Skocz do zawartości

WojtekMazur

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O WojtekMazur

 • Ranga
  2/10
 1. Mam w domu dwa tranzystory NPN: BC547B (50V/100mA) oraz N22222A (60V/800mA). Czy ten pierwszy będzie do tego wystarczający?
 2. ESP ma ustawić oczywiście stan LOW. Dzięki Panowie, poszukam informacji o tym kluczu w kursie na forum. Jak będę miał jeszcze jakieś wątpliwości to będę pytał. Pozdrawiam:)
 3. Cześć. Mam pewną rozkminę. Do mojego czajnika jest podłączona płytka na której znajdują się dwa przyciski. Jeden włącza podgrzewanie wody do 100 stopni, a drugim można sobie wybrać temperaturę w zakresie od 60 do 90 stopni. Na pinach przycisków panuje stan wysoki 5v a po naciśnięciu jest stan niski. Chciałbym to teraz podłączyć pod esp01 które pracuje na 3,3v i kompletnie nie wiem jak to rozwiązać.
 4. Pięknie dziękuję za odpowiedź. static int oldButtonState = LOW; if (buttonState == HIGH && oldButtonState == LOW) { SMS(); } oldButtonState = buttonState; Ten kod działa dokładnie tak jak chciałem, tylko faktycznie przy wyłączaniu następują czasami drgania styków i funkcja wykonuje się jeszcze raz. Próbowałem zaimplementować ten fragment kodu wykorzystujący bibliotekę Bounce2, ale przy kompilacji pojawia się komunikat że "button" nie jest zadeklarowany. Powinienem utworzyć jeszcze jakąś zmienną button, czy to już jest zapisane gdzieś w tej bibliotece?:) void loop(){ button.update(); if (button.rose()) SMS(); } Na samej górze jest oczywiście zadeklarowana biblioteka: #include <Bounce2.h>
 5. Witaj. Jestem totalnie zielony w programowanie, nie wiem jak zakończyć wykonywanie pętli. Fragment kodu poniżej sprawdza czy przycisk jest wciśnięty, jeżeli tak to wykonuje funkcję "SMS". Chciałbym aby po ustawieniu stanu wysokiego funkcja wykonała się tylko jeden raz i później program ma czekać aż położenie przycisku znowu będzie na LOW (jest to przycisk bistabilny). Pomocy:) if (buttonState == HIGH) { SMS(); }
×
×
 • Utwórz nowe...