Skocz do zawartości

REDMen

Użytkownicy
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O REDMen

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za odpowiedź, teza powstała z info z sieci jak nie opto , to jonizacja ... Ma Pan jakieś źródło swoich informacji?
 2. Witam czy czujnik jonizujący serii MQ zawiera w swojej budowie "coś co promieniuje" czy nie ? Internet zwraca dwie sprzeczne informacje odnośnie tego detektora.
 3. Witam , może pytaniem się wygłupie , ale cóż ... Arduino Uno + Moduł Bluetooth HC-05 + jakaś app i można się pobawić wejściami z poziomu androida. Czy jest może jakiś "gotowy" moduł w jednej obudowie gdzie są wejścia wyjścia do tego BT plus możliwość wgrania programu?
 4. Poziom moich aspiracji spada wprost proporcjonalnie do moich umiejętności programowania. Ogłoszenie nie dało rezultatu , puki co oczywiście ... , więc wymyśliłem wariant , który jest pożal się Boże alternatywą , do zrealizowania zadania - jak się da zrealizować oczywiście. Pomysł polega na tym że zadajnikiem pozycji będzie żółta strzałka ( jej czubek /grot) ustawiana/przesuwana palcem , a czerwona ma podążać za nią. Jak "groty"się spotkają układ się zatrzymuje. Ma ktoś pomysł jak to zrealizować?
 5. Dzięki , wszystko jasne , tam jest blacha /zastawka , raz teraz ten worek i cały zasyp tylko do jednego worka , wtedy tak to może działać
 6. prawdopodobnie to działa jako dzielnik napięcia te dwie listwy razem plus jakiś potencjometr. Po osiągnięciu jakiejś zadanej własnie potencjometrem wartości napięcia coś się załącza. Kwestia ustalenia ile wynosi wartość napięcia (zakładając że pracując w dzielniku) lub rezystancji dla danej masy. Np dla 30 kg 5V i z automatu jak się pojawia to taśma staje. Gdybamy sobie. Nadal nie jestem w stanie wyobrazić jak ta maszyna napełnia równo worki . Może Pan powiedzieć z doświadczenia (kontroli na wadze) jakie są różnice wagowe pomiędzy workami ?
 7. W teorii jeśli mocowanie jest na sztywno , belka nie zadziała wcale. W praktyce zadziała, ale będzie można za jej pomocą bardziej badać gatunek stali obudowy niż wagę ziemniaków - aczkolwiek masa byłaby potrzebna do pomiaru odkształceń materiału. Na zdjęciu widać podkładki czyli te śruby dokręcone są z symbolicznym momentem (pracują jako zawias) te na obudowie taśmociągu dokręcone są większym momentem , czyli na sztywno - tyle domysłów. Belkę trzeba skalibrować np ustalić parametr dla stałej masy np 30 kg dla 2 worków. Tylko to co widać na foto raczej działa na zasadzie uda się nie uda. Bo ok. można ustawić powiedzmy 0,5 kg dokładność na 30 kg. Tylko ta maszyna nie nasypie nigdy równo do każdego worka , a mierzy oba jednocześnie. Czyli bardzo prawdopodobne że jeden będzie miał 17 kg drugi 13 kg czyli razem 30. Maszynie się masa zgodzi klientowi nie
 8. Dziękuję za odpowiedź , zgadzam się z Panem w 100% W moim przypadku osiąganie pozycji "0" będzie dość cyklicznie , więc połączenie jej z resetem wydaje się dobrą opcją i takie mam założenie. Sam pomiar przynajmniej w teorii doskonale sprawdziłby się przez zrealizowanie go na duch "czujniki" zbliżeniowe przesunięte w facie , które dokonują odczytu z wału silnika. Sama prędkość liniowa strzałki chciałem doprecyzować jest wolniejsza niż podałem i wynosi dokładnie 1m/min.
 9. Witam , zlecę napisanie programu i tu dowolność ... czy to AVR czy Windows lub Android. Cześć elektroniczna po mojej stronie. Program ma realizować to co pisałem w tym temacie Jeśli jest jakaś inna "alternatywa", która wykona założenia , też jestem zainteresowany.
 10. ależ z przyjemnością bym to zrobił , tylko zapewne ciężko znaleźć taką osobę, nawet jak jest degustatorem piwa ... , oczywiście stosując Twój przelicznik za moment zamieszczę takie ogłoszenie
 11. licznik programowalny tego nie ogarnie ? Bo zacząłem analizować temat , pierwszy licznik nie sprostał , ale jest jeszcze taki TC Pro 482 CRD. Funkcja reset byłaby realizowana automatycznie po ustawieniu się strzałki w punkcie 0 , a odczyt z enkodera lub 2 czujników indukcyjnych z wału silnika ( odczyt z przesunięciem 90 stopni)
 12. Taki jest plan , chodzi mi o urządzenie , które odczyta impulsy i będzie sterowało dwoma stycznikami.Na czym to zrealizować
×
×
 • Utwórz nowe...