Skocz do zawartości

unlivingbike

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O unlivingbike

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sprawdziłam ciągłość przewodu i wszystko jest okej, zaraz sprawdzę na 8 bit
 2. Nie mam jak inaczej zrobić tych zdjęć bo i tak nie będzie nic widać. Robię identycznie jak ze schematem i niestety nie działa
 3. Mam osobno UNO, osobno wyświetlacz i przylutowane kable do wyświetlacza z UNO. Nie jest to pierwsza rzecz jaką robię na Arduino i jest to po prostu ostatnia część większego projektu, która ma coś wyświetlać. Zostawiłam sobie banalna rzecz na sam koniec nie myśląc że to może nie działać. Może moglibyście mi napisać jak dokładnie powinnam przylutowac kable bo może coś źle zrozumiałam/ o czymś zapomniałam?
 4. Późno było i jedno pisałam drugie myślałam, oczywiście chodziło o potencjometr. A jeśli chodzi o połączenie to jest ono zgodne z programem oraz RW podłączam do masy. Czy coś jeszcze powinnam połączyć?
 5. Mam potencjometr, jak nim kręcę to albo nie wyświetla się nic, albo czarne prostokąty
 6. Witam, Mam problem z wyświetlaczem LCD wgrywanym na Arduino UNO. Nie wyświetla on nic poza prostokątami. Połączenie jest na pewno dobre, sprawdzałam je niejednokrotnie (RS do 12, EN do 11, RW do GND itd zgodnie z programem). Wgrywam taki program: #include <LiquidCrystal.h> //Dołączenie bilbioteki const int rs = 12, en = 11, d4 = 5, d5 = 4, d6 = 3, d7 =2; LiquidCrystal lcd(rs, en, d4, d5, d6, d7); //Informacja o podłączeniu nowego wyświetlacz void setup() { lcd.begin(16, 2); //Deklaracja typu lcd.setCursor(0, 0); //Ustawienie kursora lcd.print("Kurs Arduino"); //Wyświetlenie tekstu lcd.setCursor(0, 1); //Ustawienie kursora lcd.print("Wyswietlacz"); //Wyświetlenie tekstu } void loop() { } Niestety napisy nie pojawiają się. Bardzo prosze o pomoc
 7. Witam, mam problem z przesłaniem programu do ESP8266. Podłączam je do Arduino UNO w sposób taki jak na załączonym obrazku. Mam taki problem ze ESP nie świeci się wcale gdy odłącze GPIO2 od GND. Gdy dioda sygnalizuje podłączenie do zasilania to program nie wgrywa się. Nazwę błędu rowniez załączam w obrazu. Bardzo proszę o pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...