Skocz do zawartości

woskod

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O woskod

 • Ranga
  2/10
 1. Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem wykorzystać tylko ESP8266 ponieważ ma wszystko. Potrzebny mi będzie jeszcze programator USB-UART oraz konwenter poziomów logicznych. Rozumiem że tą płytkę można tak samo programować jak Arduino. Tak? Taki sam kod?
 2. Witam serdecznie, Zamierzam stworzyć projekt, jednak na początku chce dowiedzieć się co mi będzie potrzebne. Powiedzmy że to będzie wyglądać tak: Telefon z aplikacją blink wysyła sygnał po przez domowy router wifi do Arduino i te, ma dać sygnał na pin. Ma to również działać w drugą stronę czyli od Arduino do telefonu. Czy do Arduino Uno lepiej wykorzystać jakiś układ oparty na ESP8266 którego zadaniem będzie tylko komunikacja z routerem i przekazywanie danych do Arduino czy jakiegoś shielda? Co będzie łatwiejsze w podłączeniu i programowaniu?
 3. Witam, Zaciekawiony ostatnim wpisem na forum na temat lampki sterowanej gestami, postanowiłem, że ja również wykonam taki projekt. Niestety ze względu na brak niektórych komponentów, mój projekt wyglądać będzie trochę inaczej. I napotkałem następujący problem: Czujnik HC-SR04 co pół sekundy wykonuję pomiar. Gdy odległość będzie mniejsza od 30cm, arduino ma dać prąd na odpowiednim wyjściu, i włączyć przekaźnik. Następnie ma czekać znowu na na mniej niż 30 cm i go wyłączyć. I nie wiem w jaki sposób to zrobić. Napsałem kod, używając if ale gdy odległość wynosi mniej niż 30 zapalają się, i za chwilę gasną. Podpowiedzcie, jak należy to zrobić?
 4. @Treker O piny RS, RW, i E. Wspomniano tam o rejestrze. Do czego on dokładnie służy? Co tam się zapisuje? Z góry dzięki za odpowiedź
 5. Pisząc że nie działa miałem na myśli że arduino wcale nie reaguje. Nic się nie działo. Po ponownym przeczytaniu poradnika z którego korzystałem okazało się że w void loop zapomniałem napisać wątek.process()
 6. Witam Od kilku dni bawię się arduino. Chciałem napisać program odpowiadający za sterowanie diodą i silnikiem a wielowątkowość zastąpić timerem. Niestety nie działa. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co robię źle? #include <Timers.h> //implementacja biblioteki Timers <2> watek; void migaj() { //funkcja diody digitalWrite(2, HIGH); } void silniki() { //funkcja silnika digitalWrite(3, HIGH); digitalWrite(4, LOW); } void setup() { pinMode(2, OUTPUT); //definicje pinów pinMode(3, OUTPUT); pinMode(4, OUTPUT); watek.attach(0, 2000, migaj); //wątki watek.attach(1, 5000, silniki); } void loop() { }
×
×
 • Utwórz nowe...