Skocz do zawartości

Szatanak

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje

 • Płeć
  Kobieta

Szatanak's Achievements

2/10

2/10 (2/10)

2

Reputacja

 1. Witam, zastanawiam się nad tym, czy jest możliwość podłączenia 3 serwomechanizmów, czujnika odległośści i płytki LCD do arduino uno i oczywiście płytki stykowej Jeśli nie, to jakie są inne możliwości podłączenia tych rzeczy? Jestem dopiero początkująca we własnych projektach, ale chcę zrobić mojej przyjaciółce prezent na urodziny, czyli robota ruszającego rękami i głową w której jest czujnik odległości trzymającego płytę LCD z życzeniami urodzinowymi.
 2. #define trigPin 12 #define echoPin 11 void setup() { Serial.begin (9600); pinMode(trigPin, OUTPUT); //Pin, do którego podłączymy trig jako wyjście pinMode(echoPin, INPUT); //a echo, jako wejście } void loop() { Serial.print(zmierzOdleglosc()); Serial.println(" cm"); delay(500); } int zmierzOdleglosc() { long czas, dystans; digitalWrite(trigPin, LOW); delayMicroseconds(2); digitalWrite(trigPin, HIGH); delayMicroseconds(10); digitalWrite(trigPin, LOW); czas = pulseIn(echoPin, HIGH); dystans = czas / 58; return dystans; }
 3. Zawsze jak coś mi nie wychodzi to kopiuję. A tutaj masz zdjęcia:
 4. Witam, mam taki problem, że gdy mam już cały, układ zbudowany i program napisany z ultradźwiękowym czujnikiem odległości bez buzzera, to ciągle mi pokazuje 1208 cm, nawet jak przesuwam czujnikiem mam podobnie w przykładzie z buzzerem.
 5. Po prostu podłączyłam do tej samej linii minus i wprowadzenie nr.7. Naprawiłam to i już skończyłam ten rozdział.
 6. Witam, napisałam program wejścia układu w praktyce i zbudowałam wszystko na płytce to dioda cały czas świeci. Nawet skopiowałam program i dalej to samo. Tylko nie za bardzo wiem jak podłączyć przycisk i jedną nogę podłączyłam do wprowadzenia nr. 7, a drugą do masy minusa. Liczę na szybką pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.