Skocz do zawartości

Norbert7630

Użytkownicy
 • Zawartość

  143
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

22 Dobra

O Norbert7630

 • Ranga
  5/10

Ostatnio na profilu byli

416 wyświetleń profilu
 1. tylko że teraz to mnie bardziej zastanawia . Czy po wyjściu przed upływem tego czasu z pętli while (5s) nie zadziała znowu instrukcja break;?
 2. czyli dopisać kolejną instrukcje warunkową z przyciskiem back.....wyjście do menu głównego silnik1/silnik2 ale z markerem na silnik1?
 3. hm.....czekaj czyli przyciskiem enter po wejściu do menu silnik1 off/on sterowałoby się włączaniem i wyłączaniem silnika, back to wyjście z tego menu do silnik1/silnik2?
 4. język c++ niby podobne nazewnictwo ale jakby nie co inaczej układany kod, to znaczy jak dla mnie
 5. while (millis() - zapamietanyCzas <= 5000UL){ //to nie wychodze z menuSilnik1 if (digitalRead(przyciskDol)== LOW){ menuEkran1 = 2; } } chodzi o taki zapis?
 6. gdzieś czytałem o tym wyjściu z pętli, tylko nie wiem czy to na forbocie, czy u Ethanak na kursie, czy w tej książce, za dużo naraz i ciężko zapamiętać.
 7. #include <Wire.h> #include <Adafruit_GFX.h> #include <Adafruit_SSD1306.h> #define SCREEN_WIDTH 128 // OLED szerokość #define SCREEN_HEIGHT 64 // OLED wysokość #define OLED_RESET 4 #define SCREEN_ADDRESS 0x3c //adres fizyczny wyswietlacza Adafruit_SSD1306 display(SCREEN_WIDTH, SCREEN_HEIGHT, &Wire, OLED_RESET); #define przyciskEnter 8 //zdefiniowane piny dla przycisków #define przyciskGora 9 #define przyciskDol 10 #define przyciskBack 11 #define Silnik1 2 //zdefiniowane piny dla silnikow #define Silnik2 3 unsigned long zapamietanyCzas = 0; void setup() { Serial
 8. while (millis() - zapamietanyCzas <= 5000UL){ //to nie wychodze z menuSilnik1 if (digitalRead(przyciskDol)== LOW){ menuEkran1 ++; } } break case 2: takiego zapisu też już próbowałem, po wciśnięciu przycisku enter przechodzi do case 1: w menuSilnik1, wchodzi do pętli while wykonuje się warunek, dopóki warunek się nie spełni będzie wykonywana instrukcja w tej pętli. Po wykonaniu warunku program wychodzi z pętli, wygląda to tak jakby na czas tego warunku program był zamrożony bo nawet wciśnięcie przycisku dół przed upływem tego czasu 5 s nie powoduje przejścia do case 2: . Zap
 9. @SOYER sorki nie miałem czasu żeby usiąść do tego zadania, ten kurs o pętli while z forbota przeczytałem, jednak czy albo pominąłem coś bądź przeoczyłem nie wiem, ale o sprawdzaniu przycisku w instrukcji tej pętli nic tam nie widziałem. while (millis() - zapamietanyCzas <= 5000UL){ //to nie wychodze z menuSilnik1 jest tak jak kolega @ethanak mnie poprawił, kod w instrukcji tej pętli wykonuje się do momentu spełnienia warunku. Dopóki nie upłynął ten czas 5 s wykonuje się to co w instrukcji czyli zatrzymuje się w menu silnik1 off/on, jednak po upływie tego czasu warunek przestaje być
 10. No dobrze ale @SOYER dzisiaj już tylko na spokojnie poczytam ten kurs który mi tam podlinkowałeś, bo już zmęczenie bierze górę.
 11. @ethanak dzięki zrozumiałem aluzje a wiesz ze ponad 700 tys. ludzi w Afryce używa tego języka jako ojczystego......@SOYER na razie stop, czytałem ten kurs 3 razy, ale jak już wspomniałem wcześniej pamięć zawodzi.....nie ważne, stop dlatego bo nic więcej u mnie ciekawego się nie wydarzy żebym ja to napisał. Posiedze sobie jeszcze raz przy tym kursie w wolnych chwilach no i trochę w tych książkach poczytam.
 12. @SOYER to ja też wam powiem coś w tajemnicy co mnie wkurza i boli ale u mnie samego, czytam ten kurs forbota: Kurs Arduino poziom I od #1 do #11 ale nie jestem w stanie tego wszystkiego zapamiętać i potem pisząc kod tak jak teraz tutaj muszę wracać i szukać to czego zapomniałem
 13. no właśnie tak się zastanawiałem że to co napisałem jest podobne do if no ale kliknąłem wyślij za nim się dobrze zastanowiłem, także na razie nic się nie zmienia jak zwykle mój błąd czyli jeżeli w warunku while będzie sprawdź przycisk jakiś tam, a instrukcja w tej pętli while będzie pusta {} to nic się nie wykona?
 14. no właśnie tu jest problem bo autor tej książki w rozdziale ,,Pętle'', wyjaśnia tylko pętle for, nie wiem może gdzieś dalej jest wyjaśnienie pętli while, w jakimś innym rozdziale. W warunku tej pętli while używa się sprawdzania przycisku, ale w instrukcji chyba raczej nie, tłumacze sobie to tak : warunek(zrób coś) {instrukcja (żeby stało się coś)}.
 15. @ethanak to ja już nie wiem while to funkcja czy nie funkcja? w książce inaczej tutaj inaczej....ech całkowicie zgłupiałem już.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.