Skocz do zawartości

Pablo_Wawa

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutralna

O Pablo_Wawa

 • Ranga
  1/10
 1. Założyłem, że niedokładności pomiaru położenia będę w większości podobne, tj. często przesunięte w tę samą stronę, a nie że będą "skakać" wokół prawdziwych wartości. Statystycznie ma to sens, ale też jest potwierdzenie tego zachowania w praktyce: http://delibra.bg.polsl.pl/Content/38479/BCPS_42112_1991_Wyznaczanie-polozeni.pdf - na stronie 14 jest napisane: Na https://geoforum.pl/strona/46813,46833,46919/gnss-krotki-wyklad-alfabet-gps-sposoby-pomiaru-gps też jest wspomniane, że pomiary różnicowe (wyznaczanie względnej odległości punktów) dają znacząco większą dokładność, niż użyty odbiornik GPS. Czyli jednak coś jest na rzeczy.
 2. To chyba jest możliwe, taka dokładność, bo choć samo bezwzględne pozycjonowanie może dawać błąd w granicach 30 metrów, to w przypadku obliczania odległości względnej dokładność może być dużo większa - po prostu błąd pozycjonowania częściowo się zniesie. Bo jeśli przez niedokładność zegara dana pozycja jest przesunięta od realnej o ileś tam metrów, to i w przypadku drugiej pozycji będzie podobnie, i przy wyliczaniu względnej odległości takich dwóch punktów błąd będzie dużo mniejszy.
 3. Cześć! Mam na imię Paweł, mam 49 lat, mieszkam od 20 lat w Warszawie. Pod koniec szkoły podstawowej i w liceum interesowałem się hobbystycznie elektroniką, ale na dość amatorskim poziomie. Zresztą były to czasu końca PRL, nie było wtedy takich możliwości, jak obecnie. Elektronikę porzuciłem na rzecz komputerów, teraz do niej wracam (ale często wciąż brakuje mi na nią czasu). Chcę się nieco podszkolić, zacząłem od kursów Forbota i kompletacji przydatnych podzespołów. Pozdrawiam wszystkich
×
×
 • Utwórz nowe...