Skocz do zawartości

Baryla

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Baryla

 • Ranga
  1/10
 1. Dokładnie tak. Jak piszesz. Zasilacz bezpośrednio do zasilania lcd i serwo jak również Vin na płytce. Co ciekawe płytka dziś ożyła Zobaczymy jutro zrobię testy wytrzymałościowe
 2. Generalnie adres zewnętrzny będzie inny niż wewnętrzny. Tzn musisz poznać swoje zewnętrzne publiczne ip (jeśli je masz i jeśli jest stałe, ale o tym za chwilę) następnie na routerze (modemie) ustawić przekierowanie na malinę (chociaż to rozwiązanie mało bezpieczne). Jeśli masz publiczne ale zmienne ip skorzystaj z usługi ddns. Jeżeli nie masz publicznego zewnetrznego ip skorzystaj z usług jakiejś wirtualnej sieci, dobrym rozwiązaniem będzie zerotier. Przy łączeniu się z domową siecią z zewnątrz w dwóch pierwszych przypadkach zawsze warto postawić na malinie serwer vpn i z tego poziomu się komunikować.
 3. Dzień dobry Czy używając płytki nodemcu mogę zasilić wyświetlacz lcd 20x4 z l2c i serwo bezpośrednio z zasilacza (5v)? Wczoraj podczas testów uśmierciłem płytkę. Podejrzewam za duży pobór prądu. W chwili obecnej AMS1117 na płytce bardzo mocno się nagrzewa, plytka nie daje innych oznak życia.
×
×
 • Utwórz nowe...