Skocz do zawartości

Ziutekwielki

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Ziutekwielki

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na moje potrzeby powinno wystarczyć. Nie jestem takim typem człowieka który dla byle pierdoły kupie wszystko z najwyższej półki czego nie wykorzystam w pełni. Wydać 10 000 zł żeby mieć mercedesa to głupota skoro opel wystarczy w 100% a cena 100 razy niższa. Pewnie jesteś idealistą z workiem pieniędzy ale ja jestem realistą liczącym pieniądze.
 2. Sbus to może i fajne i dobre rozwiązanie ale 30 $ za serwo to jednak za dużo jak do mojego projektu. DMX to też drogie rozwiązanie. Pójdę jednak w attiny85 albo attiny25 + https://abc-rc.pl/product-pol-9173-Adapter-USB-do-mikrokontrolerow-ATtiny13A-ATtiny25-ATtiny45-ATtiny85.html. na aliexpress koszt łącznie od 4 do 8 zł. A daje duże możliwości jeśli chodzi o ilość elementów którymi mogę sterować w obrębie jednego urządzenia. Dzięki wszystkim za pomoc.
 3. Z Attiny 85 to całkiem dobre i tanie rozwiązanie, tylko że zaprojektowanie płytki przekracza moje umiejętności i wiedzę na ten temat. Czy istnieją takie gotowe układy?
 4. Oczywiście, że tak można. Można również zastosować sterownik serw np. 16 kanałowy PCA9685 x4, ale nie zmienia to faktu, że do każdego serwa muszę doprowadzić osobny przewód sterujący a chodzi o doprowadzenie tylko jednego i podłączenie szeregowe serw jak w przypadku np. diod adresowalnych WS2812B.
 5. Witam Przeszukałem internet i nie mogę nigdzie znaleźć sposobu na połączenie szeregowe serwomechanizmów. Mam projekt wymagający kontroli 64 serw indywidualnie, serwa będą umieszczone w grupie blisko siebie natomiast sterownik już w większej odległości i szukam rozwiązania, które umożliwiło by sterowanie serwami za pomocą magistrali szeregowej tak aby nie prowadzić do każdego serwa oddzielnego przewodu sterującego. Nie wchodzi w grę umieszczenie sterownika bliżej serw. Czy spotkaliście się kiedyś z jakimś możliwym rozwiązaniem tego problemu?
×
×
 • Utwórz nowe...