Skocz do zawartości

FilipK

Nowy
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez FilipK

 1. @ethanak Bardzo ciekawy pomysł! Filmik z kotem naprawdę mnie rozśmieszył. Teraz nie trzeba machać rękami żeby zabawić kota. Wystarczy po prostu zrobić LASERFLY. YaY!
 2. @Treker Zgadzam się! W porównaniu do takiego dzieła to mnie nie powinno tu być. -_-
 3. Wiem że to możenie o elektronice, ale mam nadzieję, że moderator zaakceptuje ten post. Pozdrawiam wszystkich z okazji nowego roku! Fajnego początku i jak najmniej spalonych diód! Udanych projektów! (Przepraszam jeśli ten post przeszkadza komuś w szukaniu informacji)
 4. Kiedy pracowałem nad kolejnym układem z diodą RGB po prostu spaliłem ją! Na szczęście mam jeszcze 3. To układ z płytką ARDUINO UNO, który powoduje że dioda RGB świeci się na wszystkie kolory (żółty,zielony,niebieski,czerwony itd.) po kolei! (co 0.5 sekundy). Już dziś to skończę! Pozdrawiam...
 5. Nie wiem czy pamiętacie, ale na pewno jakiś czas temu wstawiłem post na temat mojego układu z diodą RGB. Jeśli ktoś nie czytał to zapraszam. Dodałem teraz opprniki: 320 i 10 000 omów. Dzięki temu mogę zaświecić np: na zielono mocniej lub słabiej. Umożliwiło mi to robienie jeszcze większej ilości kombinacji. Pozdrawiam!
 6. Ok, słyszałem o Pythonie w Minecraftcie, ale Arduino? To znaczy... świetny pomysł, sam bym na to ie wpadł! W skrócie świetne! Pozdro.
 7. Siemka! Dioda RGB jest moim ulubionym elementem elektronicznym! Uwielbiam robić z nią układy. Zbudowałem układ, który pozwala zaświecić kolory: zielony, niebieski, czerwony, różowy, żółty i biały. Każdy z przycisków TACT SWITCH zaświeca diodę na inny kolor. Pierwszy na niebiesko, następny na zielono, zaś ostatni na czerwono. Lecz po wciśnięcu np; dwóch ostatnich przycisków świeci się na żółto. Chciałem zamiast przycisków wstawić potencjometry, ale mam tylko jeden. Wczoraj dostałem układ czasowy (chyba kompaktor), wyświetlacz ledowy niebieski, dwa worki diód; w jednym czerwone, żółte i zielone, a w drugim same niebieskie, oraz właśnie diodę RGB. Mam teraz aż 64 diody!
 8. Cześć! Mam problem z portem szeregowym. Kiedy próbuję zgrać program wyświetla mi się, że nie wybrano portu szeregowego. W ARDUINO BLOCKS jest odrobinę inaczej - nie mogę wybrać nawet tego portu.. Błagam, niech ktoś mi pomoże...
 9. Witam! Nie wiem co to za część znajdująca się na obrazku powyżej. Znalazłem ją w woreczku z kondensatorami. Może to jakiś stabilizator? Jakby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny.
 10. WOOOOW! Wygląda naprawdę... EPICKO! Ile czasu to robiłeś? Po prostu brak słów O:
 11. Jestem w to tak słaby i potrzebuję pomocy. Nic nie umiem zrobić. Proszę doradźcie mi coś!!!
 12. Z takim czymś zapoznałem się na zajęciach nauki programowania i elektroniki i 06.12.2019 dostałem na mikołajki mój pierwszy taki zestaw. Moją pierwszym samodzielnym układem był szereg diód, które zaświecały się po kolei: najpierw niebieska, potem zielona, żółta i na końcu czerwona. Pulsowały po kolei co 0,5 sekundy. Potem spaliłem niebieską... I przez przypadek wyrwałem katodę zielonej diodzie D: Mam co prawda jeszcze 3, czy 4 żółte, ale niebieska była jedna :P Ale uczę się szybko... Dopiero dzisiaj dowiedziałem się o tym forum itd. Jeśli da się tu jakoś komentować, bo sam nie wiem czy to komentarz, czy wpis, ale jeśli da się tu komentować to podzielcie się ze mną swoimi pierwszymi projektami :D Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...