Skocz do zawartości

PrzemekKempe

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralna

O PrzemekKempe

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  śląskie
 • Programuję w
  python, c/c++
 • Hobby
  Roboty typu delta, przetwarzanie obrazu, zagadnienia związane z optymalizacją drogi
 • Strona

Ostatnio na profilu byli

188 wyświetleń profilu
 1. Prawdopodobnie jest to kwestia użytej płytki. Jak pisałem w artykule, mają one swoje "dziwactwa" więc jakoś szczególnie mnie to nie dziwi. Na tym etapie jednak zmiana biblioteki nic nie zmienia, bo używana jest tylko do nawiązania i utrzymania połączenia.
 2. Jeśli po tym komunikacie nic nie następuje to znaczy, że problem jest w połączeniu z routerem. Skoro tak to albo jest problem z zasięgiem lub czymś innym po stronie niezależnej od programu albo jest problem z biblioteką. Spróbowałbym połączyć to z innym routerem (np przy pomocy udostępniania przez telefon).
 3. O routerze ciężko jest mi się jednoznacznie wypowiedzieć, ponieważ nie znam tego dostawcy internetu. Możesz spróbować uruchomić router przez telefon (funkcja hotspot/tethering) i wtedy przypisać odpowiednie dane.
 4. Aby uniknąć tego błędu musisz usunąć słowo const. Jeśli łączysz się z zewnętrznym serwerem to musisz zmienić adres IP na jego nazwę. Jeśli jest problem w sieci lokalnej upewnij się co do adresu IP Raspberry. Jeśli to nie daje rezultatu spróbuj zrobić restart, dalej komendy: sudo systemctl disable mosquitto.service sudo apt-get install --reinstall mosquitto sudo systemctl enable mosquitto.service sudo reboot now Jeśli to nie pomoże to wklej proszę logi z konsoli ESP.
 5. Satysfakcjonujące będzie jeśli sterowanie będzie odbywać się przez przeglądarkę czy musi być do tego aplikacja?
 6. @ookris możesz podać więcej szczegółów jak ma to wyglądać? Może być tu lub na maila: przemyslaw@kempe.pl
 7. MQTT jest popularnym, bo prostym w obsłudze protokołem komunikacji. Najłatwiej jest porównać to do systemu YouTube: są subskrybenci i nadawcy. Nadawca może mieć wielu subskrybentów ale też jedno urządzenie może słuchać wielu nadawców (co - trochę jak w prawdziwym życiu - nie zawsze kończy się dobrze). Cała architektura wygląda w ogólnym przypadku w następujący sposób: W tym artykule zajmiemy się przygotowaniem środowiska oraz wysłaniem “hello world”. Zakładam, że na Raspberry jest zainstalowany raspbian. Jeśli nie to koniecznie sięgnij do odpowiedniego poradnika na Forbocie. Na Rasp
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.