teraz dioda nie chce mrugać, miernikiem sprawdzałem czy jakieś napięcie pojawia się na tym pinie i nic. Dołączam sketcha w razie czego. #include <Wire.h> #include <PCF8574.h> PCF8574 expander; void setup() { expander.begin(0x20); expander.pinMode(4, OUTPUT); } void loop() { expander.digitalWrite(4, LOW); delay(100); expander.digitalWrite(4, HIGH); delay(
 7. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  Jest dobrze zrobione? Dałem wszędzie rezystory 1kΩ bo najwygodniej mi było ich użyć. Na linie SDA i SCL po dwa rezystory 10kΩ połączone równolegle. Układ nie grzeje się ale i dioda nie mruga.
 8. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @atMegaTona podpiąłem do masy piny A0-A2 przez rezystory 1kΩ i linie SDA i SCL do Vcc przez rezystory 5kΩ i układ nie grzeje się.
 9. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @Gieneq podłączenie na pająka nic nie pomogło, ani nie grzeje się, a ni nie działa ten scalak(doda nie miga) @atMegaTona jak duże dać rezystory do interfejsu i jakie rezystory do pinów adresowych?
 10. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @RFM aj, przepraszam, faktycznie nie pisałeś, coś mi się pomieszało. @Gieneq mam właśnie ściągniętą tą taśmę, ja nie widzę nic co mogło by powodować zwarcia, mogę wstawić zdjęcie jej. Spróbuje polutować na pająka, zobaczymy czy będzie działać normalnie.
 11. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @Gieneq zrobiłem coś takiego i nie grzeje się
 12. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @RFM Tak jak pisałeś, 10kΩ. Na zdjęciu, po prawej stronie jest czarny kabelek, nie zmieścił się w kadrze.
 13. Arek-

  Problem z PCF8574 grzeje się

  @Gieneq Sprawdziłem i nigdzie nie ma zwarć, niby wszystko jest dobrze. @RFM Dodałem te rezystory podciągające. Jaki dodać kondensator?
 14. Witam, ma problem z tytułowym scalakiem, a mianowicie podczas montowania układu testowego(mruganie diody LED) na płytce stykowej, przy podłączaniu pinów adresowych do masy następuje zwarcie i układ bardzo grzeje się. Myślałem że to wina konkretnego scalaka po czym kupiłem 3 kolejne scalaki i dalej ten sam problem występuje. Próbowałem później pierwsze podłączyć te piny adresowe lecz przy podłączaniu zasilania następowało zwarcie i scalak grzał się. Sprawdzałem po kilkanaście razy, czy aby na pewno dobrze wszystko podłączyłem, czy nie ma gdzieś zwarć na stykówce, wszystko dobrze było, więc gdzi
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.