Skocz do zawartości

bujo2001

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralna

O bujo2001

 • Ranga
  1/10
 1. Witam Was wszystkich, podczas przerabiania kursu naszła mnie myśl, żeby nieco zmodyfikować doświadczenie z diodą i potencjometrem tak, aby każdy, a w szczególności nowi adpeci elektroniki mogli lepiej zrozumieć działanie potencjometru. Oprócz materiałów z doświadczenia z kursu potrzebujemy wyłącznie dodatkowej diody czerwonej. Najlepiej ustawić potencjometr w rownowadze (tak, jan na zdjęciu). Po podłączeniu układu do zasilania, manipulowanie pokrętłem powoduje zmiany w jasności obu diod, co wskazuje na to, w jaki sposób potencjometr dzieli prąd elektryczny. W załącznikach schemat oraz zdjęcie do podglądu, nie wiem czy coś takiego juz tutaj było, ale wolę podzielić się pomysłem, tym bardziej ze może nadałby się do kursu
 2. Dziękuję bardzo, nie znalazłem go wcześniej, a to chyba dokładnie czego szukałem, super
 3. Witam Jestem członkiem forum od zaledwie kilku dni, jednak jestem przekonany co do wiarygodności jego użytkowników. Jestem w klasie maturalnej mat-fiz, w podstawówce i gimnazjum rozwijałem się w ramach zajęć koła informatycznego (FPC, Scratch, Arduino) i mierzę się z wyborem kierunku studiów a także uczelni. Zdaję maturę z mat, fiz i ang, interesują mnie kierunki związane z tymi przedmiotami a także informatyką (o moich zainteresowaniach może mówić sama obecność na Forbocie), np. elektrotechnika, automatyka i robotyka, awionika oraz podobne. Rozważałem Politechnikę Poznańską, Wrocławską, AGH, WAT oraz LAW. Będę wdzięczny za wszelkie rady , przeżycia i opinie studentów, jak i absolwentów wspomnianych uczelni na wymienionych lub podobnych kierunkach. Gdybym potrzebował bardziej szczegółowej informacji, odezwę się pod tym tematem, wystarczy że dasz znać o swojej egzystencji. Liczę na Was!
 4. Cześć, nazywam się Szymon i w lipcu tego roku skończę 19 lat. Przede wszystkim chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników forum Forbot . Jestem uczniem 3LO mat-fiz, obecnie przygotowuję się do matury rozszerzonej z matematyki, fizyki i j.angielskiego. Do świata elektroniki i programowania wprowadził mnie mój nauczyciel informatyki, już od 4 klasy szkoły podstawowej uczęszczałem na prowadzone przez Niego koło informatyczne, na którym zajmowałem się Scratchem, Free Pascalem oraz Arduino, także już od młodych lat wiązałem z tymi dziedzinami swoją przyszłość. Ciężkim czasem była dla mnie zmiana szkoły na liceum, w którym nie było możliwości ani sprzętu do zorganizowania jakichkolwiek zajęć dodatkowych, temat się trochę zatarł, czekała mnie praktycznie 3-letnia przerwa od tego typu zajęć. Zostałem zaskoczony w święta Bożego Narodzenia tego roku, ponieważ byłem na tyle grzeczny, że pod choinką znalazłem zestawy Mistrz Elektroniki oraz Mistrz Arduino . Udało mi się wygospodarować trochę czasu i najwyższa pora na rozruszanie szarych komórek, powracając do dziecięcych wspomnień i przypominając sobie, jak wiele można zdziałać przy użyciu klawiatury, kabli i pewnej niebieskiej płytki . Postaram się również być aktywnym członkiem forum, a podczas jego przeglądania można się będzie natknąć na moje pytanie, czy nawet i temat. Dziękuję za wytrwałość w czytaniu, chętnie poznam osoby równie zainteresowane, bardziej lub mniej wtajemniczone . Feel free to write to me, let me know you're there .
×
×
 • Utwórz nowe...