Skocz do zawartości

fast_rabbit

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

-3 Słaba

O fast_rabbit

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dokładając pamięć równoległą do mega2560 trzeba pisać biblioteki? Dostęp do takiej pamięci jest w 2 cyklach to jest mała wydajność?
 2. I dobrze zrobił. Bo tak to zrealizował. Można wszędzie zrobić sprzężenie zwrotne.
 3. Treść ogłoszenia przygotowana przez elektronika z dużym dorobkiem może nie być zrozumiała dla każdego ale co jest niezrozumiałe w "Kontakt fast.rabbit@onet.pl"? W razie wątpliwości proszę pisać na e-mail. Jeśli już wypowiadam się to odpowiem na pytanie. Wyświetlacz na sterowniku musi być bo jak kontrolować jego pracę, zmieniać ustawienia gdy nie widzi się wyświetlacza głównego, który może znajdować się w innym pomieszczeniu? Co do typu wyświetlacza były pytania, czemu kolorowy? Bo niewiele droższy od jednobarwnego a klienci lubią bajery i nikt nie kupuje komórek bez koloru. Czemu nie wyświetlacz o dużej rozdzielczości? Bo drogi a służy tylko do podglądu pracy sterownika. Co do wypowiedzi @Elvis to ostrzegano mnie, że ogłoszenie na tym forum, arduinopolska, bart-projects-forum.cba.pl i atnel nie ma sensu. Nie do końca się z tym zgadzam, bo oferty z Atnela napłynęły ale zaczynam rozumieć o co chodzi, najwięcej do powiedzenia mają ci, który nie mają ochoty podjąć się zlecenia. Coś się Pan Panie @Elvis uparł na to ogłoszenie jeśli nie masz zamiaru go realizować bo jak się domyślam nie potrafisz.
 4. Jakich 10000? Jest napisane 20000. @FlyingDutch, na temat MISRA padały pytania na e-mail (nie wiem czemu tu ta dyskusja jeśli napisałem aby kontaktować się przez e-mail). Nie chodzi o 100% zgodności, w kosmos to nie leci, chodzi aby nie używać dynamicznej allokacji co się z tym wiąże praktycznie odpada klasa string. @atMegaTona, zgodzę się z @FlyingDutch, że na arduino nie da się tego projektu zrobić ale można użyć samych płytek arduino. Nie wykluczam takiej możliwości w pierwszej serii mimo, że są kolejne zmiany w projekcie i DS3231 będzie opcjonalny. Przy pracy z GPS czy innym wzorcem, można skorzystać z RTC w mikrokontrolerze. Koszt znikomy, bo kwarc i dwa kondensatory a RTC w mikrokontrolerach mają możliwość kalibracji zegara, więc może DS3231 całkowicie wypadnie z projektu. @Elvis, proszę powstrzymać się od hejtu. Nie potrafisz, nie chcesz, daj zrobić innym.
 5. Czy zabezpieczenie magistrali, która ma 100m jest wodotryskiem? "wysyłanie SMS o alarmach" to wodotrysk? To nie ma być chińskie badziewie tylko urządzenie, na którym można polegać. "Obsługa popularnych pilotów standardu NEC, RC5, RC6, itp." wodotrysk? Cena urządzenia ma być wyższa bo trzeba zaprojektować dedykowanego pilota? Jeśli kolega nie potrafi, jak sądzę, zrealizować zlecenia to proszę nie zniechęcać innych!
 6. Poprawiłbym ale już nie mogę edytować. W pierwotnych założeniach był OLED ale sa drogie i dostałem informację, ze nietrwałe. Dlatego była zmiana na tańsze TFT za mniejsze pieniądze. Na tym forum są jakieś problemy, które nie występują na Elektrodzie i Atnelu. Co do Arduinopilska i bart-projects nie wypowiem się bo ofert ani komentarzy nie ma. Z tego forum mam prywatną korespondencję "Za te psie pieniądze tego nie zrobię tym bardziej, że nie potrafię". Proszę zgodnie z treścią ogłoszenia pisać na e-mail.
 7. Gdzie jest napisane o 3 TFT i OLED? Zasadniczym wyświetlaczem jest LED a TFT pomocniczym dlatego klient nie ma ochoty płacić za 480x272 100czy 200zł jak 160x128 ma za 30. Dlaczego nie 128x128? Bo jest mniejszy a niewiele tańszy od 160x128. Pomocniczy TFT jest potrzebny, bo LED może być niewidoczny w miejscu zainstalowaniu sterownika. Jakie modułu EP czy EDW? Możesz dać przykłady? Jeśli są tańsze od TFT, których linki dałem to mogą być.
 8. 1560zł to całe urządzenie pewnie będzie kosztować ale czekam na oferty. Po co do podglądu informacji panel za 1560zł? Nie wystarczy wyświetlacz za 35zł? A uniwersalność kosztuje. PC jest uniwersalny ale nikt go nie używa w roli termostatu do żelazka.
 9. Jeśli prawidłowo go oprogramujesz to się zalogujesz - możesz wymusić przejście w tryb AP. Ale wtedy nie dostanie się z zewnątrz (przez internet). Urządzenie końcowe powinno mieć dobrze zrealizowane DHCP. Jeśli kiedykolwiek miało przydzielony adres powinno żądać nadania tego samego IP co ostatnio (mimo wszystko na routerze powinno być statyczne DHCP). Jak DHCP nie przydziela adresu wcale a ostatnio używany przez urządzenie adres nie jest zajęty to urządzenie powinno przyjąć ten adres. W takiej sytuacji, nawet jak nie działa router (w małych systemach serwer DHCP i router to to samo urządzenie) to z urządzeniem można nadal komunikować się w sieci lokalnej.
 10. Gotowe rozwiązania nie spełniają 90% wymagań jakie postawione są w założeniach. Gdzie sterowanie wyświetlaczem LED? Logi? Finalna cena 5000-8000 dla końcowego odbiorcy jest nie do zaakceptowania co najmniej 5 razy za wysoka.
 11. Do ogłoszenia wkradł się błąd, DS18B20 do 100m a nie min 100m. Można stosowac repeatery. Budżet 20000zł.
 12. Podstawowy błąd @upgrade to realizacja projektu na zasadzie, biorę UNO (bo mam czy bo znam ) i zastanawiam się jak na tym zrealizować projekt (w tym projekcie lepszy byłby WEMOS tam gdzie używane jest Wi-Fi) . Tak się nie robi! Najpierw trzeba przyjąć założenia, zobaczyć jak to jest realizowane przez innych. Zastanowić się nad tym jak to będzie działać gdy nastąpi jakaś awaria. Urządzenia pracują 24/h więc kluczowy jest pobór prądu. Co jak zasilania nie będzie? Trzeba przemyśleć ten problem. Takie rozważania zajmą tydzień może dwa? @upgrade ile czasu przeznaczyłeś na takie rozważania? W takim systemie jaki chcesz zbudować widziałbym ESP(8266/32). Po co do niego dokładać AVR z 2kB RAM? ESP jest dużo potężniejszy od AVR i nie musi być wspomagany przez malutkiego AVR. Rozwiązania bezprzewodowe nie są pewne dlatego trzeba też czegoś co komunikuje się przewodowo. Cenowo pewnie najlepiej jakiś STM32 z wbudowanym ethernetem. Na pewno tańsze niż mega2560 + enc czy ws5100 i lepsze, bo STM32 z eth mają co najmniej 64kB RAM, mega2560 tylko 8, tyle co bufor w enc28j60 3 razy mniej niż w ENC424J600. Wielkość buforów w ENC o czyms świadczy, o tym, że AVR nie nadaje się do ethenretu (no, może do migania diodą). Reguła caschowania jest taka, że układ peryferyjny ma mały bufor a mikrokontroler większy a nie na odwrót. Wystarczy zobaczyć jak to jest w arduino uno. AVR ma 2 bajty sprzętowego fifo, programowy bufor domyślnie 64. Inny przykład LPC, sprzętowe fifo 16 bajtów programowe najczęściej 128 do 1kB. USB, sprzętowy endpoint 64 bajty, programowy 1kB.Ty chcesz na odwrót, sprzętowy bufor kilka razy większy niż cała RAm AVRtiny328. To nie ma prawa stabilnie działać przez 24/h a pewnie dodatkowo allokujesz pamięć dynamicznie. Jesteśmy przy zawieszaniu programu. Co się stanie gdy program się zawiesi i watchdog wywoła reset? Czy odtwarzasz stan urządzenia sprzed resetu? Czy dane na podstawie których odtwarzasz stan sa chronione przez CRC? Jak CRC złe to masz dodatkowa kopię danych? Czy logujesz przyczyny resetu łącznie z informacją jaki był PC gdy nastąpił reset wywołany watchdogiem?
 13. W amatorskich systemach tak w dobrych profesjonalnych rozwiązaniach jest inaczej. Nie będzie działać wszystko ale nie całość. Mimo awarii serwera nadal można sterować roletami z domu, co najwyżej nie działa dostęp przez internet. To co teraz zrobiłeś przypomina Sonoff gdzie aby włączyć oświetlenie telefonem musi działać internet i chiński serwer a nie zawsze tak jest. Zbudowałeś drogą zabawkę w pewnych sytuacjach utrudniającą życie. Zrobiłeś to dla siebie, nie na sprzedaż więc nie masz problemu, że Twoja firma zbankrutuje, bo klienci takiego systemu nie będą chcieli ale jak jeszcze bardziej rozbudujesz system i zaczną się problemy z serwerem domownicy nie będą zadowoleni z przykładowo korzystania z WC po ciemku i siedzenia w zimnym pomieszczeniu bo regulacja temperatury nie działa. System powinien być zbudowany jak napisał @ethanak. Każdy z modułów powinien być autonomiczy. Serwer tylko pośredniczy w komunikacji z internetem, loguje zdarzenia, symuluje obecność domowników. Może realizować funkcję budzika. Dobrze zrobiony system powinien umożliwiać komunikację z internetem pomijając serwer. W takiej sytuacji, nawet gdy serwer nie działa, można zdalnie zmienić stan urządzenia czy wpłynąć na jego działanie. Serwer powinien być dodatkiem a nie sercem systemu!
 14. dodaj kolejny wymiar do tablicy poprawna_karta[] aby można zadeklarować więcej kart a if (rfid.uid.uidByte[0] == poprawna_karta[0] || rfid.uid.uidByte[1] == poprawna_karta[1] || rfid.uid.uidByte[2] == poprawna_karta[2] || rfid.uid.uidByte[3] == poprawna_karta[3] ) wywołuj w pętli aby sprawdzić dodatkowe karty.
×
×
 • Utwórz nowe...